فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل، که به عنوان مراقبت‌های خانگی نیز شناخته می‌شود، برای کسانی که به فیزیوتراپی نیاز دارند اما به اندازه کافی تحرک ندارند یا نمی‌توانند به مراکز فیزیوتراپی بروند، عالی است. در مرکز خدمات پزشکی و پرستاری مهر درمان ما خدمات فیزیوتراپی در منزل را ارائه می‌دهیم که می‌تواند برای افرادی که در فعالیت‌های روزمره مانند راه رفتن، بالا رفتن از پله‌ها یا به رختخواب رفتن و برخاستن از آن مشکل دارند مفید باشد. ما می‌توانیم به بهبود قدرت، تعادل، تحرک و اعتماد به نفس در خانه و خارج از منزل به این افراد کمک کنیم. هدف ما این است که شما را به انجام کارهایی که دوست دارید بازگردانیم و به شما این امکان را بدهیم تا زندگی خود را تا حد امکان به طور طبیعی زندگی کنید.

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی نوعی درمان است که به افراد کمک می‌کند تا پس از جراحی، بیماری، تروما، به وضعیت طبیعی سلامت خود از لحاظ جسمی و روحی برگردند. فیزیوتراپی از رویکردهای مختلفی مانند فیزیکی، آموزشی و روش‌های مختلف برای کمک به بهبودی سریع بیمار استفاده می‌کند. فیزیوتراپی به مشکلات ارتوپدی، قلبی، عصبی و سایر مشکلات می‌پردازد و می‌تواند برای درمان بیماران در همه گروه‌های سنی، از نوزادان تا سالمندان مورد استفاده قرار گیرد. درمان فیزیوتراپی ابتدا علت اصلی هر مشکلی را شناسایی می‌کند. هدف فیزیوتراپی در منزل مرکز مهر درمان ارائه بهترین فیزیوتراپیست‌ها در خانه شماست.

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی خانگی شامل چه مواردی است؟

یک تماس اولیه تریاژ تلفنی با پزشک قبل از فیزیو تراپی تنظیم می‌شود که برخی از جزئیات مشکل شما را بررسی می‌کند. و همچنین برخی از مشخصات شخصی مانند تاریخ تولد، آدرس و اطلاعات تماس را از شما می‌گیرد. سپس قرار اولیه را تنظیم می‌کند. اولین قرار 1 ساعت است که شامل 15 دقیقه ارزیابی تلفنی می‌شود. سپس، تمام قرارهای پیگیری 45 دقیقه است. همه ویزیت‌های فیزیوتراپی در منزل ما بر اساس اهدافی تنظیم می‌شوند که بین شما و پزشکتان توافق شده است. فیزیوتراپی در منزل می‌تواند به اندازه فیزیوتراپی در یک کلینیک موثر باشد و استفاده از وسایل خانه همراه با تجهیزات قابل حملی که می‌توانیم با خود بیاوریم، می‌تواند محیطی تقریباً مشابه را فراهم کند.

مزایای فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فیزیوتراپی در منزل مزایای زیادی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

راحتی

بسیاری از مردم به راحتی از حضور در مراکز فیزیوتراپی  راحت می‌شوند. فرد و یا اعضای خانواده نیازی به مرخصی از کار برای همراهی عزیزانشان در جلسات درمانی ندارند یا برای هزینه‌های حمل و نقل و پارکینگ هزینه نمی‌کنند. بنابراین انرژی و انگیزه فرد را برای خود جلسه فیزیو حفظ می‌کند.

آشنایی

با فیزیوتراپی در منزل، شما در محیط آشنا هستید و بنابراین در بهترین حالت و آرامش خود قرار دارید. این به نوبه خود با قرار گرفتن در حالت آرام‌تر و لذت بردن بیشتر از جلسات، درمان را بهبود می‌بخشد. همچنین فرد با تمریناتی که باید به تنهایی انجام دهد بیشتر آشنا می‌شود و برای انجام این تمرینات در بین جلسات فیزیو آمادگی بهتری پیدا می‌کند که به نوبه خود نتیجه کلی آن‌ها را بهبود می‌بخشد. از زمان درمان می‌توان برای تقویت قدرت، بهینه سازی تحرک و برداشتن گام‌هایی در جهت استقلال و اعتماد به نفس در محیط اطراف استفاده کرد.

پس از جراحی

برای هرکسی که عمل جراحی داشته است، مانند تعویض مفصل زانو یا مفصل ران، فیزیوتراپی کلید بهبودی است. رانندگی پس از جراحی اغلب امکان پذیر نیست. توانبخشی در خانه می‌تواند بهترین یا تنها راه حل باشد. زیرا دیگر مجبور نیستید به مراکز فیزیوتراپی مراجعه کنید.

چه کسی از فیزیوتراپی در خانه سود می‌برد؟

فیزیوتراپی خانگی به ویژه برای کسانی که به هر دلیلی برای رفتن به کلینیک سرپایی مشکل دارند مفید است. از جمله:

 • جراحی تعویض مفصل
 • توانبخشی بعد از عمل
 • مشکلات اسکلتی عضلانی، برای مثال درد کمر، گردن، زانو و غیره
 • کاهش تحرک، عملکرد یا تعادل
 • مشکلات در رفت و آمد در خانه یا خارج از منزل، برای مثال در داخل یا خارج شدن از رختخواب، حمام یا ماشین
 • ترس از ترک خانه
 • بیمارانی که در معرض خطر افتادن یا با ترس از زمین خوردن هستند

چرا فیزیوتراپی در منزل گرانتر از فیزیوتراپی معمولی در کلینیک است؟

فیزیوتراپی در منزل به دلیل هزینه‌های اضافی، مانند زمان و هزینه رفتن به منزل و حمل و نقل تجهیزات، گران‌تر از فیزیوتراپی در کلینیک است. مطمئن باشید که فواید فیزیوتراپی در منزل بیش‌تر از فیزیوتراپی در مرکز است.

انواع مختلف خدمات فیزیوتراپی در منزل

خدمات تخصصی پزشکی و پرستاری مهردرمان فیزیوتراپی را برای شرایط مختلف توسط بهترین فیزیوتراپیست‌ها ارائه می‌دهد. از جمله:

فیزیوتراپی قفسه سینه

این درمان فیزیوتراپی به ویژه برای کسانی است که از مشکلات تنفسی قلبی رنج می‌برند. فیزیوتراپی قفسه سینه به بهبود کارایی تنفسی کمک می‌کند، به تقویت ریه کمک می‌کند تا ماهیچه‌های تنفسی را تقویت کند و ترشحات سیستم تنفسی را از بین ببرد. درمان فیزیوتراپی قفسه سینه توسط فیزیوتراپیست‌ها انجام می‌شود.

فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی

این درمان فیزیوتراپی برای افرادی است که از مشکلات اسکلتی عضلانی رنج می‌برند. این فیزیوتراپی شامل درمان عضلات، استخوان‌ها، مفاصل، اعصاب، رباط‌ها، غضروف‌ها و دیسک‌های ستون فقرات است. تکنیک‌های مختلفی که برای درمان استفاده می‌شوند شامل تمرین‌های درمانی، تحرک، ماساژ بافت نرم، الکتروتراپی، آب درمانی و موبیلیزاسیون عصبی است. برخی از روش‌های درمان خانگی شامل ماساژ درمانی، آب درمانی، تمرینات تقویتی و کششی است.

فیزیوتراپی ارتوپدی

فیزیوتراپی ارتوپدی عمدتاً با استخوان‌ها مرتبط است. این فیزیوتراپی برای توانبخشی بیمارانی که یا قصد انجام عمل جراحی را دارند و یا قبلاً تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند استفاده می‌شود. شرایطی مانند تعویض زانو، جراحی لگن، جراحی کمر، مشکلات ستون فقرات و مفاصل محیطی، شکستگی و غیره درمان می‌شود. درمان فیزیوتراپی ارتوپدی عمدتاً شامل فعالیت بدنی مانند تمرینات، تحرکات و تمرینات حس عمقی است. این تمرینات شامل حرکات کششی، ایروبیک، تمرینات قدرتی و طیف وسیعی از تمرینات حرکتی است که با فناوری مدرن پزشکی مانند IFT، اولتراسوند و کشش دستی پشتیبانی می‌شود.

فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی

این درمان فیزیوتراپی به ویژه برای کسانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند ساخته شده است. فیزیوتراپی بعد از جراحی به بازیابی فعالیت بعد از هر جراحی کمک می‌کند. تمرینات موبیلیشن، تمرینات تقویت عضله، تمرینات کششی عمدتاً در این درمان توسط فیزیوتراپیست‌ها استفاده می‌شود. جراحی‌های رایج عبارتند از: ستون فقرات، مفصل ران، مچ پا، شانه و جراحی‌های قلب. فیزیوتراپیست‌ها با استفاده از طیف وسیعی از تمرینات به بیماران کمک می‌کنند تا قدرت و حرکت عضلانی خود را بازیابند تا بتوانند کارهای معمول خود را در اسرع وقت انجام دهند.

فیزیوتراپی در منزل

گفتار درمانی

این درمان فیزیوتراپی برای کسانی است که از اختلالات گفتار، زبان و ارتباط و همچنین مشکلات بلع در کودکان و بزرگسالان رنج می‌برند. این مشکلات می‌تواند از آسیب‌های عصبی مانند سکته مغزی، آسیب سر و زوال عقل و غیره ناشی شود.

برنامه گفتار درمانی با ارزیابی توسط آسیب شناس گفتار زبان (SLP) برای ارزیابی نقاط قوت و چالش‌های ارتباطی فرد شروع می‌شود. ارزیابی SLP اهداف فردی را برای درمان ایجاد می‌کند. اهداف مشترک ممکن است شامل بهبود زبان گفتاری، یادگیری مهارت‌های غیرکلامی مانند نشانه‌ها یا حرکات، یا یادگیری برقراری ارتباط با استفاده از روش‌های جایگزین (مانند تصاویر یا فناوری) باشد. نمونه‌هایی از مهارت‌هایی که گفتار درمانی بر روی آنها کار می‌کند عبارتند از:

 • تقویت عضلات دهان، فک و گردن
 • ساخت صداهای گفتاری واضح تر
 • تطبیق احساسات با حالت صحیح صورت
 • درک زبان بدن
 • پاسخگویی به سوالات
 • تطبیق یک تصویر با معنای آن
 • تعدیل لحن صدا

ورزش درمانی

این فیزیوتراپی بر درمان و توانبخشی یک فرد ورزشکار تمرکز دارد. فعالیت بدنی شامل برنامه‌های تناسب اندام و آموزش برای ورزشکاران از جنبه‌های اصلی این درمان است. خدمات تخصصی پزشکی و پرستاری مهر درمان با داشتن تیمی از بهترین فیزیوتراپیست‌ها در شهرهای مختلف یکی از معتبرترین مراکزمعتبر فیزیوتراپی است که درمان سفارشی را بر اساس نیاز بیماران ارائه می‌دهد.

هدف از توانبخشی ورزشی کمک به بازیابی مهارت‌های ورزشی خود با استفاده از تکنیک‌های درمانی مختلف است که بر تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری و قدرت تمرکز دارند.

فیزوتراپی در منزل با مهر درمان

متخصصین فیزیوتراپی مهر درمان با دانش کامل تمرینات فیزیوتراپی را به منظور بهبود عوارض بیماری انجام می دهند این متخصصین به کمک لوازم مکانیکی و عوامل فیزیکی و تمرین ها و تکنیک های خاص یا دانش کافی از آناتومی و آناتومی مفاصل و حرکت شناسی و الکتروتراپی مشکلات عضلانی، اسکلتی و عصبی را درمان می کنند. بسیاری از بیماران نیاز دارند این خدمات را سریع در روزهای اولیه درمان خود دریافت نمایند. نکته مهم عدم دسترسی راحت و نزدیک به این خدمات است و مهر درمان با ارائه این خدمات در منزل یک مشکل مهم را برای آنها حل می کند. حضور متخصص فیزیوتراپ در منزل مشکلات سختی مراجعه خصوصا با بیماری ای که دارد را برطرف می کند و همچنین بیمار از فضای بیمارستان و مراکز درمانی دور خواهد بود و ریسک عفونت نیز کم می شود.