خدمات تزریقات در منزل

یکی از بارزترین مزایای دریافت خدمات تزریقات در منزل صرفه‌جویی در زمان، انرژی و هزینه است. معمولا به دو دلیل مردم از رفتن به بیمارستان برای انجام کارهای تزریقاتی اجتناب می‌کنند. یک ترافیک داخل شهر و دو انتظار در بیمارستان برای انجام خدمات تزریقات. به همین دلیل شما می‌توانید با استفاده از سرویس خدمات تزریقات در منزل، در آرامش کامل تزریقات خود را دریافت کنید.

در مراقبت از سالمندان و همچنین در پرستاری از بیماران، تجویز دارو بخشی جدایی ناپذیر از برنامه روزانه است. این کار را می‌توان به صورت قرص و همچنین با تزریق با سرنگ و کانول انجام داد.

خدمات تزریقات در منزل

تزریق یعنی چه؟

در زمینه پزشکی، تزریق عبارت است از تزریق یک ماده استریل و مایع به بدن با استفاده از یک سرنگ و یک کانول. تزریق،دستگاه گوارش را دور می‌زند، زیرا دارو مستقیماً زیر پوست، به سیستم عروقی یا بافت تزریق می‌شود. این فرآیند تجویز تزریقی نیز نامیده می‌شود.

مهم نیست که پزشک چه تزریقی را تجویز می‌کند. آماده سازی مناسب اقدامات تزریقی برای جلوگیری از عوارض ناشی از تزریقات مهم است. ما در مرکز پزشکی و پرستاری مهر درمان می‌توانیم با کادر پرستاری مجرب و آموزش دیده از این امر جلوگیری کنیم.

تزریق در منزل

مزایای دریافت خدمات تزریقات در خانه

تزریق یک روش اولیه پزشکی است که فقط باید توسط یک پرستار حرفه‌ای انجام شود. تزریق در منزل مزایای زیادی دارد. یکی از مزایای مهم آن، این است که می‌توانید در منزل خود در بهترین شرایط و آرامش خاطر تزریقات خود را دریافت کنید. درواقع آلودگی محیط و فضای درمانگاه را مجبور نیستید تحمل کنید.

همچنین رفتن به بیمارستان برای افراد مسن و مجروحان دشوار است. به همین دلیل خدمات تزریق در منزل برای آنها مفید است. تزریقات در منزل برای آنها ایمن، بهداشتی و راحت خواهد بود.

خدمات تزریقات در منزل برای نوزادان

تزریق به نوزادان و کودکان بسیار چالش برانگیز است. تزریق در خانه برای نوزادان مفید است. زیرا نوزادان تازه متولد شده برای محافظت در برابر هر بیماری به تزریق منظم واکسن نیاز دارند. در نتیجه تزریقات در منزل برای نوزادان بهداشتی خواهد بود.

چگونه می‌توانیم از خدمات تزریقات در منزل استفاده کنیم؟

اگر می‌خواهید این خدمات بهداشتی را در منزل بدون مراجعه به بیمارستان برای تمام نیازهای خود دریافت کنید، می‌توانید از خدمات پرستار در منزل مرکز پزشکی و پرستاری مهر درمان بهره‌مند شوید. در صورت تمایل به دریافت خدمات پرستاری در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا اینکه فرم‌های مربوطه را در سایت به صورت آنلاین تکمیل کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مهر درمان چه تزریقاتی را در منزل ارائه می‌دهد؟

همانطور که پیش‌تر گفتیم: تزریق عبارت است از وارد کردن یک ماده از طریق یک کانول با استفاده از یک سرنگ به بدن بیمار. مجموعه مهر درمان خدمات تزریقات گسترده‌ای را در منزل ارائه می‌دهد. برخی از این تزریقات عبارتند از:

 • تزریق آمپول و انواع دارو
 • وصل سرم‌های مختلف
 • تزریقات بر اساس درخواست شما
 • تزریقات بر اساس نسخه پزشک
 • تزریقات کودکان در منزل
 • تزریقات زنان در منزل
 • تزریقات بیماران کرونایی در منزل
 • تزریق زیرجلدی یا در اصطلاح انگلیسی (SC)
 • تزریق داخل عضله یا اصطلاحا (IM)
 • تزریق داخل جلدی یا (ID)
 • تزریق وریدی (IV)

خدمات تزریقی در منزل

چند نوع تزریق وجود دارد؟

به طور کلی تزریق بین 7 شکل زیر انجام می‌شود:

تزریق داخل وریدی

پرستار آمپول را به ورید بزرگتری مانند سیاهرگ میانی کوبیتال در حفره آرنج تزریق می‌کند. ورید پشت دست اغلب به عنوان محل تزریق استفاده می‌شود. این نوع تزریق زمانی استفاده می‌شود که اثر سریع مورد نظر باشد. گاهی اوقات تزریق داخل وریدی فقط توسط پزشک انجام می‌شود.

تزریق داخل جلدی

تزریق داخل جلدی در تست آلرژی استفاده می‌شود که در آن پزشک محلول تزریق را دقیقا زیر پوست تزریق می‌کند. در تزریق Intraderma نیازی نیست که سوزن خیلی عمیق در بدن فرو رود و تنها کافی است که به لایه فوقانی پوست که دِرم است نفوذ کند به همین دلیل سایز سوزن در این تزریق کوچک است. از این تزریق بیشتر برای تست حساسیت، آلرژی و تشخیص های مشابه استفاده می شود و محل تزریق معمولا بالای بازو، کتف و بالای سینه در نظر گرفته می شود.

تزریق داخل مفصلی

این تزریق یکی از راه‌های تجویز مسکن یا کورتیزون برای التهاب، در مفصل است.

تزریق زیر جلدی

در این تزریق، آمپول به طور مستقیم به داخل بدن تزریق می‌شود. این نوع تزریق بهتر است در قسمتی از بدن که پوست انعطاف پذیر و پر از چربی است انجام شود. این تزریق بیشتر در ناحیه معده یا در ناحیه ران انجام می‌شود. زیرا بافت زیر جلدی در این قسمت‌ها ضخیم است. تزریق subcutaneous، تزریق در لایه چربی واقع شده در زیر پوست و بالای ماهیچه است. تزریق مورفین و انسولین در بیماران دیابتی از موارد استفاده از تزریق subcutaneous است که باید دارو آرام در بدن جذب شود.

تزریق عضلانی

در تزریق عضلانی(IM) دارو به این دلیل مستقیم به عضله زده می شود که عضله‌ها حجم زیادی از خون دارند، به همین دلیل دارو به سرعت در تمام بدن پراکنده می‌شود. به این سبب این روش معمول‎‌ترین و رایج‌ترین روش تزریقات است و تنها در مواردی خاص که امکان دارد آسیب به بدن وارد شود از این روش استفاده نمی‌شود. محل تزریق IM در بدن شامل عضلات باسن,ران پا و بازوها است. درست انجام شدن تزریق در تزریق IM بسیار مهم است و در غیر این صورت می‌تواند خطر آفرین باشد.

تزریق داخل شریانی

در این تزریق ماده فعال از طریق شریان تزریق می‌شود. از آنجایی که این نوع تزریق با خطرات بالاتری همراه است، تنها در موارد استثنایی مانند استفاده از ماده حاجب به عنوان بخشی از آنژیوگرافی استفاده می‌شود.

تزریق داخل قلب

تزریق داخل قلب عمدتاً برای تجویز آدرنالین در هنگام ایست قلبی استفاده می‌شود.

انواع مختلف تزریق براساس بافتی که در آن تزریق می‌شود نامگذاری می‌شوند. داروها معمولاً از طریق تزریق زیر جلدی و عضلانی تجویز می‌شوند.

انواع تزریق

تزریقات راحت در خانه با مهر درمان

تزریق یک روش اولیه پزشکی است که فقط باید توسط یک پرستار حرفه‌ای انجام شود. تزریق در منزل مزایای زیادی دارد. یکی از مزایای مهم آن، این است که می‌توانید در منزل خود در بهترین شرایط و آرامش خاطر تزریقات خود را دریافت کنید. اگر قصد دارید از خدمات تزریقات در منزل مجموعه پزشکی و پرستاری مهر درمان استفاده کنید، می‌توانید با تکمیل کردن فرم‌هایی که در سایت قرار داده‌ایم، درخواست خود را ثبت کنید و یا اینکه با شماره تلفن‌هایی که در سایت قرارا داده‌ایم تماس بگیرید.

همچنین مطالعه کنید : تزریقات در منزل (شمال تهران)

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *