تست قند خون در منزل

نیازهای انرژی بدن انسان؛ از کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌های موجود در غذاهای مصرف شده تامین می‌شود. با هضم این مواد، قندهای ساده‌ای به نام گلوکز آزاد می‌شوند. گلوکز مهم‌ترین منبع غذایی برای تمام اندام‌های بدن است. برای اینکه سلول‌ها از انرژی گلوکز استفاده کنند، باید گلوکز وارد سلول شود. انسولین هورمونی است که از لوزالمعده ترشح می‌شود و به گلوکز اجازه می‌دهد وارد سلول شده و آن را به عنوان گلیکوژن ذخیره کند. ما در این مقاله به بررسی خدمات تست قند خون در منزل پرداخته‌ایم. تا آخر این مقاله همراه مهر درمان بمانید. 

تست قند خون

انواع بیماری دیابت چیست؟

دیابت می‌تواند در چندین نوع مختلف رخ دهد، 3 نوع اساسی وجود دارد. اینها شامل؛ دیابت نوع 1، دیابت نوع 2 و دیابت بارداری می‌‌شوند. در دیابت، بدن نمی‌تواند انسولین لازم را تولید یا استفاده کند، بنابراین سطح گلوکز در خون افزایش می‌یابد در دیابت نوع 1، تولید طبیعی انسولین بدن کاهش می‌یابد. در دیابت نوع 2 و دیابت بارداری، بدن در برابر عمل انسولین مقاومت پیدا می‌کند. همچنین نوع دیابتی که هنوز به طور کامل ظاهر نشده است، دیابت نهفته یا پیش دیابت نامیده می‌شود.

چه کسانی به دیابت مبتلا می‌شوند؟

دیابت زمانی رخ می‌دهد که لوزالمعده هورمون انسولین کافی تولید نمی‌کند یا هورمون انسولین تولید شده توسط آن نمی‌تواند به طور موثر استفاده شود، دیابت می‌تواند در یک نوزاد تازه متولد شده و همچنین در یک فرد 80 ساله دیده شود. با کم تحرکی ناشی از شهرنشینی و عادات غذایی نادرست، دیابت در سراسر جهان رو به افزایش است، بیشتر با چاقی همراه است و بیشتر در افراد میانسال و مسن دیده می‌شود. افزایش شیوع چاقی در کودکان و بزرگسالان در سال‌های اخیر در نتیجه عدم دقت در عادات غذایی می‌تواند سن شروع دیابت را به جلو ببرد.

تست قند خون در منزل

افراد دیابتی که قند خون خود را در خانه کنترل می‌کنند می‌توانند قند خون خود را با روش بصری یا با کمک دستگاه گلوکز سنج کنترل کنند. در روش بصری از نوارهای آزمایش آغشته به گلوکز اکسیداز استفاده می‌شود. خون از نوک انگشت روی نوار می‌چکد. گلیسمی با مقایسه تغییر رنگ روی نوار با توجه به سطح گلیسمی با کاتالوگ رنگ روی جعبه نوار اندازه‌گیری می‌شود. این روش که نیازی به اندازه گیری قند خون ندارد، به دلیل قابل اعتماد بودن و ارزان بودن استفاده می‌شود. از نوارها در اندازه گیری قند خون با گلوکومتر مانند روش دیداری استفاده می‌شود. دستگاه‌های اندازه گیری مختلفی در دسترس هستند و برای هر ابزار از نوار یا کارتریج خاصی استفاده می‌شود. اگرچه مشابه هم هستند. اما دستورالعمل‌های مختلفی برای استفاده برای هر ابزار وجود دارد.

تست قند خون

تعداد دفعات تست قند خون در منزل چقدر باید باشد؟

نیازهای افراد دیابتی تعیین کننده دفعات اندازه گیری گلوکز خون است. توصیه می‌شود اندازه گیری‌ قند خون قبل از صبحانه، ناهار و شام و قبل از وعده غذایی شب انجام شود. هنگامی که کنترل قند خون به دست آمد، اندازه گیری‌ها را می‌توان 3-4 بار در هفته انجام داد.

مزایای تست قند خون در منزل چیست؟

ارائه خدمات تست قند خون در منزل توسط مرکز پزشکی و پرستاری مهر درمان تشخیص زودهنگام و پیشگیری از هیپوگلیسمی و هیپرگلیسمی را فراهم می‌کند. به محض اینکه علائم هیپوگلیسمی یا هیپرگلیسمی را احساس کردید، می‌توانید از مجموعه ما بخواهید تا بلافاصله در خانه خودتان تست قند خون را برای شما انجام دهند. مزایای دیگر تست قند خون این است که تنظیم دوز داروهای دیابت مورد استفاده را تسهیل می‌کند.

با توجه به نتایج قند خون شما که در خانه کنترل می‌کنید، پزشک می‌تواند با ارزیابی سطوح پایین و بالا قند خون با توجه به زمان وقوع آنها، درمان شما را بسیار بهتر برنامه ریزی کند. با کنترل بهتر قند خون، عوارض مزمنی را که ممکن است در دراز مدت رخ دهد کاهش می‌دهد. در نتیجه کیفیت زندگی افزایش می‌یابد، دلایل بستری شدن در بیمارستان کاهش می‌یابد. دلایل بستری شدن در بیمارستان عبارتند از کمای هیپرگلیسمی، کمای هیپوگلیسمی و عوارض مزمن. این عوارض باعث آسیب مادی و معنوی شما و خانواده‌تان می‌شود. نظارت دقیق بر قند خون خود در خانه به میزان قابل توجهی این مشکلات را کاهش می‌دهد.

چگونه می‌توانیم از خدمات تست قند خون در منزل مرکز مهردرمان استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد؛ کنترل قند خون می‌تواند بر کیفیت زندگی شما تاثیر بگذارد. در نتیجه شما می‌توانید  زندگی بهتر و باکیفیت‌تری را داشته باشید. اگر می‌خواهید از خدمات تست قند خون در منزل مجموعه مهر درمان استفاده کنید می‌بایست فرم مربوط به دخواست تست قند خون در منزل را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *