ویزیت ماما در منزل

ماما‌ها، خدمات مراقبتی جامعی را در دوران بارداری، زایمان، نفاس (دوران پس از زایمان) و شیردهی ارائه می‌دهند و تا پایان دوره شیردهی، مشاوره شایسته‌ای را انجام می‌دهند. به همین جهت بسیاری از زنان می‌خواهند تا ویزیت ماما در منزل صورت گیرد و یا در صورتی که احساس نگرانی کردند، سریعا یک ماما به منزل آنها بیاید. برای آشنایی بیشتر با خدمات ویزیت ماما در منزل این بخش را به دقت مطالعه فرمایید.

ویزیت ماما در منزل

ویزیت ماما در منزل برای بارداری

از ابتدای بارداری می‌توانید از کمک‌های مامایی بهره‌مند شوید. اکثر ماما‌ها خدمات خود را به عنوان بخشی از بازدید‌های خانگی ارائه می‌کنند. برخی از ماما‌ها خدمات خود را در مطب ماما، مرکز زایمان یا مطب پزشک ارائه می‌دهند. اگر دلایلی وجود دارد که شما را ملزم به مراقبت بیشتر از نظر بدنی می‌کند (مثلاً انقباضات اولیه)، دریافت کمک مامایی به عنوان بخشی از ویزیت‌های خانگی یک مزیت بزرگ است.

خدمات مامایی در دوران بارداری

ارائه خدمات مامایی در دوران بارداری فقط با گواهی پزشک امکان پذیر است؛ برخی از این خدمات عبارتند از:

 • پیش مصاحبه
 • خدمات مشاوره
 • معاینات بارداری ثبت شده در گواهی زایمان
 • کمک به بیماری‌های مرتبط با بارداری
 • مراقبت در بارداری‌های پرخطر
 • دوره‌های آمادگی زایمان گروهی و انفرادی

ویزیت ماما در منزل برای تولد

هنگامی که والدین آینده نگر شروع به فکر کردن در مورد محل تولد فرزندان خود می‌کنند، این سؤال مطرح می‌شود که آیا نوزاد باید در بیمارستان، خانه و یا در مطب متولد شود؟ کدام مکان مناسب‌تر است؟

در این زمینه، پرسش‌هایی در مورد امنیت و فضای محیطی نقش اساسی دارند. همچنین برای بسیاری از والدین آینده مهم است که افکار و خواسته‌های خود را در مورد تولد و اولین بار با نوزاد در نظر بگیرند.

این بدان معناست که قبل از زایمان، هر زن باردار باید در مورد شرایطی که تحت آن احساس امنیت و مراقبت می‌کند، اطلاع داشته باشد.

روند طبیعی بارداری، سلامت مادر و کودک، پیش نیاز زایمان در خارج از بیمارستان است. نمونه‌هایی از خطراتی که از زایمان در خارج از بیمارستان جلوگیری می‌کنند، عبارتند از: حاملگی چند قلو، سقط جنین، زایمان زودرس یا بیماری‌های متابولیک شدید. شما همیشه باید ارزیابی خطرات و میزان خطرات را به طور عینی با ماما و پزشک خود در میان بگذارید.

خدمات مامایی برای زایمان

خدمات مامایی برای زایمان، عبارتند از :

 • کمک زایمان در بیمارستان، مرکز زایمان یا مطب ماما
 • زایمان با ماما در بیمارستان
 • زایمان در خانه
 • کمک در صورت سقط جنین یا مرده زایی

ویزیت ماما در منزل

ویزیت ماما در منزل پس از زایمان

پس از تولد نوزاد، دوره نفاس (دوره پس از زایمان) آغاز می‌شود. مراقبت‌های پس از زایمان بدون توجه به محل تولد و روند زایمان توسط ماما شروع می‌شود.

دوره هشت هفته‌ای پس از زایمان یک دوره استراحت جسمی و روحی پس از بارداری و زایمان است. این دوره به عنوان یک فرآیند جهت‌گیری عمل می‌کند و در نهایت به معنای ورود به واقعیت مادری و والدینی است.

مراقبت‌های پس از زایمان توسط ماما برای خانواده جدید بسیار مفید است. بنابراین بیمه‌های درمانی، هزینه‌های ویزیت در منزل توسط ماما‌ها را حداکثر تا هشت هفته پس از تولد پوشش می‌دهند. در واقع حتی هزینه‌های ویزیت هر روزه در ده روز اول پس از تولد نیز تحت پوشش قرار می‌گیرد. این خدمات بدون توجه به محل و نحوه تولد نوزاد ارائه می‌شود. مراقبت‌های پس از زایمان توسط ماما‌ها به زنانی ارائه می‌شود که فرزندان آن‌ها قبل، حین و بعد از تولد بدون توجه به علت مرگ و هفته بارداری فوت می‌کنند.

خدمات مامایی پس از زایمان

خدمات مراقبتی بیمارستانی یا خانگی به مادر و کودک در دوازده هفته اول پس از تولد، ارائه می‌شود.

مراقبت‌های پس از زایمان شامل خدمات زیر می‌باشد:

 • راهنمایی و مشاوره در مراقبت و تغذیه کودک
 • معاینه احتیاطی مادر و کودک
 • راهنمایی و مشاوره در شیردهی
 • کمک به مشکلات شیردهی
 • مشاهده روند نفاس (بازسازی رحم، مراقبت از ناف، تنظیم خانواده، ژیمناستیک کف لگن و…. )

ویزیت ماما در منزل دوره شیردهی

بعد از دوره پس از زایمان، رابطه شیردهی بین شما و فرزندتان به طور کلی در مسیر درست قرار می‌گیرد. با این حال، سؤالات یا مشکلات به طور مکرر در طول دوره شیردهی ایجاد می‌شود. شاید بخواهید بدانید که چگونه می‌توانید فعالیت حرفه‌ای خود را با شیردهی مرتبط کنید، یا اینکه چه زمانی و چگونه باید اولین غذای کودک خود را بدهید. همچنین در صورت تجمع شیر در سینه یا «اعتصاب شیردهی»، ماما می‌تواند به شما کمک کند.

اینکه چه مدت به کودک خود شیر می‌دهید یک تصمیم شخصی است که باید با توجه به شرایط کودک خود در طول دوره شیردهی آن را مشخص کنید. جنبه‌های مثبت متعدد شیردهی به طولانی بودن دوره شیردهی اشاره دارد.

چگونه از خدمات ویزیت ماما در منزل بهرمند شویم؟

تنها اقدامی که نیاز دارید تا انجام دهید این است که از طریق بخش ارتباط با ما، با کارشناسان مهر درمان تماس حاصل کرده و نیاز خود را درمیان بگذارید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید بخش خدمات مامایی در منزل را مطالعه فرمایید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *