نوار قلب در منزل

خدمات نوار قلب در منزل برای کسانی است که نیاز به انجام نوار قلب بدون محدودیت‌های قرار ملاقات‌های پر استرس سرپایی و در یک چارچوب زمانی محدود دارند.

الکتروکاردیوگرام یا ECG که به آن در زبان عامیان نوار قلب گفته می‌شود، اولین آزمایش تشخیصی است که در مواقع ضروری برای ارزیابی سلامت قلب تجویز می‌شود. ایمن، سریع و بدون درد، نیازی به آماده‌سازی قبلی ندارد.

نوار قلب به صورت گرافیکی فعالیت الکتریکی قلب و ریتم آن را با استفاده از یک ابزار ( الکتروکاردیوگراف ) ثبت می‌کند که با قرار دادن روی بدن، تغییرات را اندازه‌گیری می‌کند. در طول انقباض دیواره‌های قلب (سیستول) و آرامش (دیاستول) رخ می‌دهد و توسط نوار قلب ثبت می‌شود.

آیا می‌توان نوار قلب را در منزل گرفت؟

بله چراکه نه! امروز می‌توان به راحتی هر گونه خدمات پزشکی را در خانه دریافت کنید.

نوار قلب یک معاینه ساده، کوتاه مدت، بدون خطر و بدون درد است که به لطف فناوری که الکتروکاردیوگراف را کوچک و قابل حمل کرده است، می‌تواند در هر مکانی، حتی در خانه شما انجام شود.

اگر نوار قلب در منزل نیاز دارید، کافی است با یک مرکز ارائه دهنده خدمات پزشکی در منزل از جمله مهردرمان تماس بگیرید. تا در عرض ۲۴ ساعت وقت ملاقات بگیرید و این فرصت را به شما می‌دهد تا در عرض ۲۴ ساعت گزارش پزشکی را دریافت کنید.

نوار قلب اغلب همراه با سایر آزمایش‌ها برای کمک به تشخیص و نظارت بر شرایط مؤثر بر قلب استفاده می‌شود. خدماتی که به طور کلی در این مورد درخواست می‌شود شامل موارد زیر است:

  • بررسی علائم یک مشکل قلبی احتمالی؛
  • معاینه قبل از عمل؛
  • برای صدور گواهی پزشکی

برای انجام ECG در خانه نیازی به آمادگی یا نسخه‌ای نیست.

نوار قلب در منزل

ویزیت قلب با الکتروکاردیوگرام در منزل

نکته مثبت این است که علاوه بر خدمات نوار قلب خانگی، امکان رزرو ویزیت قلب با نوار قلب وجود دارد.

اگر علاوه بر نوار قلب، نیاز به یک ویزیت در منزل دارید، نگران نباشید. متخصص قلب ما در خانه یک ویزیت کامل، تجزیه و تحلیل گزارش‌های در اختیار شما و ECG انجام شده در طول ویزیت را انجام می‌دهد و درمان‌ها و درمان‌هایی را که باید دنبال کنید و همچنین تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد.

معمولاً معاینه قلب با نوار قلب با توصیه پزشک عمومی یا کسانی که از آسیب‌شناسی کامل رنج می‌برند و نیاز به بررسی‌های دوره‌ای دارند درخواست می‌شود.

برای کسانی که نیاز به چکاپ کامل قلب دارند، خدمات معاینه قلب را با نوار قلب و اکوکلورداپلر قلب در منزل نیز انجام می‌شود.

خدمات قلب و عروق می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • ویزیت خانگی پزشکی عمومی با نوار قلب (در عرض ۱-۲ ساعت)
  • فقط نوار قلب
  • فقط اکوکاردیوگرافی (اکوکالورداپلر قلب / اکوکاردیوگرافی)
  • ویزیت قلب با نوار قلب
  • ویزیت قلب با نوار قلب و اکوکاردیوگرافی
نوار فلب در منزل

نوار قلب چگونه انجام می‌شود؟

الکترود‌های ECG حاوی حسگر‌ها و مکنده‌های کوچک یا چسب‌هایی هستند که روی بازو‌ها، پا‌ها و قفسه سینه قرار می‌گیرند و تغییرات را ثبت می‌کنند که به شکل یک اثر قابل مشاهده روی یک تکیه‌گاه ویدئویی و کاغذی نمایش داده می‌شود. اگرچه برخی از دستگاه‌های پیشرفته نیز می‌توانند نتیجه معاینه را ارائه دهند، ردیابی ECG باید همیشه توسط متخصص قلب بررسی شود تا هر گونه ناهنجاری یا بی‌نظمی از بین برود. از طریق الکتروکاردیوگرام، خواندن داده‌ها عکسی از وضعیت سلامت قلب بیمار ارائه می‌دهد.

چه کسانی باید نوار قلب بگیرند؟

هیچ منع مصرفی برای انجام الکتروکاردیوگرام استاندارد وجود ندارد.  برای هر کسی که می‌خواهد وضعیت سلامت قلب را بررسی کند، به ویژه برای افراد مبتلا به بیماری قلبی، فشار خون بالا و دیابت نشان داده شده است.

آیا نوار قلب دردناک یا خطرناک است؟

ECG برای چند دقیقه طول می‌کشد. معاینه بی‌خطر و بدون درد است و منع خاصی برای معاینه وجود ندارد.