نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل

مراقبت از سالمندان برای شما می‌تواند سخت باشد، به خصوص زمانی که شما کار می‌کنید یا دور از سالمند خود زندگی می‌کنید. از آنجایی که نیازها و خواسته‌های آن‌ها افزایش می‌یابد، همیشه نمی‌توانید مراقبت‌های 24 ساعته و 7 روز هفته را در خانه ارائه دهید. معمولا افراد سعی می‌کنند برای رسیدگی به نیازهای مراقبین و اعضای خانواده، ملاقات‌های منظمی را برنامه ریزی کنند. با این وجود افراد ترجیح می‌دهند برای مراقبت بیشتر و اطمینان خاطر از نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل از پرستاران کمک بگیرند.

مراقبت‌های خانگی و 24 ساعته در منزل می‌تواند اطمینان حاصل کند که یک مراقب برای رفع نیازهای شخصی و ارائه مراقبت از سالمندان در روز و شب در منزل به سالمندان کمک می‌کند. نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل باعث بهبود خلق و خوی سالمندان و جلوگیری از تنهایی و انزوا می‌شود که می‌تواند منجر به افسردگی شود.

نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل

مزایای نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل چیست؟

بزرگترین مزیت برای شخصی که از او در منزل مراقبت می‌شود، امکان ماندن در محیط آشنا است. دوستی‌ها را می‌توان ادامه داد، پیاده روی و خرید را می‌توان در محیطی آشنا با حمایت و کمک پرسنل پرستاری (مراقبان) انجام داد. همچنین می‌توانند رفت و آمدهای خانوادگی خود را با اقوام خود ادامه دهند. سالمندانی که در خانه از آن‌ها نگهداری می‌شود به دلیل محیط آرام و داشتن مراقبی که با آن‌ها هم صحبتی می‌کنند، دچار انزوا و افسردگی نمی‌شوند.

نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی شامل چه خدماتی می‌شود؟

اگر فرد سالمندی دارید که خودتان نمی‌توانید از او به صورت روزانه مراقبت کنید، نیاز نیست که او را به خانه سالمندان ببرید. چرا که می‌توانید برای او پرستار شبانه روزی در منزل بگیرید تا از او مراقبت کند. حال شاید برای شما سوال پیش آید که نگهداری کهنسالان به صورت شبانه روزی در منزل دقیقا چه کاری را انجام می‌دهد؟ در ادامه به بررسی کارهایی که پرستاران شبانه روزی جهت نگهداری از سالمندان در منزل انجام می‌دهند، پرداخته‌ایم. این وظایف عبارتند از:

 • مدیریت داروها
 • کمک و همراهی برای استحمام
 • همراهی در لباس پوشیدن
 • مراقبت بعد از جراحی در منزل
 • تهیه غذا طبق رژیم غذایی سالمند
 • کمک و همراهی برای انجام کارهای شخصی
 • انجام خریدهای ضروری
 • رسیدگی به نظم منزل
 • بردن سالمند به پارک و تفریح در خارج از منزل در صورت درخواست
 • هم‌صحبتی با سالمند
 • انجام تزریقات برای سالمند
مراقبت از سالمند

چه زمانی باید از پرستار سالمند در منزل استفاده کرد؟

مراقبت از سالمندان یک وظیفه بسیار مهم است که نیازمند یک رویکرد و مراقبت جامع است. سالمندان گروه مهمی در جامعه ما هستند که نیاز به مراقبت دارند. به لطف امکانات مراقبت 24 ساعته برای سالمندان، می‌توان زندگی آنها را بسیار راحت و شادتر کرد. اگر افراد سالمندی دارید که با شما زندگی می‌کنند و یا تنها زندگی می‌کنند اما شما نمی‌توانید به صورت شبانه روزی مراقب آنها باشید، بهتر است که از خدمات پرستاری برای نگهداری سالمند خود استفاده کنید. البته همیشه افراد سالمند نیاز به مراقبت و نگهداری شبانه روزی ندارند. در مواقعی که قصد سفر دارید و یا مدتی مشغله کاری شما زیاد شده است، می‌توانید از پرستار شبانه روزی برای نگهداری از سالمندان خود استفاده کنید.

سالمندان درچه شرایطی نیاز به نگهداری شبانه روزی در منزل دارند؟

مراقبت 24 ساعته گزینه مناسب برای سالمندانی است که نیاز به مراقبت بیشتری دارند یا با شرایط پیشرونده‌ای مانند زوال عقل دست و پنجه نرم می‌کنند. بر اساس برخی تحقیقات، تعداد بزرگسالان 85 ساله و بالاتر که نیاز به مراقبت 24 ساعته دارند در 20 سال آینده تقریباً دو برابر خواهد شد.

همانطور که پیش‌تر گفته شد یکی از شرایطی که منجر به مراقبت از سالمند به صورت شبانه روزی می‌شود این است که خودتان نتوانید از آن‌ها مراقبت کنید. اما گاهی اوقات خود سالمندان دارای شرایطی هستند که باید از پرستاران نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل کمک گرفت. این شرایط عبارتند از:

 • سالمند بیماری آلزایمر داشته باشد.
 • فرد سالمند دچار درد مزمن یا بیخوابی شود.
 • سالمند تکرر ادرار داشته باشد.

در این شرایط مراقبت شبانه روزی از سالمند در خانه ضروری می‌شود.

چگونه و چه زمانی می‌توان از خدمات نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل مهر درمان استفاده کرد؟

مرکز پزشکی و پرستاری مهردرمان که از پرستاران مجرب و با تجربه، همچنین پزشکان و جراحان متخصص تشکیل شده است، می‌تواند در نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل به شما عزیزانی که بنا به شرایطی نمی‌توانید از سالمندان خود مراقبت کنید، کمک کند. حال اگر می‌خواهید از سرویس خدمات نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل مهر درمان استفاده کنید می‌بایست در داخل سایت در بخش مربوطه فرم درخواست پرستار در منزل یا مراقب در منزل از سالمندان را تکمیل کنید تا ما با شما تماس بگیریم. همچنین می‌توانید با شماره تلفن‌هایی که در سایت قرار داده‌ایم تماس بگیرید و بعد از دادن اطلاعات راجع به سالمند خود و تکمیل اطلاعات، از خدمات مراقبت سالمند شبانه روزی در منزل استفاده کنید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *