فروش تجهیزات پزشکی

استفاده از تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از تجهیزات به حرفه‌های پزشکی اجازه می‌دهد تا نیاز‌های پزشکی بیمار را ارزیابی و رفع کنند. در نتیجه، دانستن اینکه چه نوع تجهیزات پزشکی در دسترس هستند، عملکرد‌های مختلف هرکدام و اینکه چگونه همه آن‌ها به طور منسجم با هم کار می‌کنند، مهم است تا بتوانیم بر اساس آن به بیمار کمک و درمان کنیم.

متأسفانه، در برخی موارد نیازمند خرید تجهیزات پزشکی برای بیمار خود و در منزل هستیم. در این صورت خریدکردن برای ما با سؤالات بسیاری همراه می‌شود. از آنجایی که اکثر ما هیچ آشنایی قبلی با برند‌ها و اجناس تجهیزات پزشکی نداریم، نمی‌دانیم که باید چگونه این خرید را انجام دهیم! به چه کسی اعتماد کنیم یا کدام محصول باکیفیت‌تر است؟

روش‌های متخلفی برای خرید تجهیزات پزشکی وجود دارد، مانند خرید حضوری یا جایی که به ما سفارش شده است. اما بهترین مکان جایی است که علاوه بر تنوع بالای تجهیزات پزشکی، کامل بودن کالای پزشکی، اصالت کالا را تضمین کند و خیال ما را از بابت قیمت، گارانتی و پشتیبانی آسوده کند.

برای پاسخ به این شبهات و رفع نگرانی در باب خرید و فروش تجهیزات پزشکی، مرکز خدمات پرستار و پزشکی مهر درمان، بر خود وظیفه دانسته است تا با راه‌اندازی بخش فروش تجهیزات پزشکی، همراه معتبری برای شما عزیزان باشد. شما می‌توانید علاوه بر بررسی تمامی ویژگی تجهیزات پزشکی موردنیاز خود، از یک مشاوره درمورد نیاز پزشکی خود بهره‌مند شوید. علاوه بر این تیم مهر درمان می‌تواند شمارا در استفاده از تجهیزات پزشکی، مراقبت از بیمار یا فرد نیازمند (سالمند، فرد معلول و…) و کنترل تمامی موارد مرتبط با آن همراهی کند.

خرید تجهیزات پزشکی با مهردرمان

هر روز تنوع تجهیزات و لوازم پزشکی در حال گسترش است. تجهیزات و ملزومات پزشکی دسته‌های مختلفی دارند، اما دسته‌بندی‌های اصلی عبارت‌اند از: تجهیزات پزشکی الکترونیکی، تشخیصی، جراحی، تجهیزات پزشکی بادوام (DME)، مراقبت‌های ویژه و ذخیره‌سازی و حمل‌ونقل

تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی بادوام

DME نوعی تجهیزات پزشکی است که به گونه‌ای طراحی شده است که بادوام باشد و از بیماران با خیال راحت و راحت پشتیبانی کند. این نوع تجهیزات عمدتاً به دلایل درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند هم در بیمارستان و هم در منزل استفاده شوند. آن‌ها قابل استفاده مجدد هستند و برای استفاده طولانی مدت طراحی شده‌اند. اکثر تجهیزات پزشکی بادوام با ویژگی‌های مقاومت باربری و عدم لغزش طراحی شده‌اند. تجهیزات پزشکی بادوام رایج (DME) عبارت‌اند از:

 • ویلچر
 • تجهیزات کمکی تحرک – واکر، عصا، عصا
 • تخت‌های بیمارستانی
 • هواکش‌ها
 • آسانسور
 • تجهیزات کششی

تجهیزات پزشکی تشخیصی

تجهیزات یا لوازمی که برای تشخیص، آزمایش یا یافتن شرایط بیمار استفاده می‌شود. این تجهیزات برای تشخیص هر گونه ناهنجاری در اندام‌ها یا سایر قسمت‌های بدن که ممکن است باعث ایجاد علائم شوند استفاده می‌شود. بدون تجهیزات تشخیصی، متخصصان پزشکی قادر به تشخیص صحیح بیمار و ارائه درمان صحیح نخواهند بود. تجهیزات تشخیصی رایج مورد استفاده در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها عبارت‌اند از:

 • دستگاه‌های تصویربرداری مانند اشعه ایکس، اسکن MRI، سی تی اسکن و غیره.
 • ابزار پزشکی مانند گوشی پزشکی و دماسنج.

تجهیزات پزشکی الکترونیکی

تجهیزات الکترونیکی طراحی، نظارت و ثبت عملکرد‌های بدن مانند ضربان قلب و امواج مغزی است. انواع مختلفی از لوازم پزشکی الکترونیکی وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • نرم‌افزار؛ مدارک پزشکی الکترونیکی، نرم‌افزار تصویربرداری پزشکی و غیره
 • مانیتورها؛ ‌مانیتور ضربان قلب، ‌مانیتور فشار خون، سونوگرافی و غیره
 • پمپ‌های دارویی
 • چرخ دستی‌های فناوری موبایل:‌ایستگاه‌های کاری سیار، رایانه‌های روی چرخ و غیره
 • تجهیزات پزشکی برقی
 • ضربان ساز‌ها
 • دفیبریلاتور‌ها

مراقبت‌های ویژه

تجهیزات و لوازم مورد استفاده در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها. این نوع تجهیزات و لوازم به صورت روزانه برای مراقبت از بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای استفاده از آن‌ها نیاز به یک متخصص پزشکی دارد.

 • کیت‌های زخم و مراقبت از پوست
 • تجهیزات‌مانیتورینگ
 • ابزار‌های غیر جراحی
تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی رویه‌ای و جراحی

موفقیت یک جراحی به دقت تجهیزات و ابزار جراحی بستگی دارد. انواع مختلفی از تجهیزات مورد استفاده در جراحی وجود دارد که هرکدام هدف خاص خود را دارند. این تجهیزات، تجهیزات پزشکی است که در هر عمل پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و شامل انواع اقلام مختلف می‌باشد. برای کمک به کمک و آسانتر کردن روند‌ها استفاده می‌شود، به عنوان مثال:

 • گیره‌های جراحی
 • چاقوی جراحی
 • فورسپس
 • دستکش
 • قیچی عملیاتی
 • چراغ‌های جلو

فروش تجهیزات پزشکی کمکی برای سالمندان

تحرک و ایمنی دو نگرانی عمده برای خانواده‌های سالمندانی است که به طور مستقل زندگی می‌کنند. کاهش چابکی و رفلکس‌های آهسته‌تر می‌تواند آن‌ها را مستعد سقوط و آسیب‌های دیگر حتی در خانه‌های خود کند. استفاده از تجهیزات پزشکی که برای تسهیل زندگی روزمره آن‌ها طراحی شده است می‌تواند آرامش شما را تا حد زیادی افزایش دهد. در صورت استفاده صحیح، تجهیزات طراحی شده برای استفاده سالمندان نیز می‌تواند استقلال کاربر را افزایش دهد. در زیر فهرستی از لوازم، ابزار و تجهیزات پزشکی است که کمک بزرگی به سالمندان خواهد کرد آورده شده است:

نبولایزر

نوبلایزر دستگاهی است که برای سالمندان یا افراد مبتلا به آسم تجویز می‌شود. این یک وسیله قابل حمل است که سالمندان می‌توانند آن را حتی زمانی که از خانه خارج می‌شوند حمل کنند.

کمک آرتریت

درد آرتریت مفاصل را در قسمت‌های مختلف بدن تحت تأثیر قرار می‌دهد. انواع مختلفی از کمک‌های آرتریت برای سالمندان وجود دارد که به طور خاص برای کمک به مدیریت درد طراحی شده‌اند، مانند پد‌های حرارتی مرطوب و دستکش‌های درمانی.

ADL (فعالیت‌های زندگی روزانه)

به عنوان یک سالمند، انجام فعالیت‌های روزانه می‌تواند چالش برانگیز باشد. استفاده از کمک‌های ADL می‌تواند انجام این فعالیت‌ها را آسان‌تر کند و از کیفیت زندگی بالاتری برخوردار شود. در اینجا برخی از دستیاران ADL وجود دارد که ارزش بررسی دارند:

 • لباس‌هایی با کمربند‌های الاستیک یا نوار چسب به جای زیپ یا دکمه می‌توانند لباس پوشیدن را برای سالمندان راحت‌تر کنند.
 • کفش‌هایی که نیازی به بستن ندارند.
 • ظروف منزل یا ظروف غذاخوری مانند ظروف نوشیدنی، لیوان، لیوان و ظروف نقره را به راحتی در دست بگیرید.
 • یک چوب دستی برای رسیدن به وسایلی که در قفسه‌ها و کابینت‌های بالاتر قرار گرفته‌اند.

ایمنی حمام و سرویس بهداشتی

حمام یکی از خطرناک‌ترین قسمت‌های خانه برای سالمندان است. خرید در تجهیزات ایمنی حمام که در زیر لیست شده است، برای افزایش ایمنی مهم است:

درب حمام ضد لغزش، این امر برای جلوگیری از سر خوردن هنگام ورود و خروج از حمام ضروری است.

دستگیره، این برای ایجاد ثبات برای سالمندان در حین حرکت در حمام طراحی شده است.

نیمکت‌های دوش، این کمک می‌کند تا سالمندان در هنگام دوش گرفتن با خیال راحت بنشینند. کف مرطوب می‌تواند یک خطر جدی ایمنی در حمام باشد.

صندلی توالت برجسته، این یک کمک عالی برای افرادی است که به دلیل آرتروز یا پس از انجام عمل جراحی تعویض مفصل ران، محدودیت حرکتی دارند.

تشک دوش ضد لغزش، این امر برای جلوگیری از سر خوردن هنگام ورود و خروج از حمام ضروری است.

تجهیزات سالمندان

تجهیزات ورزشی سالمندان

ورزش برای سلامتی سالمندان حیاتی است. در حالی که نیازی به انجام تمرینات سنگین نیست، هر فعالیتی می‌تواند به تقویت عضلات و دستیابی به انعطاف‌پذیری کمک کند. کمک‌های ورزشی زیر می‌تواند برای یک فرد مسن برای بهبود یا حفظ آمادگی جسمانی مفید باشد:

توپ‌های ورزشی دستی، این‌ها تجهیزات ورزشی همه کاره برای سالمندان هستند. آن‌ها می‌توانند هسته مرکزی، بازو‌ها، ‌شانه‌ها و سایر گروه‌های عضلانی بزرگ را تقویت کنند.

وزنه‌های آزاد (تمرینات بازو و پا)، دمبل و سایر اشکال وزنه‌های آزاد به کاربر اجازه می‌دهد تا طیف وسیعی از عضلات را هدف قرار دهد. آن‌ها ابزار عالی برای بهبود قدرت و تحرک هستند.

نوار‌های ورزشی (مقاومت قابل تنظیم)، درست مانند وزنه‌های آزاد، باند‌های ورزشی برای سالمندان همه کاره هستند. آن‌ها برای انعطاف‌پذیری و تقویت خوب هستند.

علاوه بر تجهیزات پزشکی و لوازم جانبی برای سالمندان ذکر شده در بالا، چند مورد ضروری دیگر نیز برای اضافه کردن وجود دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به لوازم ارتوپدی (مانند بریس‌ها و روکش‌ها برای افزایش تحرک)، دستگاه‌های هشدار پزشکی پوشیدنی و دستگاه‌های صندلی کمکی اشاره کرد.

شما نیازی به تهیه تمام تجهیزات پزشکی ذکر شده در بالا برای سالمندان ندارید. شما می‌توانید با توجه به نیاز‌های پزشکی و روزانه منحصر به فرد کاربر انتخاب کنید. تطبیق تجهیزات و لوازم مناسب برای عزیزان مسن خود شما را نیز بی‌دغدغه می‌کند.

فروش تجهیزات پزشکی ناظر بر سلامت

مختلفی از این کمک‌ها وجود دارد و هرکدام برای شرایط سلامتی یا پزشکی خاص طراحی شده‌اند:

گلوکومتر یا تست قندخون

این دستگاه نظارت بر سلامت سطح گلوکز خون را پیگیری می‌کند. این برای سالمندان یا هر فردی که دیابت دارد یا در معرض خطر هیپوگلیسمی هستند توصیه می‌شود.

مانیتور BP (فشار خون)

این دستگاه برای اندازه‌گیری سطح فشار خون در خانه استفاده می‌شود. می‌توانید‌مانیتور‌های BP را پیدا کنید که برای اطمینان از دقت خواندن، قرائت خودکار را ارائه می‌دهند.

پد‌های سرد و گرم

این پد‌ها برای تسکین درد ضروری هستند. استفاده از آن‌ها آسان است و برای ایجاد یک اثر تسکین دهنده در مناطق خاصی از بدن که آسیب می‌بینند استفاده می‌شود.

مخزن اکسیژن قابل حمل

نسخه‌های قابل حمل مخازن اکسیژن که معمولاً در بیمارستان‌ها می‌بینید اخیراً در دسترس قرار گرفته‌اند تا افراد بتوانند در هر کجا که هستند اکسیژن‌درمانی کنند. با یک مخزن اکسیژن قابل حمل، جریان ثابتی از اکسیژن وجود دارد که به راحتی در صورت بروز مشکلات تنفسی در دسترس است.

فروش تجهیزات پزشکی برای افراد دارای معلولیت

داشتن تجهیزات و وسایل کمکی مناسب می‌تواند برای زندگی مستقل مهم باشد. برخی ممکن است به یک نیاز بهداشتی خاص مرتبط باشند، برخی دیگر برای کمک به شما در انجام وظایف خاص.

پزشک می‌تواند موارد خاصی را از یک لیست تأیید شده تجویز کند. شما می‌توانید اقلام موردنیاز خود را از بخش فروش تجهیزات پزشکی، خریداری کنید. این معمولاً نیاز به ارزیابی و توصیه توسط یک پرستار یا درمانگر دارد و شامل موارد زیر می‌شود:

 • پد‌های کنترل
 • ویلچر و وسایل کمکی راه رفتن
 • سمعک‌های شنوایی و بینایی
 • اندام‌های مصنوعی و وسایل جراحی
 • وسایل کمکی ارتباطی
 • جوراب‌های الاستیک
 • وسایل برای کلستومی
 • برخی از انواع خرپا یا پانسمان زخم
 • کاتتر‌های ادراری
 • بالشتک‌ها و تشک‌های کاهش فشار

فروش انواع تجهیزات پزشکی متناسب با نیاز شما در مهر درمان

همانطور که در بالا اشاره کردیم، شما می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت با مشاورین ما تماس برقرار کرده و ضمن معرفی نیاز خود، یک مشاوره رایگان با کارشناس ما داشته باشید تا بهترین راهنمایی جهت خرید تجهیزات پزشکی به شما ارائه شود. چنانچه کالای موردنیاز شما از قبل مشخص است، می‌توانید به بخش فروش تجهیزات پزشکی موجود در سایت مراجعه کرده و کالای موردنیاز خود را خریداری نمایید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *