نکات خرید ویلچر : هر آنچه که باید قبل از خرید بدانید

افرادی هستند که چاره‌ای جز استفاده از ویلچر برای جابجایی از مکانی به مکان دیگر (حتی در خانه خود) ندارند. همچنین دسته دیگری از افرادی وجود دارند که برای «آسان‌تر کردن» زندگی خود به ویلچر نیاز دارند. این افراد ممکن است بدون ویلچر زندگی خود را بگذرانند، اگرچه انجام کارها به تلاش زیادی نیاز دارد. این دسته از افراد هستند که ویلچر را یک گزینه می‌بینند و اغلب به این فکر می‌کنند که آیا باید ویلچر بخرند یا خیر. اگر مطمئن هستید که به ویلچر نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا آخر مطالعه کنید. ما در این مقاله به بررسی نکات خرید ویلچر پرداخته‌ایم.

اگر فردی هستید که زندگی خود را بدون ویلچر گذرانده‌اید، اما اکنون وخامت وضعیت جسمانی شما باعث شده است که ویلچر را به عنوان یک وسیله حمایتی انتحاب کنید، باید اهمیت ویلچر را درک کنید. اولین چیزی که باید بدانید این است که ویلچر کمکی است که زندگی را برای شما آسان‌تر می‌کند. ویلچر ممکن است به عنوان نمادی از ناتوانی در نظر گرفته شود، اما هرگز فرد را ناتوان نمی‌کند.

نکات خرید ویلچر

نکات خرید ولیچر

قبل از خرید ویلچر باید به نکاتی توجه داشته باشید. ما در این قسمت به بررسی نکات خرید ویلچر پرداخته‌ایم. این نکات عبارتند از:

اندازه و ابعاد

اندازه یک فاکتور مهم در انتخاب ویلچر مناسب است. بسیار مهم است که ویلچری را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. نشستن روی ویلچر خیلی کوچک می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد و اگر صندلی ویلچر خیلی بزرگ باشد، ممکن است احساس کنید که امکان دارد زمین بی‌افتید. انتخاب سایز مناسب به قد، وزن، سن و غیره شما بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که برای انتخاب صندلی گزینه‌های زیادی دارید. صندلی‌های سفارشی برای کودکان و بزرگسالان در هر اندازه و شکل وجود دارد.

آیا صندلی به اندازه کافی استراحتگاه بازو و پا دارد؟

در مورد بازو و زیرپایی صندلی از فروشنده سوال بپرسید و قبل از خرید آنها را امتحان کنید. هنگامی که برای نشستن و خارج شدن از صندلی خود وزن خود را بر روی آن‌ها می‌گذارید، پا و دسته باید محکم باشند. موارد قابل توجه بسیاری برای پا و دسته بازو وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

جا به جایی ویلچر

یکی از مواردی که بسیاری از مشتریان هنگام خرید ویلچر استاندارد از آن غفلت می‌کنند، سهولت در نگهداری و حمل و نقل است. طبیعی است که به تحرک خود در خانه فکر کنید، اما اینکه بتوانید ویلچر خود را از مکانی به مکان دیگر جابجا کنید نیز اهمیت دارد. شما باید به دنبال صندلی باشید که بدون مشکل در وسیله نقلیه شما جا شود و به اندازه کافی سبک باشد تا بدون مشکل تا شود و باز شود. اطمینان حاصل کنید که ویلچری که می‌خواهید خریداری کنید آنقدر حجیم یا سنگین نباشد که بتوانید آن را در وسیله نقلیه خود بگذارید و از آن خارج کنید یا در صورت عدم استفاده آن را کنار بگذارید.

نکات خرید ویلچر

چرخ‌ها بادوام باشند

چرخ‌های ویلچر، بخش مهمی از ویلچر شما هستند. آنها باید بادوام باشند و بیشتر با نیازهای فردی شما مطابقت داشته باشند. اگر اغلب از ویلچر خود در خارج از منزل استفاده می‌کنید، باید به دنبال چرخ‌هایی با لاستیک بادوام‌تر باشید که بتواند روی سطوح مختلف کار کند. به دنبال لاستیک‌هایی باشید که تعمیر و نگهداری پایینی دارند و نیازی به تعمیرات گران قیمت ندارند. به عنوان مثال، لاستیک‌هایی که از فوم پر شده‌اند، کمتر پنچر می‌شوند. اگر در مناطقی با سطوح صاف زندگی می‌کنید یا کار می‌کنید (زمستان‌های طولانی با یخ زیاد، یا کف‌های لغزنده در محل کارتان)، به چرخ‌هایی نیاز دارید که بتوانند کشش را ایجاد کنند.

ترجیحات شخصی خود را در نظر بگیرید

در نهایت ویلچری که انتخاب می‌کنید باید بهترین باشد. جدا از اینکه مطمئن شوید که با سبک زندگی و نیازهای شما مطابقت دارد، ویلچری را انتخاب کنید که بهترین تاثیر را روی شما بگذارد و راحت‌ترین حالت را داشته باشید. اگر قرار است زمان زیادی را روی ویلچر خود بگذرانید، باید مطمئن شوید که از هر نظر برای شما مناسب است.

آیا برای گرفتن ویلچر به نسخه نیاز دارید؟

اگرچه پزشک شما ممکن است پس از ارزیابی وضعیت جسمانی خود استفاده از ویلچر را به شما پیشنهاد دهد، اما برای خرید یا استفاده از ویلچر نیازی به نسخه پزشک نیست. بنابراین، اگر احساس می‌کنید که به ویلچر نیاز دارید، می‌توانید بدون تجویز پزشک آن را تهیه کنید. با این حال، اگر قصد دارید از مزایای بیمه برای خرید ویلچر استفاده کنید، ممکن است نیاز به نسخه داشته باشید. همچنین اگر از لحاظ اقتصادی نمی‌توانید ویلچر تهیه کنید می‌توانید آن را از مرکز پزشکی و پرستاری مهر درمان اجار کنید. مهر درمان علاوه بر ارائه خدمات پزشکی و پرستاری، اجاره تجهیزات پزشکی را نیز ارائه می‌دهد.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *