اعزام مراقب به منزل و بیمارستان

اعضای خانواده نمی‌توانند همه کار‌ها را همیشه انجام دهند و بار مسئولیت تمام امور داخل و خارج از منزل را به دوش بکشند. بسیاری از افراد بیمار حتی شخص مناسبی را ندارند که از آنان به درستی مراقبت کند. در برخی موارد نیز شرایط بیمار به گونه‌ای است که نیازمند مراقبت‌های پزشکی در منزل است. در چنین شرایطی همگی ما به فکر استخدام یک فرد برای کمک در امور منزل و مراقبت از بیمار یا خویشاوندی که نیاز به نگهداری دارد( نوزاد، کودک، سالمند، فرد معلول و… ) می‌افتند. اعزام مراقب به منزل و بیمارستان دارای شرایطی است که در اینجا برای شما شرح می‌دهیم. اگر به دنبال استخدام یک فرد مطمئن و ماهر هستید، توصیه می‌کنیم این راهنما را با دقت مطالعه فرمایید.

اعزام مراقب در منزل

برای دریافت خدمات اعزام مراقب به منزل و بیمارستان به چه مواردی باید دقت کنیم؟

  • نیاز شما

اولین و اساسی‌ترین مسأله نیاز شماست. شما باید به درستی بررسی کنید که به چه چیزی نیاز دارید. به عنوان مثال: بیمار شما در بیمارستان بستری است و نیاز به خدمات پزشکی ندارد اما یک همراه می‌خواهد تا مراقب او باشد، در پوشیدن لباس و استفاده از سرویس بهداشتی همراهیش کند. گاهی نیز شما به دنبال یک مراقب در منزل هستید که مواردی چون نظافت منزل، نظافت سالمند و… را انجام دهد. در برخی موارد نیازمند خدمات پزشکی مانند تزریق آمپول، سرم و… هستید.

همانطور که مشاهده کردید شرایط بسیار متفاوت است و باید از قبل به خوبی فکر کنید که به چه خدماتی نیاز دارید.

  • امنیت

مسأله بعدی امنیت است. شما باید از فردی کمک بگیرید که نسبت به آن اطمینان دارید. فردی که مدارک و هویت او تأیید شده باشد، چرا که شما می‌خواهید اورا به منزل خود راه دهید و یا عزیز خود را به او بسپارید.

  • مهارت و تجربه کافی

نکته دیگری که باید به آن دقت داشته باشید، مهارت و تجربه کافی است. در صورتی که فرد معتمدی را یافتید اما مهارت کافی را نداشته باشد، قطعاً به مشکلاتی برمی‌خورید که حتی ممکن است سلامتی عزیز شما را به خطر بی‌اندازد.

  • هزینه

آخرین مسأله هزینه است. اینکه قرار داد یک مراقبت باید چه رقمی باشد و چگونه پرداخت شود، امر بسیار مهمی است. از آنجایی که اغلب افراد به مراقبت در بازه زمانی طولانی نیاز دارند، بهتر است در ابتدا به فکر میزان هزینه و حقوقی که می‌خواهید پرداخت کنید باشید.

برای آنکه تمامی موارد بالا به درستی رعایت شوند برای شما یک توصیه ویژه داریم:

از مراکز خدمات پرستاری و پزشکی در منزل استفاده کنید، زیرا:

تمامی مراکز خدمات پرستاری و پزشکی از جمله مهر درمان، دارای مشاورانی هستند که تجربه زیادی برای کمک کردن به شما دارند تا بتوانید به درستی نیاز خود را تشخیص دهید. به عنوان مثال: اگر شما نمی‌دانید که یک سالمند دقیقاً به چه چیزهایی نیاز‌ دارد، اما یک مشاور می‌تواند با مطرح کردن پرسش‌هایی به درستی نیازمندی‌های شما را تشخیص دهد.

مراکز خدمات پرستاری و پزشکی، مورد تأیید و دارای مجوز هستند؛ به همین جهت در روند استخدام نیرو نهایت دقت را به عمل می‌آورند تا فردی مورد تأیید، دارای مدارک شغلی و همچنین با تجربه را استخدام کنند. پس خیالتان از بابت مراقبی که دریافت می‌کنید آسوده است.

در نهایت نیز باید گفت که خدمات اعزام مراقب به منزل و بیمارستان دارای نرخ مشخص و شفافی هستند که شما می‌توانید قبل از استخدام مراقبت در چند مرکز مقایسه کنید و بهترین را انتخاب نمایید.

همچنین مطالعه کنید : استخدام پرستار ساعتی : موارد استخدام و قیمت

پرستار در منزل

اعزام مراقب به منزل و بیمارستان

انواع مختلفی از مراقبین در منزل با حقوق، طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهند:

مراقب

دستیاران مراقبت شخصی مدرک پزشکی ندارند و دارای سطوح مختلف تجربه و آموزش هستند. آن‌ها به عنوان یاور و همراه، حمام کردن و لباس پوشیدن، گفتگو، خانه داری سبک، غذا و پیاده روی در محله خدمت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند حمل و نقل را برای خرید و قرار ملاقات و همچنین دریافت نسخه ارائه دهند.

دستیار بهداشتی

دستیاران بهداشتی خانه، اغلب دوره‌های تزریقات را سپری کرده‌اند. آنها وضعیت بیمار را کنترل می‌کنند، علائم حیاتی را بررسی می‌کنند و به فعالیت‌های روزمره زندگی از جمله حمام کردن، لباس پوشیدن و استفاده از حمام کمک می‌کنند. این دستیاران همنشینی، خانه داری سبک و تهیه غذا را نیز انجام می‌دهند.

کمک پرستار

دستیاران پرستار مجاز که دوره کمک پرستاری را دیده‌اند، تغییرات را در بیمار مشاهده و گزارش می‌دهند، علائم حیاتی را می‌گیرند، تجهیزات پزشکی را تنظیم می‌کنند، پانسمان را تعویض می‌کنند، کاتتر‌ها را تمیز می‌کنند، عفونت‌ها را نظارت می‌کنند، تمرینات دامنه حرکتی را انجام می‌دهند، کمک راه رفتن ارائه می‌دهند وبرخی درمان‌ها را انجام می‌دهند. تمام وظایف مربوط به پزشکی طبق دستور یک پرستار ثبت شده یا پزشک انجام می‌شود.

کمک پرستاران همچنین در مراقبت‌های شخصی مانند حمام کردن، کمک به حمام، کار‌های دندانپزشکی ، تغذیه و همچنین کار‌های خانگی مانند تعویض ملحفه و سرو غذا کمک می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید : اعزام کمک پرستار به منزل و بیمارستان

پرستار

ارائه‌دهندگان پرستاری ماهر که به عنوان پرستاران عملی که از دانشگاه مدرک پرستاری گرفته‌اند، استاندارد‌های پزشکی را برای سلامت و ایمنی رعایت می‌کنند و توسط وزارت بهداشت مجوز دارند.

آن‌ها مراقبت‌های عضو خانواده شما را ارزیابی، مدیریت و مشاهده می‌کنند و مراقبت‌های مستقیمی را ارائه می‌دهند که دستیاران بهداشتی غیرپزشکی و خانگی قادر به انجام آن نیستند. وظایف می‌تواند شامل تجویز دارو‌های IV، تغذیه با لوله و تزریق واکسن باشد. همچنین تعویض پانسمان زخم، ارائه مراقبت از دیابت و آموزش مراقبین و بیماران.

همچنین مطالعه کنید : مراقبت های پرستاری بعد از عمل جراحی

پیراپزشک

برخی از پرستاران در زمینه کاردرمانی، فیزیوتراپی و گفتار درمانی آموزش دیده‌اند یا به طور اختصاصی از پیراپزشکان در گرایش دیگر انتخاب شده‌اند مانند کارشناس فیزیوتراپی یا کارشناس گفتاردرمانی. مراقبت‌های پرستاری ماهر در خانه به صورت پاره وقت یا متناوب، توسط پزشک تجویز شده و توسط یک آژانس بهداشت خانگی دارای گواهی تنظیم می‌شود.

پزشک عمومی

پزشکان عمومی نیز  برای مراقبت و بررسی بیماران به صورت ساعتی یا ویزیت خدمات ارائه می‌کنند.

آن‌ها مراقبت‌های مستقیم را ارائه می‌دهند، دارو‌ها را تجویز می‌کنند، به اعضای خانواده مشاوره می‌دهند، تجهیزات نظارت پزشکی را آماده می‌کنند و  پرستاران در اقدامات پزشکی به پزشک کمک می‌کنند. دستمزد خدمات پزشکی بالاتر از سایر پرستاران عنوان شده است.

پزشک متخصص و فوق‌تخصص

در آخرین بخش اعزام مراقب به منزل یا بیمارستان نیز پزشکان متخصص قرار دارند که معمولاً برای شرایط ویژه مانند بستری بیمار در icu داخل منزل، به صورت ارائه ویزیت ساعتی، روزانه و ماهانه خدمات ارائه می‌کنند. دستمزد این گروه به نسبت سایر  خدمات پرستاری و پزشکی بالاتر است.

چگونه درخواست اعزام مراقب به منزل یا بیمارستان بدهم؟

برای بهره‌مندی از خدمات پرستاری و پزشکی در منزل مهر درمان، کافی است تا با شماره‌های عنوان شده تماس بگیرید تا با کارشناسان صحبت کرده و علاوه بر دریافت مشاوره رایگان، خدمت موردنظر خود را ثبت کنید.

در غیر این صورت می‌توانید فرم‌های مشاوره موجود در سایت را پرکرده و منتظر پاسخ کارشناسان باشید.

مرکز مهر درمان به‌منظور همراهی شما عزیزان برای رفع هرگونه ناراحتی، نگرانی و نیاز در حوزه خدمات پرستاری و پزشکی ایجاد شده است. هدف ما ارائه خدمات در بالاترین سطح موجود است تا آسودگی خاطر را به خانه شما بازگردانیم. در آخر آرزو داریم تا همواره شاد، به‌دور از هرگونه بیماری و در آرامش زندگی کنید.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *