آی سی یو در منزل: آشنایی با مزایا و کاربرد!

اگر بیماری دارید که در آی سی یو بستری است یا نیاز به خدمات ICU دارد، می‌توانید از خدمات آی سی یو در منزل مرکز پزشکی و پرستاری در منزل، مهردرمان استفاده کنید. یکی از اهداف آی سی یو در منزل، ارائه خدمات مربوط به تراکئوستومی و مراقبت‌های پرستاری خانگی است. همچنین، برای افرادی که به ونتیلاتور نیاز دارند، این خدمات مفید است و به خانواده آن‌ها در مورد این تجهیزات آموزش‌های لازم داده می‌شود. برای آشنایی با مزایا، کاربرد و روش ارائه این خدمات، تا انتهای مقاله همراه ما باشید. 

پذیرش بیماران ICU

آی سی یو در منزل چیست؟

خدمات آی سی یو در منزل مشابه به ICU بیمارستان است، اما برای بیمارانی است که دیگر در مرحله حاد بیماری خود نیستند، اما هنوز به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند. می‌توانند از خدمات آی سی یو در منزل استفاده کنند. خدمات مراقبت‌های ویژه در خانه شامل مراقبت و نظارت پزشک مراقبت‌های ویژه، کارشناسان و پرستاران آموزش دیده و با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به بستری شدن در بیمارستان است.
آی‌سی یو (ICU) یا واحد مراقبت ویژه (Intensive Care Unit) یک واحد در بیمارستان یا مرکز درمانی است که به بیمارانی که به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند، اختصاص داده می‌شود. این بخش برای بیمارانی که به دلایل مختلفی نیاز به نظارت و مراقبت دقیق‌تر و متخصصانه دارند، ساخته شده است. آی سی یو معمولاً به بیمارانی که جراحی پیشرفته انجام داده‌اند یا از بیماری‌های خطرناک رنج می‌برند، اختصاص داده می‌شود. این بیماران ممکن است نیاز به کمک دستگاه‌های تنفسی، نظارت قلبی و عروقی، کنترل فشار خون، درمان دارویی و سایر مراقبت‌های ویژه داشته باشند.

مزایای آی سی یو در منزل

استفاده از خدمات آی سی یو در خانه باعث می‌شود که از بهترین کیفیت مراقبت‌های ویژه در مکانی که بهتر می‌شناسید استفاده کنید. همچنین، ICU در خانه می‌تواند مدت بستری شدن شما در بیمارستان را کاهش دهد. آی سی یو در منزل باعث می‌شود تا خانواده و عزیزان در روند بهبودی مشارکت داشته باشند تا بیماران استرس و اضطراب نسبتاً کمتری را تجربه کنند. بنابراین به خواسته‌ها و نیازهای عاطفی بیمار که در روند درمان تاثیر گذار هستند نیز رسیدگی می‌شود. برنامه‌های درمانی بر اساس نتیجه‌های به دست آمده توسط تیم چند رشته‌ای تعیین و پیگیری می‌شوند. مراقبت‌های ویژه در خانه توسط پزشک و پرستارهای ماهر از عوارض جلوگیری می‌کند و خطر عفونت‌های بیمارستانی را نیز کاهش می‌دهد. 

خدمات‌ ای سی یو در منزل در مهر درمان

مراقبت‌های ویژه پرستاری در خانه به بیمارانی که نیاز به این نوع مراقبت‌ها دارند، ارائه می‌شود. این مراقبت‌ها شامل حمایت عاطفی و ارائه خدمات ICU و مراقبت‌های تخصصی است. هدف این خدمات، ارائه مراقبت حرفه‌ای و بیمارستانی مانند در محیط آرام و ایمن خانه بیماران است. ما در مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل مهردرمان، خدمات مراقبت‌های ویژه در منزل را فراهم کرده‌ایم. با این کار، شما به مراقبت‌های حرفه‌ای و پشتیبانی ۲۴ ساعته برای بیمار خود در خانه دسترسی خواهید داشت. 

همچنین برای بزرگسالان و کودکانی که مبتلا به تراکئوستومی هستند و نیاز به ونتیلاتور در درازمدت دارند، خدمات تراکئوستومی در منزل ارائه می‌دهیم. این خدمات برای هر خانواده‌ای که نیاز به مراقبت‌های تخصصی در خانه برای بزرگسال یا کودکان دارد، در دسترس است. برای استفاده از خدمات ما می‌توانید از طریق سایت و یا شماره‌های مرکز مهردرمان اقدام به ثبت درخواست خود کنید.

در اغلب موارد، بیماری که در ICU خانگی بستری شده است، نیازمند ویزیت پزشک به صورت هفتگی است. در برخی موارد، ویزیت به‌صورت روزانه یا ماهانه ارائه می‌شود. به طور خاص در مورد شرایط اورژانسی، پرستار با پزشک تماس خواهد گرفت و گزارش روند درمان و شرایط بیمار را به پزشک خواهد داد.

تجهیزات پزشکی آی سی یو در منزل

تجهیزات پزشکی با تکنولوژی پیشرفته در راه‌اندازی ای سی یو در خانه ضروری هستند. اساسی‌ترین تجهیزات موردنیاز عبارت‌اند از:

 • دستگاه مانیتور
 • دستگاه ساکشن
 • نبولایزر
 • پمپ ترومبوز ورید عمقی (DVT)
 • پایه IV
 • تخت آلفا
 • سیلندر اکسیژن
 • ونتیلاتور (در صورت لزوم)
 • دستگاه BiPAP (در صورت لزوم)

پذیرش ICU در منزل

چه زمانی به آی سی یو در منزل نیاز دارید؟ 

هنگامی که یکی از اعضای خانواده به مراقبت طولانی مدت ICU نیاز دارد، بسیاری از پزشکان و بیمارستان‌ها توصیه می‌کنند که در صورت امکان، در صورت‌عدم وجود مداخلات فعال، چنین مراقبت‌هایی در خانه ارائه شود. بیمار در خانه شادتر است و روند درمان او در محیط آشنای خانه، بدون خطر انتقال عفونت‌های بیمارستانی، بهتر پیش می‌رود. ما در مرکز مهردرمان، خدمات مراقبت در منزل را به بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی یا عصبی که مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا بهبود یابند و نیاز به پشتیبانی با دستگاه و مراقبت‌های تخصصی پرستاران آموزش دیده دارند، ارائه می‌‌دهیم. 

راه اندازی آی سی یو در منزل چگونه است؟ 

برای راه اندازی آی سی یو در خانه باید تجهیزات مناسب و تخصصی در اختیار داشته باشید و پرستار یا پزشک متخصص این کار را انجام دهد. راه اندازی ICU در خانه شامل موارد زیر است: 

تجهیزات پزشکی

راه اندازی ICU در خانه به تمام تجهیزات پزشکی ضروری برای ارائه خدمات مراقبت‌های ویژه به بیماران نیاز دارد. انتخاب نوع تجهیزات به نیازهای خاص بیماران بستگی دارد. برخی از تجهیزات رایج مورد استفاده شامل پمپ‌های تزریق، پمپ‌های BiPAP، پمپ‌های DVT و سایر تجهیزاتی که پزشک تشخیص می‌دهد، می‌شود. 

درمان زخم بستر

زمانی که بیمار برای مدت طولانی بر روی تخت خوابیده باشد، احتمال ایجاد زخم بستر در او وجود دارد. ما نوع مناسب تخت را انتخاب می‌کنیم تا بیماران به راحتی استراحت کنند و احتمال زخم بستر کاهش پیدا کند. زخم بستر می‌تواند باعث عفونت شدید بیمار شود و روند بهبودی را کاهش دهد. برای جلوگیری از این امر باید تشک مواج تهیه شود و همچنین پانسمان بیمار باید ۲ تا ۳ بار در روز تعویض شود که ما در مهردرمان خدمات پانسمان در منزل را نیز ارائه می‌دهیم. 

در مورد خدمات درمان زخم در منزل نیز بخوانید!

پرستار مراقبت‌های ویژه

خدمات پرستاری یک جنبه حیاتی از مراقبت‌های ویژه در خانه است. ما پرستاران واجد شرایط مراقبت‌های ویژه را برای بیمارانی که از خدمات ICU در منزل استفاده می‌کنند، اختصاص می‌دهیم. آن‌ها مسئول انجام تزریقات، دادن داروهای مناسب به بیماران، پیگیری پیشرفت و ارائه گزارش‌های ویزیت در منزل خواهند بود. 

نصب ICU در خانه شما چه کمکی می‌کند؟ 

ما در مهردمان تیمی از متخصصان و پرستاران با تجربه داریم که راه درست راه اندازی ICU در خانه را می‌دانند. ما فضای موجود در خانه بیمار را بررسی می‌کنیم، نیازهای منحصر به فرد هر بیمار را در نظر می‌گیریم و بر این اساس ICU را در بهترین محل در منزل راه اندازی می‌کنیم. همچنین ما شبانه روز از بیماران پشتیبانی می‌کنیم و تمام نیازهای مراقبت اورژانسی آن‌ها را برآورده می‌کنیم.

همچنین مطالعه کنید : اهمیت مراقبت بیماران در منزل

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *