خدمات ویزیت آنلاین

خدمات ویزیت آنلاین یک مشاوره پزشکی است که به‌جای اینکه ملاقات با پزشک حضوری انجام شود، به لطف پشتیبانی فناوری به‌صورت دیجیتالی به شکل متنی، صوتی و تصویری انجام می‌شود. در عمل، پزشک و بیمار از طریق یک پلتفرم با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و با یکدیگر به‌صورت آنلاین صحبت می‌کنند.

مرکز مهر درمان با هدف خدمت‌رسانی کامل به بیماران و عزیزان واقع در تمامی نقاط کشور، خدمات ویزیت آنلاین را ارائه می‌دهد. از طرفی پیش از ثبت هرگونه ویزیت، مشاوره‌ای توسط کارشناسان مهر درمان به شما ارائه می‌شود تا با خیال آسوده از خدمات ویزیت آنلاین استفاده نمایید.

جهت آشنایی بیشتر با خدمات ویزیت آنلاین  و مزایای آن، توصیه می‌کنیم این بخش را مطالعه فرمایید.

ویزیت آنلاین

نحوه انجام ویزیت آنلاین

اول‌ازهمه باید بدانید که مشاوره پزشکی از راه دور با ویزیت پزشک در مطب تفاوت چندانی ندارد. بدیهی است که باید اقدامات احتیاطی درست را انجام دهید. در واقع تمرکز بر ارتباط بسیار مهم است، یعنی مطمئن شوید که آنلاین بودن به‌هیچ‌وجه مانع گفتگو و تفاهم بین شما و پزشک نمی‌شود. برای انجام این کار، چند مرحله عملی کوچک وجود دارد که می‌توانید انجام دهید:

  1. مطمئن شوید که اتصال اینترنت پایداری دارید.
  2. در مکانی که نور کافی دارد، قرار بگیرید.
  3. اتاقی با سروصدای کم پیدا کنید و اگر در خانه هستید، در طول مشاوره ویدئویی در یک مکان ساکت بنشینید.
  4. اگر در دفتر یا در یک مکان عمومی هستید، به‌خاطر داشته باشید که حریم خصوصی خود را حفظ کنید و مطمئن شوید که افراد دیگری به شما گوش نمی‌دهند. این اقدام کمک می‌کند تا راحت‌تر همه چیز را به دکتر توضیح دهید و از صحبت‌کردن خجالت نکشید.
  5. اگر نمی‌توانید کاملاً دور خود را خلوت کنید، از هدفون استفاده کنید.
  6. تمام مدارک پزشکی که ممکن است نیاز داشته باشید را آماده کنید، حتی مدارک دیجیتالی که می‌توانید در طول مشاوره برای پزشک ارسال کنید. این مدارک شامل تمامی داروها، جواب آزمایشات، تصویربرداری‌های پزشکی و سابقه بیماری است.
  7. هر سؤالی که دارید بپرسید و هر چیزی را که لازم می‌دانید بگویید. هرکجا متوجه منظور پزشک نشدید از او بخواهید تا مجدداً برای شما توضیح دهد.

همان‌طور که می‌بینید، فقط باید خود را در موقعیتی قرار دهید که بهتر با پزشک ارتباط برقرار کنید، تا به او اجازه دهید گزارش را جمع‌آوری کند و به شما توصیه‌های درستی بدهد.

از خدمات ویزیت آنلاین چه انتظاری باید داشت؟

ویزیت آنلاین در بسیاری از موارد می‌تواند راه حلی عالی باشد. بارزترین مزیت این است که مجبور نیستید از خانه برای رفتن به مطب پزشک خارج شوید، مخصوصاً در شرایطی که وضعیت شما وخیم است. این امر به‌ویژه در مورد بیماران مزمنی که قبلاً تشخیص‌داده‌شده و تحت کنترل هستند، صدق می‌کند. در طول ویزیت آنلاین، پزشک می‌تواند وضعیت عمومی سلامت بیمار را به‌روزرسانی کند، ظاهر و تکامل علائم مختلف را ارزیابی کند، با بیمار مشورت کند و نظر بدهد.

 علاوه‌برآن، بسیاری از ما به علت مشغله کاری زمان خالی برای مراجعه به مطب پزشک نداریم یا زمان نشستن در صف طولانی‌مدت ویزیت در مطب را نداریم، به همین جهت می‌توانیم از ویزیت آنلاین در طول روز و در ساعات خالی بین کارمان استفاده کنیم.

شاید به این نکته توجه نکرده باشید؛ اما بیمارانی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند، منابع پزشکی محدودی دارند. حتی ساکنان شهرستان‌ها نیز ممکن است دسترسی مستقیم به متخصصان پزشکی خاص نداشته باشند! با خدمات ویزیت آنلاین، شکاف بین بیماران و پزشکان در حال بسته‌شدن است و باعث صرفه‌جویی در زمان و فرصتی مناسب برای ویزیت‌های منظم یا اورژانسی می‌شود.

در برخی موارد نیز به طور یقین نمی‌دانیم چه پزشکی برای ما مناسب است و اصلاً ریشه مشکل ما کجاست، در این صورت نیز می‌توانیم با کمک‌گرفتن از مشاوره پیش از ویزیت آنلاین که در مرکز مهردرمان ارائه می‌شود، شرایط خود را مشخص کنیم.

ویزیت آنلاین

چه مواردی را می‌توانید از طریق خدمات ویزیت آنلاین دریافت کنید؟

ویزیت آنلاین به  دو صورت ارائه می‌شود:

  • در مورد اول شما به‌خوبی از وضعیت خود، آگاه هستید و می‌دانید که به چه پزشک یا متخصصی نیاز دارید و از قبل درخواست خود را برای پزشک مدنظر خود ثبت می‌کنید.
  • در مورد دوم، شما به طور دقیق از وضعیت خود، آگاهی ندارید. در این صورت قبل از ثبت نوبت، با کارشناسان درمورد وضعیت خود گفتگو خواهید کرد تا بسته به شرایط شما از پزشک عمومی تا انواع متخصصان، گزینه مناسب انتخاب شود.

توجه نمایید که ویزیت آنلاین همیشه برای تعیین یک تشخیص کافی نیست؛ چراکه در برخی موارد نیازمند آزمایشات تشخیصی داریم که در این صورت نیز جای نگرانی نیست و می‌توانید از خدمات پزشکی در منزل و انجام آزمایشات تشخیصی در منزل استفاده کنید.

نکته مهم این است که به متخصصانی مراجعه کنید که بتوانند شما را به بهترین شکل ممکن هدایت کنند و تشخیص قابل‌قبول داشته باشند. به همین دلیل است که مرکز مهر درمان، با ارائه ویزیت آنلاین  در تخصص‌های مختلف از جمله پزشکی عمومی، ریه، قلب، ارتوپدی، نفرولوژی، روان‌درمانی، اورولوژی، تغذیه، سالمندان، انکولوژی و… در کنار شما است.

هم در صورت وجود علائم خفیف و هم در جریان بیماری‌های  پیچیده‌تر، متخصصین بخش خدمات ویزیت آنلاین مرکز مهر درمان کاملاً در اختیار شما هستند. فقط کافی است تا از طریق فرم مشاوره موارد  مدنظر خود را به کارشناسان ما توضیح دهید و یا با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.