مراقبت از بیماران ام اس در منزل

زندگی تا حد امکان در خانه با وجود محدودیت‌های جسمانی یکی از مهم‌ترین نیازهای افراد مبتلا به ام اس (مولتیپل اسکلروزیس) است. وقتی یک بیماری فعالیت‌ها را محدود می‌کند، آشنایی با محیط اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. به همین جهت مراقبت از افراد مبتلا به ام اس نیاز به رعایت نکات ویژه‌ای دارد که به کمک خدمات مراقبت در منزل به بهترین شکل انجام می‌شود. در این بخش به معرفی مراقبت از بیماران ام اس در منزل می‌پردازیم.

مراقبت از بیماران ام اس در منزل

چرا نیاز به خدمات مراقبت از بیماران ام اس در منزل داریم؟

مولتیپل اسکلروزیس که به اختصار ام اس نامیده می‌شود، لزوماً به این معنی نیست که زندگی مستقل بیمار به پایان رسیده است. حمایت هدفمند از بیماران ام اس به حفظ عزت‌نفس آنان کمک شایانی می‌کند. به عنوان مثال ما  در مجموعه مهر درمان به ارائه مراقبت های مبتنی بر ارتباطات افتخار می کنیم. همچنین درک قدرت انتخاب و نیاز خاص به استقلال هنگام مراقبت از افراد مبتلا به ام اس بسیار مهم است.

احساس از دست دادن کنترل زندگی در بیماران ام اس فراگیر است. آنها به طور معمول ترs از این دارند که سلامتی آنها به سرعت کاهش یابد و مهارت های حرکتی خود را از دست بدهند. با این حال، اغلب بار روی وضعیت روانی آنها بسیار بیشتر است. برآوردن همه این نیازهای فرد مبتلا به ام اس برای اعضای خانواده غیرممکن است. به همین جهت استخدام یک مراقب آموزش دیده می‌تواند نقش مثبتی در زندگی آنها داشته باشد.

مراقبت توانبخشی از بیماران ام اس در منزل

توانبخشی حرکتی برای بیماران بسیار مهم است زیرا می‌تواند حداقل تا حدی اختلال در مهارت های حرکتی را کاهش دهد. این توانبخشی معمولاً تحت نظر یک فیزیوتراپیست مجرب یا به کمک مراقبت در منزل طبق تجویز فیزیوتراپیست انجام می شود. مراقب  بیمار با خیال راحت فرد مبتلا را تا این قرار ملاقات ها همراهی می‌کند و آرامش خاطر شما را در طول این مراحل برای او و اعضای خانواده  فراهم می‌کند. مراقبت شخصی، آشپزی، کارهای خانه نیز البته بخشی از وظایف مراقبان است.

از آنجایی که علائم فلج در بیماران مولتیپل اسکلروزیس همه جا وجود دارد، مهم است که مراقب بتواند با آنها سازگار شود. اندام‌های حسی دیگر نمی‌توانند محرک‌ها را به درستی پردازش کنند و این می‌تواند منجر به احساس از دست دادن کنترل شود که فرد دوست دارد از آن در بیمار اجتناب کند.

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی در منزل

[دمات مراقبت از بیمار ام اس

موارد مراقبت از بیماران ام اس در منزل

بیماران ام اس پیشرفته به دلیل بیماری خود نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارند. یک مراقب 24 ساعته می‌تواند راه حل بهینه در اینجا باشد تا فرد نیازمند به مراقبت همچنان بالاترین کیفیت زندگی ممکن را در محیط زندگی آشنا دریافت کند. عملاً یک مراقب روزمره است که زندگی را دوباره آسان‌تر می‌کند.

کارکنان ناظر به ویژه در MS با چالش روبرو هستند. تا جایی که برای افراد آسیب دیده ممکن است، باید بهداشت فردی را خودشان رعایت کنند. مراقب در اینجا پشتیبانی می‌کند و تنها در صورت لزوم مراقبت اولیه کامل را بر عهده می گیرد.

مراقبین باتجربه در درجه اول به مراقبت فعال متکی هستند . حفظ مهارت ها و منابع موجود به ویژه در مورد مولتیپل اسکلروزیس بسیار مهم است. این امر همچنین باعث تقویت عزت‌نفس بیماران ام اس می شود.

با کمک یک مراقب 24 ساعته ، برای افراد آسیب دیده نیز راحت تر است که به حفظ ارتباطات اجتماعی مهم خود ادامه دهند. علیرغم تحرک محدود، مراقب همیشه می‌تواند او را در فعالیت‌ها و بازدیدها همراهی کند. از آنجایی که بسیاری از بیماران هنوز کاملاً جوان هستند، طبیعتاً می خواهند به مشارکت در زندگی اجتماعی، رفتن به سینما یا رفتن به رستوران ادامه دهند.

خدمات 24 ساعت برای بیماران ام اس

بسیاری از پرستاران ما در حال حاضر تجربیات ارزشمندی در برخورد با بیماران ام اس دارند. ما خوشحالیم که به شما کمک می کنیم تا یک مراقب 24 ساعته مناسب برای مراقبت از بیماری ام اس پیدا کنید.

به لطف گزینه های درمانی جدید، کیفیت زندگی بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس می‌تواند به طور قابل توجهی بهبود یابد. این بیماری با مصرف دارو قابل درمان نیست، اما می توان سیر آن را به تاخیر انداخت. به همین دلیل است که  کارکنان پرستاری حرفه ای ما اطمینان حاصل می کنند که در طول مراقبت از بیماران مولتیپل اسکلروز، تمام داروهای لازم به طور منظم مصرف می شود .

سیر بیماری در ام اس

همانند علائم، سیر بیماری ام اس نیز بسیار متفاوت است. علائم شایع این بیماری درد، اختلالات بینایی، اختلالات حسی در پاها و یا بازوها، اختلال در تخلیه مثانه و یا روده، اختلالات گفتاری و حتی فلج است.

در بسیاری از موارد، به اصطلاح شعله ور شدن ام اس وجود دارد که شدت آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. برای برخی از بیماران، علائم پس از اولین حمله به طور قابل توجهی باز می گردند. در برخی موارد، برخی از بیماران، حتی چند دهه پس از تشخیص، هیچ گونه اختلال دیگری ندارند که قابل ذکر باشد. از سوی دیگر، برای دیگران، می‌تواند خیلی سریع منجر به حمله قوی ام اس شود.

هنوز هیچ درمانی برای مولتیپل اسکلروزیس وجود ندارد، حتی اگر آخرین نتایج تحقیقات امیدوار کننده باشد. اما در بسیاری از موارد می توان از دارو برای مقابله با سیر بیماری و کاهش دفعات عود استفاده کرد. با این حال، مهمترین چیز مراقبت صحیح از بیماری ام اس است.

اقدامات برای ام اس پیشرفته

در بسیاری از موارد این بیماری به این صورت است که در طول سال ها به تدریج خود را با علائم جدید احساس می‌کند. در چنین مواردی، از یک دوره مزمن-پیشرونده صحبت می شود، که به موجب آن تنها در مورد اینکه آیا عود قبل از آن وجود دارد یا نه، تمایز قائل می شود.

شعله ور شدن یک بدتر شدن وضعیت است که معمولاً می‌تواند به کانون التهاب ردیابی شود. پس از روزها یا هفته‌ها فروکش می‌کند، اما می‌تواند آسیب‌های عواقبی برجای بگذارد که تصویر بالینی را در کل بدتر کند.

در ام اس پیشرفته، فلج تقریباً کامل و از دست دادن توانایی صحبت کردن وجود دارد. اقدامات مراقبتی باید بر این اساس گسترش یابد و همچنین شامل قرارگیری صحیح بیمار با در نظر گرفتن خطر زخم بستر، مراقبت و حمایت کامل در زندگی روزمره و تبدیل آپارتمان به محیطی مناسب برای افراد معلول باشد . این به معنای نیاز به مکانیسم های بالابر، دوش و توالت های مخصوص است.

علائم روانپزشکی ممکن است در نتیجه این وضعیت اضافه شود. این شامل، برای مثال، نوعی زوال عقل است . چنین علائمی نیاز به دید کاملاً متفاوت از بیمار و اقدامات بیشتر در پرستاری دارد. با این حال، تمرکز همیشه بر حفظ استقلال بیمار تا زمانی که ممکن است در محدوده امکانات او است.

از کجا می‌توانیم خدمات مراقبت از بیماران ام اس در منزل  را دریافت کنیم؟

در صورتی که یکی از عزیزان شما به این بیماری مبتلا است و نیاز به مراقبت هدفمند دارد، می‌توانید روی ما حساب باز کنید و مرکز مهردرمان همواره در تلاش است تا بهترین مراقبان و پرستاران را برای افراد مبتلا به ام اس آموزش دهد تا با جدیدترین متدهای درمانی و مراقبتی از بیماران ام اس آشنا باشند و با تجربه ای که در این زمینه دارند، در سیر این بیماری کمک شایانی برای آنها باشند.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *