متخصص قلب در منزل

افرادی هستند که نیاز‌های خاصی دارند و نمی‌توانند به بیمارستان مراجعه کنند و به همین دلیل به خدمات پزشکی در منزل وابسته هستند. این در مورد آن دسته از بیمارانی است که به بیماری‌های مزمن مبتلا هستند یا نوعی ناتوانی دارند. با این حال، سایر افرادی که می‌توانند به مراکز درمانی بروند، گاهی ترجیح می‌دهند پزشکان را به خانه خود بیاورند. برخی از افراد شرایط خروج از منزل را ندارند؛ در این شرایط ویزیت پزشکان و پرستاران در منزل برای کودکان و بزرگسالان امکان‌پذیر است.خدماتی از این نوع ممکن است شامل مزایایی مانند راهنمایی پزشکی تلفنی، مشاوره با متخصصین در منزل، معاینات تخصصی در منزل و آزمایشگاه بالینی در منزل و غیره باشد. یکی از متخصصان بهداشت که بیشترین مراجعه و مشاوره در منزل را انجام می‌دهد، متخصصان قلب و عروق هستند.

EEG در منزل

متخصص قلب در منزل

متخصصین قلب در منزل مسئول درمان کلیه مشکلات سلامتی مربوط به سیستم گردش خون و قلب هستند. توصیه می‌شود سیستم قلبی عروقی را مرتباً بررسی کنید. و حتی بیشتر از آن زمانی که سابقه بیماری‌های قلبی عروقی در خانواده وجود داشته باشد (بیماری مادرزادی قلبی، آریتمی، سکته قلبی و مرگ ناگهانی).

با در نظر گرفتن وراثت ژنتیکی بیمار، پزشکان خانگی متخصص قلب و عروق می‌توانند از آسیب‌های احتمالی قلبی عروقی پیشگیری کنند. متخصصان قلب از تکنیک‌ها و فرآیند‌هایی مانند: اکوکاردیوگرام، الکتروکاردیوگرام و تست استرس یا ارگومتری استفاده می‌کنند. عوامل متعددی وجود دارد که قلب و مسیر‌های گردش خون را در معرض خطر قرار می‌دهد، این عوامل عبارتند از: چاقی، استرس، سیگار کشیدن، فشار خون بالا، سبک زندگی کم تحرک، دیابت و کلسترول بالا.

اگر فکر می‌کنید تحت تأثیر هر یک از این عوامل قرار گرفته‌اید و هنوز معاینه قلبی عروقی انجام نداده‌اید، توصیه می‌کنیم فوراً درخواست مراجعه به پزشک خصوصی، متخصص قلب و عروق را داشته باشید.

با چه علائمی از پزشکان متخصص قلب در منزل درخواست کنیم؟

اگر مطمئن نیستید که درخواست ویزیت یک پزشک متخصص قلب و عروق در منزل تصمیم درستی است، توصیه می‌شود شایع‌ترین علائم بیماری‌هایی که توسط این متخصصان درمان می‌شوند را بشناسید:

 • سرگیجه
 • سبکی سر
 • غش
 • استفراغ
 • حالت تهوع
 • اضطراب
 • تپش قلب
 • اضطراب و تعریق بیش از حد.

سایر علائم نه چندان مهم می‌توانند عبارتند از:

درد قفسه سینه، مشکل در تنفس و ورم مچ پا. تشخیص به موقع این شاخص‌ها و درخواست خدمات پزشکی در منزل در اسرع وقت بسیار مهم است. مراجعه زودهنگام به متخصص قلب می‌تواند به پیشگیری از حملات قلبی و سکته کمک کند. بیماری‌های قلبی عروقی به طور کلی روند بسیار کندی دارند، به همین دلیل است که اولین علائم ممکن است مدت‌ها قبل از بروز عوارض جدی ظاهر شوند. درد قفسه سینه یا آنژین اصلی‌ترین و شایع‌ترین علامت است.

این زمانی اتفاق می‌افتد که اکسیژن یا خون کافی به قلب نمی‌رسد. اگر جریان اکسیژن برای چند ثانیه متوقف شود و به مغز نرسد، ممکن است سکته مغزی رخ دهد. که باعث بی‌حسی در پا‌ها، بازو‌ها، صورت و مشکل در صحبت کردن یا راه رفتن می‌شود.

متخصص قلبو عروق در منزل

متخصص قلب در منزل برای ارزیابی نوار قلب

در حمایت از ویزیت قلب، بیمار همچنین می‌تواند با گزارش فوری درخواست معاینه ECG در منزل را بدهد.

ECG خانگی را می‌توان همراه با سایر آزمایشات برای تشخیص و نظارت بر شرایط قلبی استفاده کرد، می‌توان از الکتروکاردیوگرام خانگی به دلیل درخواست متخصص قلب مورد اعتماد خود یا به عنوان کمکی برای ویزیت قلب در منزل استفاده کرد.

آزمایش هولتر قلب یا فشار خون در خانه

هولتر قلبی یک آزمایش غیرتهاجمی و بدون درد است که فعالیت الکتریکی قلب را در ۲۴ ساعت ثبت می‌کند. این بررسی برای بررسی آریتمی‌ها و بررسی منشأ علائمی مانند تپش قلب، مشکل در تنفس، سرگیجه و غش تجویز می‌شود. استفاده از هولتر را می‌توان به عنوان پشتیبان برای ویزیت متخصص قلب در منزل یا به دلیل درخواست متخصص قلب مورد اعتماد شما درخواست کرد.

نحوه عملکرد تست هولتر قلب

هولتر قلبی با استفاده از دستگاه کوچکی که با استفاده از پلاکت‌های چسبنده روی قفسه سینه قرار می‌گیرد، انجام می‌شود. این دستگاه فعالیت الکتریکی قلب را در یک دوره ۲۴ ساعته ثبت و ذخیره می‌کند.

هیچ آمادگی خاصی برای شرکت در آزمون لازم نیست. در واقع، توصیه می‌شود که بیمار به فعالیت‌های عادی روزانه خود ادامه دهد و مراقب باشد که پلاکت‌ها از پوست جدا نشوند. قرار دادن هولتر‌مانیتور و همچنین حذف آن برای خواندن داده‌های ثبت شده و ارائه گزارش، مستقیماً در خانه بیمار انجام می‌شود.

ویزیت قلب چگونه انجام می‌شود؟

در مرحله اول، متخصص قلب اطلاعاتی را در مورد سبک زندگی بیمار جمع‌آوری می‌کند – چه چیزی می‌خورد، آیا سیگار می‌کشد، آیا فعالیت بدنی انجام می‌دهد و غیره.  و هرگونه حضور در خانواده بیماران قلبی.

در مرحله دوم، متخصص ما معاینه بالینی سیستم قلبی عروقی – با استفاده از کوبه و سمع – و اندازه‌گیری فشار خون را انجام می‌دهد.

در صورت لزوم، لحظه سوم برای انجام الکتروکاردیوگرام (ویزیت قلب با نوار قلب) در نظر گرفته می‌شود.

اگر هرگز یک بررسی کلی از سیستم قلبی عروقی نداشته‌اید، توصیه می‌کنیم به عنوان یک اقدام پیشگیرانه از متخصص قلب و عروق درخواست ویزیت کنید. به خصوص اگر بالای ۴۵ سال سن دارید. بسیاری از اوقات افرادی که از سلامت خوبی برخوردار هستند فراموش می‌کنند که معاینات پیشگیرانه انجام دهند یا معتقدند که این مهم نیست. با این حال، ضروری است که این کار را انجام دهید. هر چقدر هم که ناراحتی خفیف باشد، می‌تواند منشأ یک بیماری جدی باشد. متخصص قلب در منزل قادر به تشخیص بیماری‌های احتمالی و انجام درمان‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از آن‌ها هستند. جهت دریافت نوبت کافیست تا به  بخش خدمات پزشک متخصص مراجعه کرده ویا با کارشناسان مهر درمان تماس حاصل کنید و وقت خود را نتطیم نمایید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *