تست بارداری در منزل

مطمئن‌ترین و دقیق‌ترین راه برای اطلاع از بارداری، انجام آزمایش خون یا آزمایش بارداری خانگی است که امروزه بسیار دقیق است و می‌تواند در عرض چند دقیقه به ما بگوید که آیا نوزاد در راه است یا خیر. روش‌ها و تست‌های خانگی بارداری وجود دارد که قرن‌ها برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما اکنون می‌دانیم که ارزش علمی کمی دارند یا اصلاً ارزش علمی ندارند. ما در این مقاله از مهر درمان به بررسی تست بارداری در منزل پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

برای انجام تست بارداری در منزل می توانید با مرکز مهر درمان تماس بگیرید.

تست بارداری در منزل

چگونه بدون انجام آزمایش بفهمیم باردار هستیم؟

تست بارداری خانگی وجود گنادوتروپین جفتی انسانی (هورمون hCG) را اندازه‌گیری می‌کند. هورمونی که در اوایل بارداری از بدن ترشح می‌شود و مطمئن‌ترین راه برای تایید بارداری است. همه روش‌های قدیمی کاملاً غیرقابل اعتماد هستند و هیچ مدرک علمی برای تأیید آنها وجود ندارد. تست بارداری خانگی ممکن است همان نتیجه آزمایش قابل اعتماد را بدهد، اما نمی‌توان به آن اعتماد کرد. تست بارداری را می‌توان بعد از دو هفته پس از لقاح و در صورت تاخیر در چرخه قاعدگی انجام داد. با این حال، برخی از علائم اولیه می‌تواند ما را به باردار بودن مشکوک کند.

 • حساسیت و تورم سینه و ناراحتی در نوک پستان
 • حساسیت به برخی از انواع بوها
 • افزایش حساسیت و تحریک پذیری
 • گرسنگی
 • خستگی
 • تورم شکم
 • حالت تهوع
 • سرگیجه

در برخی موارد ضایعات کوچکی که می‌تواند با قاعدگی اشتباه گرفته شود (حتی اگر یقیناً فراوان باشد)، لانه گزینی نامیده می‌شود و دقیقاً با مرحله لانه گزینی جنین در رحم مرتبط است. مطمئن‌ترین راه برای اطلاع از بارداری این است که منتظر قاعدگی خود باشید. در صورت تاخیر، برخی از تست‌های بارداری بسیار حساس می‌توانند حتی پس از چند روز تاخیر نتیجه دهند. تست‌های بارداری وجود گنادوتروپین جفتی انسانی (بتا hCG ) را بررسی می‌کند، هورمونی که تنها در صورت بارداری توسط بدنتان تولید می‌شود.

چه زمانی باید آزمایش بارداری بدهم؟

اگر فکر می‌کنید ممکن است باردار باشید، بهتر است یک آزمایش انجام دهید و مطمئن شوید. تست‌های بارداری خانگی می‌توانند در تشخیص زودهنگام بارداری متفاوت باشند. در بسیاری از موارد، ممکن است ۱۰ روز پس از لقاح، از یک آزمایش خانگی نتیجه مثبت بگیرید. برای نتیجه دقیق‌تر، منتظر بمانید تا بعد از اتمام قاعدگی خود آزمایش بدهید. به یاد داشته باشید، اگر آزمایش را خیلی زود انجام دهید، حتی اگر باردار هستید، ممکن است منفی باشد. اگر آزمایش منفی دادید و بعد پریود نشدید، آزمایش دیگری بدهید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *