پذیرش بیماران آی سی یو در منزل

مؤسسات خدمات پرستاری و پزشک خاصی وجود دارند که خدمات مراقبت‌های ویژه یا به عبارتی پذیرش بیماران آی سی یو را در خانه ارائه می‌کنند. پذیرش بیماران ICU به بیماران بدحال و کسانی که نیاز به مراقبت خاصی دارند و از بیماری متوسط تا شدید رنج می‌برند این امکان را می‌دهد تا کمک موردنیاز خود را در خانه دریافت کنند.

این نوع خدمات، انتظار برای دریافت تخت ICU در بیمارستان را کاهش می‌دهد یا بیمار را از خطر در معرض سایر بیماران قرارگرفتن دور می‌کند. با این اوصاف، افراد تنها زمانی باید به مراقبت‌های ویژه در منزل مراجعه کنند که وضعیت بیمار وخیم باشد. به‌عنوان‌مثال، اگر آن‌ها از موارد بحرانی ذات‌الریه یا سایر بیماری‌های لاعلاج رنج می‌برند، توصیه می‌شود که یک ICU را در خانه انتخاب کنند.

آی سی یو خانگی شامل چه مواردی است؟

به‌منظور پذیرش بیماران ICU در خانه، پرستار مراقبت ویژه یک پرستار دارای گواهی برای مراقبت از نیاز‌های روزانه بیمار ضروری است. کارکنان خانه برای بیمارانی از جمله سالمندان باید مثانه و حرکات روده آن‌ها را بررسی کنند، زخم بستر را کنترل کنند، دستگاه تنفس مصنوعی را تحت‌نظر داشته باشند، به طور منظم اکسیژن و دما را چک کنند و به‌اندازه کافی به بیمار غذا بدهند. آن‌ها همچنین باید بدانند که چگونه با تمام تجهیزات موردنیاز کار کنند. یک پرستار خوب می‌تواند تفاوت بزرگی در بهبودی بیمار ایجاد کند.

پذیرش بیماران ICU

خدمات پزشکی موردنیاز

در اغلب موارد، بیماری که در ICU خانگی بستری شده است، نیازمند ویزیت هفتگی است. در برخی موارد نیز به‌صورت روزانه یا ماهانه ارائه می‌شود. به طور خاص در مورد شرایط اورژانسی، پرستار با پزشک تماس خواهد گرفت و گزارش بیمار را خواهد داد.

تجهیزات پزشکی ICU

تجهیزات پزشکی با تکنولوژی پیشرفته در راه‌اندازی خانه ICU کاملاً حیاتی است. اساسی‌ترین تجهیزات موردنیاز عبارت‌اند از:

 • یک دستگاه مانیتور
 • دستگاه ساکشن
 • نبولایزر
 • پمپ ترومبوز ورید عمقی (DVT).
 • پایه IV
 • یک تخت آلفا
 • سیلندر اکسیژن
 • ونتیلاتور (در صورت لزوم)
 • دستگاه BiPAP (در صورت لزوم)

مدیریت زخم بستر

دوره‌های طولانی استراحت در بستر می‌تواند منجر به زخم در قسمت‌هایی از پوست شود که روی آن دراز کشیده‌اید. این می‌تواند باعث عفونت شدید بیمار شود و روند بهبودی را کندتر کند. برای جلوگیری از این امر باید تشک آلفا تهیه شود و همچنین پانسمان بیمار باید ۲ تا ۳ بار در روز تعویض شود.

نکاتی برای راه‌اندازی سیستم آی سی یو در خانه

داشتن یک پرستار باتجربه ICU که آموزش کافی را در مؤسسات آموزشی و بیمارستان‌های تأیید شده گذرانده باشد ضروری است. در مواقع اضطراری، آن‌ها باید به دانش مناسبی مجهز شوند تا بدانند چه کاری باید انجام دهند و کمک فوری دریافت کنند.

وقتی به آژانس‌هایی نگاه می‌کنید که راه‌اندازی‌های ICU خانگی را ارائه می‌دهند، به دنبال دستگاهی باشید که خدمات اورژانس را ارائه می‌دهد که می‌تواند در مواقع اضطراری برای جلوگیری از اتلاف وقت ارزشمند مورداستفاده قرار گیرد.

اتاقی که ICU در آن راه‌اندازی شده است باید دو بار در روز تمیز و ضدعفونی شود. اقدامات احتیاطی مناسب برای ایمن نگه‌داشتن بیمار باید انجام شود.

پذیرش ICU در منزل

چرا باید یک ICU را در خانه در نظر بگیرید؟

در بیشتر موارد، هنگام مراجعه به ICU بیمارستان، جلب‌توجه پرستاران دشوار است. در اغلب موارد پرستاران به طور هم‌زمان از ۳-۴ بیمار در بیمارستان مراقبت می‌کنند. اما وقتی صحبت از راه‌اندازی ICU در خانه به میان می‌آید، پرستار فقط در دسترس شماست و تماس‌های برنامه‌ریزی شده با پزشک اجازه می‌دهد.

اینکه بتوانید در آسایش خانه خود ریکاوری کنید مخصوصاً در صورت بروز بیماری‌های عفونی یا تنفسی نظیر کرونا، ثابت کرده است مؤثرتر است. همچنین ایمن‌تر از حضور در یک محیط عمومی است؛ زیرا خطر ابتلا به عفونت‌های دیگر در طول فرایند بهبودی بسیار کم است.

با راه‌اندازی‌های ICU خانگی از دریافت مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت و با قیمت بسیار پایین‌تر با همان درمانی که در بیمارستان دریافت می‌کنید، سود می‌برید. این امکان درمان و بهبودی ایمن‌تر و راحت‌تر را فراهم می‌کند. علاوه بر این، چنین امکاناتی ثابت می‌کند که در طول یک بحران، سیستم مراقبت‌های بهداشتی بهترین توانایی‌های خود را برای ارائه تسهیلات خود به افراد نیازمند فراهم کرده است.

مرکز خدمات پرستاری و پزشکی مهر درمان، یکی از پیشرفته‌ترین مراکزی است که می‌تواند تمامی خدمات  پذیرش بیماران icu در منزل را برای شما ارائه دهد. از فروش تا اجازه تجهیزات پزشکی گرفته تا مراقب‌های پرستاری و پزشکی.

کافی است تا با شماره‌های موجود تماس حاصل کرده و مستقیماً با کارشناسان گفتگو کنید که علاوه بر مشاوره درخواست شما ثبت شود. همچنین می‌توانید با مراجعه به فرم ثبت سفارش و مشاوره که در سایت قرار دارد، درخواست خود را ثبت کنید تا  مشاوران به آن پاسخ دهند.

همچنین مطالعه کنید : اهمیت مراقبت بیماران در منزل

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *