فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

جلسات فیزیوتراپی در منزل از نظر راحتی و آسودگی برای بیماران، کاهش مشکلات بیماران در حین انتقال، افزایش مشارکت بیمار به دلیل خسته نشدن بیمار در حین انتقال، کوتاه‌کردن زمان درمان و کاهش هزینه خدمات بسیار ارجح است. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که بسیاری از بانوان ترجیح می‌دهند تا فیزیوتراپی در منزل توسط خانم فیزیوتراپیست انجام شود. به همین جهت مرکز مهر درمان آماده ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم برای این دست از عزیزان است تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند. فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست خانم که دانش و تجربه کافی در زمینه فیزیوتراپی دارد، ارائه می‌شود.

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم چیست؟

همان‌طور که می‌دانیم، برای انجام فیزیوتراپی نیاز به لباس راحت، انجام حرکات مختلف و همکاری با فیزیوتراپ است. همین مسئله باعث می‌شود تا بسیاری از خانم‌ها نسبت به انجام فیزیوتراپی با فیزیوتراپیست آقا، احساس ناراحتی و خجالت بکنند.

 یکی از بزرگ‌ترین مزایای فیزیوتراپی توسط فیزیوتراپ خانم در منزل این است که بیمار خانم می‌تواند بدون حجاب و با پوشش دلخواه و راحت خود فیزیوتراپی را انجام دهد و در صورت داشتن درد راحت‌تر با فیزیوتراپیست خود صحبت کند و حتی مشکلات سلامتی خود را در میان بگذارد.

در واقع بیمار خانم و حتی کودکان در خانه خود احساس راحتی و امنیت بیشتری می‌کنند.

از آنجایی که بانوان از لحاظ عاطفی قوی‌تر عمل می‌کنند، می‌توانند بهتر با بیمار کودک کنار بیایند و کودک حس مادری را از آنان دریافت کند و استرس کمتری داشته باشد. در نتیجه همکاری بیشتری با فیزیوتراپیست خانم خواهد داشت. در چنین مواردی بستگان بیمار می‌توانند روند درمان را با دقت بیشتری دنبال کنند و رضایت بیشتری داشته باشند.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

چگونه برای یک جلسه فیزیوتراپی در منزل توسط خانم آماده شویم؟

شیوه‌های فیزیوتراپی در خانه برای افرادی که نمی‌توانند فیزیوتراپی سرپایی دریافت کنند و تمایل حضور در مراکز درمانی را ندارند، اعمال می‌شود. این واقعیت که بیمار به دلیل مشکلاتی در حرکات حرکتی، مشکلات حمل‌ونقل و حرکتی دارد باعث می‌شود که برنامه‌های فیزیوتراپی در خانه ترجیح داده شود. 

بسته به میزان ناتوانی که  افراد دارند می‌توانند تمرین‌های فیزیکی خود را با فیزیوتراپیست‌‌ها انجام دهند. جلسات فیزیوتراپی خانگی برای کمک به بهبودی سریع‌تر بیمار انجام می‌شود، خواه آسیب یک‌باره یا یک بیماری مزمن باشد.

نکاتی را در مورد چگونگی استفاده از درمان خانگی:

 • توصیه می‌شود اتاقی با تهویه مناسب، روشن و بدون شلوغی در خانه خود انتخاب کنید.
 • مکان جادار و خوبی را انتخاب کنید؛ زیرا فیزیوتراپیست ممکن است برای جلسه شما چند وسیله ورزشی کوچک همراه خودش بیاورد.
 • قبل از جلسه لباس راحت بپوشید.
 • شما باید راحت حرکت کنید؛ زیرا فیزیوتراپیست، ثبات و حرکت مفصل شما را ارزیابی می‌کند. اطمینان حاصل کنید که لباسی که مانع حرکت شما می‌شود، نپوشید.
 • مهم است که به فیزوتراپیست خود بگویید دقیقاً در کجای ناحیه درد شما قرار دارد. قبل از شروع جلسه، باید با فیزیوتراپیست خود در مورد سطح عملکردی که می‌خواهید به آن برسید، صحبت کنید.
 • اطلاعاتی مانند نحوه شروع درد را با فیزیوتراپ خود به اشتراک بگذارید. اگر به ما اطلاع دهید که چه مدت با درد ذکر شده دست و پنجه نرم می‌کنید، مفید خواهد بود.
 • باید به تمریناتی که فیزیوتراپیست خود نشان می‌دهد، توجه کنید. اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، سوال بپرسید و از او بخواهید دوباره آن را نشان دهد. همچنین در پیروی از برنامه ورزشی خود کوشا باشید تا نتایج مطلوب را مشاهده کنید.

چگونه خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست خانم دریافت کنیم؟

با اجرای اقدامات ذکر شده در بالا، عمل فیزیوتراپی خانگی شما به مرور زمان بهبود می‌یابد. درمان مشکلات جسمانی شما با خیال راحت توسط فیزیوتراپیست ادامه می‌یابد و محدودیت حرکتی شما روز به روز با جلسات فیزیوتراپی رفع می‌شود. فیزوتراپی در منزل  به شما این امکان را می‌دهد که حرکات را با راحتی بیشتری شروع کنید و در زندگی روزمره خود احساس راحتی کنید.

جهت دریافت فیزیوتراپی در منزل توسط خانم می‌توانید از طریق مرکز مهر درمان اقدام کرده و پس از صحبت با کارشناسان، خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم را در زمان معین شده دریافت کنید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *