خدمات طب تسکین

اگر فرد دیگر قادر به تصمیم‌گیری در مورد فعالیت روزانه و سلامتی برای خود نباشد، ممکن است یک مراقب یا یکی از اعضای خانواده مجبور باشد این تصمیمات را اتخاذ کند. خدمات طب تسکین در منزل نوع خاصی از مراقبت در منزل است که برای کلیه بیمارانی که از بیماری‌های مزمن و تکاملی رنج می‌برند که هیچ درمانی برای آن‌ها وجود ندارد یا در صورت وجود آن‌ها برای تضمین تثبیت بیماری و طولانی شدن قابل توجه بیماری ناکافی هستند، مورد هدف قرار می‌گیرد.

خدمات طب تسکین چیست؟

کلیه خدمات طب تسکین شامل مراقبت تسکینی و پزشکی تخصصی برای افرادی است که با یک بیماری جدی مانند سرطان یا نارسایی قلبی زندگی می‌کنند. بیماران تحت مراقبت تسکینی ممکن است از مراقبت‌های پزشکی برای علائم خود یا مراقبت‌های تسکینی همراه با درمان‌هایی که برای درمان بیماری جدی آن‌ها در نظر گرفته شده است، دریافت کنند. مراقبت تسکینی به معنای افزایش مراقبت فعلی یک فرد با تمرکز بر کیفیت زندگی او و خانواده‌اش است.

طب تسکین در منزل

چه کسانی می‌توانند از خدمات طب تسکین بهره‌مند شوند؟

طب تسکینی برای هر کسی که با یک بیماری جدی مانند نارسایی قلبی، بیماری مزمن انسدادی ریه، سرطان، زوال عقل، بیماری پارکینسون و بسیاری دیگر زندگی می‌کند، مناسب است. مراقبت تسکینی می‌تواند در هر مرحله‌ای از بیماری مفید باشد و بهتر است بلافاصله پس از تشخیص فرد ارائه شود.

علاوه بر بهبود کیفیت زندگی و کمک به علائم، خدمات طب تسکین می‌تواند به بیماران در درک انتخاب‌های خود برای درمان پزشکی کمک کند. خدمات سازماندهی شده در دسترس از طریق مراقبت تسکینی ممکن است برای هر سالمندی که در اواخر عمر خود دچار ناراحتی عمومی و ناتوانی زیادی باشد، مفید باشد.

چه کسی خدمات طب تسکین را انجام می‌دهد؟

یک تیم مراقبت تسکینی متشکل از چندین متخصص مختلف است که با بیمار، خانواده و سایر پزشکان بیمار برای ارائه حمایت‌های پزشکی، اجتماعی، عاطفی و عملی کار می‌کنند. این تیم متشکل از پزشکان و پرستاران متخصص مراقبت‌های تسکینی است و افراد دیگری مانند مددکاران اجتماعی، متخصصان تغذیه و کشیشان را نیز شامل می‌شود. تیم یک فرد ممکن است بر اساس نیاز‌ها و سطح مراقبت آن‌ها متفاوت باشد. برای شروع مراقبت‌های تسکینی، کارشناسان ما ممکن است بیمار را به یک متخصص مراقبت‌های تسکینی ارجاع دهد.

مراقبت‌های تسکینی در کجا ارائه می‌شود؟

مراقبت‌های تسکینی را می‌توان در بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان، کلینیک‌های مراقبت‌های تسکینی سرپایی و برخی کلینیک‌های تخصصی دیگر یا در منزل ارائه کرد. در مراقبت‌های تسکینی، فرد مجبور نیست از درمان‌هایی که ممکن است یک بیماری جدی را درمان می‌کند، دست بکشد. خدمات طب تسکینی می‌تواند همراه با درمان ارائه شود و ممکن است در زمان تشخیص بیماری شروع شود.

با گذشت زمان، اگر پزشک یا تیم مراقبت تسکینی معتقد باشد که درمان مداوم دیگر کمکی نمی‌کند، دو احتمال وجود دارد. مراقبت تسکینی می‌تواند به مراقبت از آسایشگاه تبدیل شود، اگر پزشک معتقد باشد که فرد احتمالاً زمان زیادی عمر نمی‌کند، تیم مراقبت تسکینی می‌تواند با تأکید بیشتر بر مراقبت راحت به کمک خود ادامه دهد.

طب تسکین

خدمات طب تسکینی برای سالمندان

اکثر سالمندان در آخر عمر نیاز به یک مراقب حرفه‌ای دارند که در مسائل روزانه به آن‌ها کمک کند. مراقبت از سالمندان با خدمات طب تسکین، آسایش و کیفیت زندگی یک فرد مبتلا به یک بیماری جدی که به پایان عمر نزدیک می‌شود تمرکز دارد.

خدمات طب تسکین در تهران

خدمات طب تسکین خانگی شامل مراقبت از بیمار و خانواده او به طور مستقیم در خانه است. آن‌ها شامل خدمات حرفه‌ای پزشکی، پرستاری، توانبخشی، اجتماعی و روانشناختی، کمک‌های دارویی و تست‌های تشخیصی هستند. این درمان‌ها در ۲۴ ساعت در دسترس بودن پزشکی آماده هستند و با مداخلات برنامه‌ریزی شده و بیان شده در طی هفت روز، توسط تیم متخصصان از واحد‌های مراقبت تسکینی با همکاری پزشک عمومی ارائه می‌شوند. مشاوره تخصصی پزشکی و پرستاری با هدف بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن، تکاملی یا پایانی، اعم از سرطانی و غیر سرطانی، در دسترس بودن روزانه و پیگیری پزشکی ۲۴ ساعته در طول تعطیلات آخر هفته و تعطیلات ارائه می‌شود. جهت دریافت خدمات طب تسکین در تهران کافی است تا با کارشناسان مرکز مهر درمان تماس بگیرید.

خدمات طب تسکین

خدمات طب تسکین در منزل

خدمات طب تسکین در خانه یک لایه حمایتی اضافی را برای بیمارانی که با یک بیماری جدی زندگی می‌کنند و برای خانواده آن‌ها ارائه می‌دهد. این نوع مراقبت بر بهبود کیفیت زندگی از طریق مدیریت متخصص علائم تمرکز دارد. بیماران برنامه‌های درمانی فعلی خود را حفظ می‌کنند و همچنان به پزشکان مدیریت خود مراجعه می‌کنند، در حالی که از حمایت اجتماعی، عاطفی و فیزیکی اضافی نیز بهره‌مند می‌شوند. مراقبت تسکینی در خانه مراقبت هماهنگ در خانه را ارائه می‌دهد که شامل موارد زیر است:

  • بازدید‌های خانگی و مجازی با تیم پزشکی
  • حمایت جسمی، روانی اجتماعی، معنوی و عاطفی
  • گفتگو در مورد وضعیت و گزینه‌های درمانی
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته

مدیریت علائم

پزشکان ما بر مدیریت علائمی مانند درد، تنگی نفس، خستگی، یبوست، حالت تهوع، از دست دادن اشتها، مشکل در خوابیدن و افسردگی تمرکز می‌کنند. با پرداختن به علائم، ‌امید این است که بیماران بتوانند به زندگی روزمره خود ادامه دهند و بهتر بتوانند درمان‌های پزشکی را تحمل کنند.

تیم پزشکی ما با یک بیمار و خانواده او کار می‌کند تا خواسته‌های بیمار را شناسایی کند و سپس برای اطمینان از همسویی برنامه مراقبت از بیمار با این اهداف کار می‌کند.

تیم مراقبت ما در مورد بیماری بیمار، برنامه مراقبتی که توسط پزشک تنظیم شده است، دارو‌ها و موارد دیگر آموزش می‌دهد. هدف ما این است که بیماران را توانمند کنیم تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند تا بتوانند بهتر برای آینده برنامه‌ریزی کنند و یا ادامه روند زندگی خود را با آرامش بگذارنند.

جهت دریافت خدمات طب تسکین، کافیست تا با کارشناسان ما در مرکز مهر درمان تماس حاصل کرده و جزئیات مرتبط با وضعیت بیمار خود را به طورکامل جویا شوید.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *