تزریقات در منزل شبانه روزی چگونه انجام می‌شود؟

یکی از خدمات اصلی خدمات پرستاری در منزل، انجام تزریقات در منزل شبانه روزی است که برای بسیاری از بیماران کمک شایانی است. در واقع یکی از مشکلات بسیاری از بیماران این است که چگونه در ساعات نامتعارف منزل را ترک کنند و خدمات باکیفیت نیز دریافت کنند. به لطف تزریق خانگی، زمان حمل‌ونقل بیماران به بیمارستان به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و علاوه بر این مزیت که حتی در اکثر مواقع نیازی به آن نخواهد بود، مزیتی هم در زمان و هم از نظر هزینه ایجاد می‌کند.

تزریقات در منزل به صورت شبانه روزی

تزریقات در منزل شبانه روزی 

با تزریقات در منزل شبانه روزی، افراد مسن یا بیماران مزمن نه‌تنها مجبور به ترک خانه نیستند، بلکه تداوم درمان خود را تضمین می‌کنند. برای بهره‌مندی از تزریقات هیچ مانعی وجود ندارد و در هر ساعت از شبانه‌روز که نیاز به تزریق داشته باشید، می‌توانید با مرکز مهر درمان تماس بگیرید.

همچنین ما در مواردی که نیاز به دریافت مداوم این خدمات دارید، یک برنامه درمانی دقیق برای شما ایجاد می‌کنیم و به صورت شبانه روزی ارائه می‌کنیم.

انواع تزریق زیر جلدی، عضلانی و داخل وریدی را می‌توان برای اهداف مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، کاربردهای تسکین درد در خط مقدم مداخله تزریق سوزن قرار دارند که اغلب با آن مواجه می‌شویم. هر زمان که نیاز داشته باشید، می‌توانید از طریق شماره تلفن ما به صورت 24 ساعته با ما تماس بگیرید.

انواع تزریقات در منزل شبانه روزی

تزریق داخل پوستی (Intradermal)، تزریق زیرجلدی (Subcutaneous) و تزریق عضلانی (Intramuscular) از انواع تزریقات مختلفی هستند. البته، تزریق عضلانی معمولاً بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند، زیرا در بیشتر موارد از طریق تزریق عضلانی داروها و واکسن‌ها وارد عضلات بدن می‌شوند. در ادامه بهب ررسی بیش‌تر انواع تزریقات در منزل پرداخته‌ایم.

تزریق زیر جلدی

اولین روش تزریق، تزریق زیر جلدی است. مناسب‌ترین محل برای تزریق زیر جلدی، سطح بیرونی بازو یا قسمت فوقانی بیرونی ساق پا می‌باشد. علاوه بر این مکان‌ها، می‌توان از قسمت بالای سینه یا پوست شکم در قفسه سینه نیز تزریق کرد.

تزریق عضلانی

تزریق به عضله بیشتر از باسن انجام می‌شود. علاوه بر این، می‌توان به عضلات ساق پا یا بازو تزریق کرد.

مناسب‌ترین محل برای تزریق از لگن به شرح زیر تعیین می‌شود. خطی از دنبالچه فرد برای تزریق به سمت راست یا چپ و عمود بر ستون فقرات کشیده می‌شود. یک خط عمودی بها در وسط این خط کشیده شده است. به این ترتیب یک طرف باسن به چهار قسمت تقسیم می‌شود که سوزن باید در قسمت‌های فوقانی و بیرونی این قسمت‌ها وارد شود.

تزریق داخل وریدی

تزریق داخل وریدی برای تزریق مستقیم دارو به سیستم گردش خون از طریق ورید انجام می‌شود. اندازه انژکتوری که برای این کار استفاده می‌شود به مقدار دارو بستگی دارد.

تزریقات در منزل شبانه روزی

مزایای خدمات تزریق در منزل شبانه روزی

از جمله مزایای خدمات تزریق در خانه، انجام این روش توسط پرستاران دارای مجوز که طبق روال مکتوب مجاز به ورود به خانه هستند. ما در قبال تمامی خدمات ارائه شده در منزل، از تجویز بیمار گرفته تا تمامی عوارضی که ممکن است در بیمار ایجاد شود، مسئولیت داریم. با آگاهی از مسئولیت در این زمینه سلامت شما را با سند تضمین می‌کنیم. از مزایای خدمات تزریق در منزل نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما می‌توانید خدمات تزریق در خانه را در محیطی که در آن زندگی می‌کنید و در هر ساعت از شبانه‌روز دریافت کنید.
 • خدمات تزریق در خانه، مزیت مراقبت شخصی را ارائه می‌دهد.
 • به لطف خدمات تزریق در خانه، شما استرس محیط درمانی از جمله بیمارستان را تجربه نمی‌کنید.
 • به لطف تزریق خانگی، شما در زمان صرفه‌جویی می‌کنید؛ زیرا زمانی برای رفتن به بیمارستان وجود ندارد.
 • خدمات تزریق در منزل، خطر عفونت را کاهش می‌دهد.
 • حریم خصوصی شما به لطف تزریق در منزل در بالاترین سطح قرار دارد.
 • تزریق در منزل کیفیت زندگی فرد را افزایش می‌دهد.
 • تزریق در منزل کیفیت زندگی بیمار و بستگان او را افزایش می‌دهد.
 • اگرچه این سرویس برای همه گروه‌های سنی مناسب است، اما همراه با افراد زیر 18 سال باید والدین آنها حضور داشته باشند و اجازه آنها را داشته باشند.
 • هراسی که در طول فرایند تزریق رخ می‌دهد به حداقل می‌رسد و راحتی در خانه شما از این امر پشتیبانی می‌کند.
 • خدمات تزریق خانگی که مراقبت‌های بهداشتی جامع را در شرایط حرفه‌ای ارائه می‌دهد، خدمات قابل‌اعتمادی را با مجوز ارائه می‌دهد.
 • در همان زمان، هنگامی که شما با ما تماس می‌گیرید، متخصصان مراقبت‌های بهداشتی ما در درجه اول سؤالات نسخه را انجام می‌دهند.

در مورد نگهداری سالمند شبانه روزی بیش‌تر بخوانید!

خدمات تزریقات در منزل برای چه کسانی مناسب است؟

خدمات تزریقات در منزل معمولاً برای افرادی مناسب است که به دلایلی قادر به حضور در مراکز بهداشتی یا بیمارستان نیستند و نیاز به تزریق دارو یا تزریقات دیگر در خانه دارند. این شامل افراد زیر می‌شود:

افراد مسن و کهنسال

افراد مسن و کهنسال ممکن است به علت مشکلات حرکتی، ضعف عمومی یا بیماری‌های مزمن نیاز به تزریقات داشته باشند. خدمات تزریقات در منزل می‌تواند به آنها کمک کند تا داروهای خود را در محیط آرام و راحت خانه تزریق کنند.

افراد با بیماری‌های مزمن

برخی از بیماری‌ها نیاز به تزریق داروهای مداوم دارند، مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های ایمنیی و سایر بیماری‌های مزمن. خدمات تزریقات در منزل برای این افراد می‌تواند بهبود کیفیت زندگی و مدیریت بهتر بیماری آن‌ها را تسهیل کند.

افراد با ناتوانی جسمی

افرادی که به دلیل ناتوانی جسمی یا معلولیت نمی‌توانند به مراکز بهداشتی یا بیمارستان بروند، می‌توانند از خدمات تزریقات در منزل بهره ببرند.

بیماران خانگی

افرادی که در خانه درمان می‌شوند و تحت مراقبت خانگی قرار دارند، ممکن است نیاز به تزریق داروها یا تزریقات دیگر داشته باشند. خدمات تزریقات در منزل می‌تواند به خانواده و مراقبین این بیماران کمک کند تا به درستی و به صورت ایمن داروها را تزریق کنند.

مهم است که قبل از استفاده از خدمات تزریقات در منزل، با پزشک خود مشورت کنید و دلایل و نیازهای خاص خود را بررسی کنید. پزشک شما می‌تواند شما را در مورد مناسب بودن و امکان ارائه خدمات تزریقات در منزل راهنمایی کند و در صورت لزوم، یک پرستار حرفه‌ای را معرفی کند.

آیا می‌خواهید تزریقات در منزل شبانه روزی را دریافت کنید؟

برای تزریق خانگی، بیمار یا بستگان بیمار با مرکز مهر درمان تماس بگیرند و پس از پرکردن اطلاعات در زمان مدنظر، خدمات تزریق در خانه را دریافت کنند. تیم سلامت ما پس از رسیدن به آدرس مورد نظر در اسرع وقت و ارائه شرایط بهداشتی، خدمات تزریق در منزل را به شما ارائه می‌دهد.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *