هزینه آی سی یو در منزل

ممکن است مواقعی پیش بیاید که بیمار برای مدت طولانی به امکانات بخش مراقبت‌های ویژه نیاز داشته باشد. این امر می‌تواند هم از نظر سطح مراقبت و هم از نظر عاطفی، نقطه عطفی در مسیر درمان باشد، به‌ویژه برای اعضای نزدیک خانواده. یکی از اساسی‌ترین سؤالاتی که مطرح می‌شود، هزینه آی سی یو در منزل است.
حضور در بخش‌های مراقبت‌های ویژه، در واقع، تجربه‌ای است که از لحاظ جسمی و ذهنی فشار زیادی روی بیمار می‌آورد. در واقع، افراد را از نظر روانی تخلیه می‌کند و آنها نیاز به حمایت روانی گسترده از جانب عزیزان خود دارند. ICU راه‌اندازی شده در خانه در اینجا برتری واضحی نسبت به اقامت در بیمارستان دارد. به‌خصوص در مورد سالمندان با داشتن عزیزان خود در اطراف خود و فرصت بهبودی در خانه، تفاوت‌های قابل‌توجهی در بهبودی در خانه نسبت به بهبودی بیمارستان نشان می‌دهند.

آی سی یو در منزل

دقیقاً چه زمانی فرد نیاز به راه‌اندازی آی سی یو در منزل دارد؟

مراقبت ICU یک تماس پزشکی پیشرفته است و زمانی که پزشک شما مراقبت طولانی مدت ICU را برای عزیزتان پیشنهاد می‌کند، ممکن است به آن نیاز داشته باشید. پزشکان این نوع مراقبت را به‌ویژه زمانی که نیازی به مداخلات پزشکی جدی وجود ندارد، توصیه می‌کنند.

در یک بیمارستان، یک پرستار به طور هم‌زمان از 3 تا 4 بیمار مراقبت می‌کند، درحالی‌که اگر یک ICU در خانه وجود داشته باشد، یک پرستار مراقبت‌های ویژه در خانه خواهید داشت که فقط 24 ساعته به بیمار اختصاص خواهد داشت.

مزایای راه‌اندازی ICU در خانه چیست؟

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های آی سی یو در خانه این است که بهبودی عالی است و با توجه به هزینه‌های یک بیمارستان خصوصی تفاوت چندانی نخواهد داشت. مزایای دیگر عبارتند از :

 • بیمار بسیار شادتر است و در خانه احساس راحتی می‌کند.
 • می‌تواند از تمام عفونت‌های بیمارستانی جلوگیری کند.
 • مراقبت شخصی دریافت می‌کند و ارتباط بین بیمار و پرستار یا پزشک بسیار بهتر است.
 • مخصوصاً افرادی که دارای بسیاری از بیماری‌های مربوط به بیماری‌های تنفسی، قلبی عروقی، عصبی و سایر بیماری‌های مزمن هستند، می‌توانند با توصیه پزشک از ICU در منزل استفاده کنند.
 • مهم‌ترین مزیت این است که دیگر مجبور نیستید در بیمارستان منتظر بمانید تا از ICUهای خالی برای معالجه عزیزان خود مطلع شوید.

چه کسی می‌تواند از خدمات راه‌اندازی آی سی یو در منزل استفاده کند؟

ICU در منزل می‌تواند برای موارد زیر مناسب باشد:

 • افرادی که برای آنها ICU طولانی مدت تجویز شده است با کمتر یا بدون مداخله پزشک می‌مانند.
 • بیماران ترمینال که از شرایط مربوط به ریه و سیستم تنفسی رنج می‌برند.
 • افرادی که به مراقبت از دستگاه تنفس مصنوعی نیاز دارند.
 • افرادی که پس از یک عمل جراحی یا زمین‌خوردن در حال نقاهت هستند.
هزینه آی سی یو در منزل

آی سی یو در منزل عمدتاً شامل موارد زیر است:

پرستار مراقبت‌های ویژه

مهم‌ترین عضو تیم ICU در خانه، پرستار مراقبت‌های ویژه است که نیازهای پزشکی روزانه بیمار مانند دادن دارو، مشاوره با پزشک، تزریق، بررسی پیشرفت روزانه و دست‌زدن به تمام تجهیزات پزشکی را بر عهده خواهد داشت. یک پرستار مجرب مراقبت‌های ویژه تفاوت عمده‌ای در بهبودی بیمار ایجاد می‌کند.

تجهیزات پزشکی

راه‌اندازی ICU در خانه به  تجهیزات پزشکی پیشرفته از نظر فناوری نیاز دارد.  این تجهیزات از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. برخی از متداول‌ترین تجهیزات پزشکی شامل  پایه IV، پارا مانیتور، سیلندر اکسیژن، دستگاه مکنده، تشک آلفا، نبولایزر، پمپ DVT  و غیره است. 

درمان زخم بستر

 زخم بستر، در صورت عدم توجه، می‌تواند منجر به  عفونت شدید  برای بیمار شود و روند بهبودی را مختل کند؛ بنابراین، مدیریت مناسب زخم بستر شامل  تعویض پانسمان 2 تا 3 بار در روز و استفاده صحیح از تشک آلفا است.

فیزیوتراپی

 این مورد به بهبود تحرک بدن کمک می‌کند. فیزیوتراپی در منزل به بیماران تحت آی سی یو کمک می‌کند تا از خشکی و کم تحرکی اندام رنج نبرند.

هزینه آی سی یو در منزل

هزینه آی سی یو در منزل چقدر است؟

هزینه آی سی یو در منزل به مواردی متفاوتی مرتبط است. مهم‌ترین نکته خدماتی است که شما برای بیمار خود در نظر گرفته‌اید که می‌تواند شامل چند مورد یا تمامی موارد زیر باشد:

برای یافتن قیمت دقیق تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که از طریق فرم مشاوره موجود در سایت، شرح‌حال بیمار و نیازهایی که دارید را ذکر کنید تا بعد از بررسی کارشناسان با شما گفتگو صورت گیرد و یا با شماره تماس‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید تا مستقیماً با کارشناسان گفتگو کرده و به بهترین جواب برسید.

چرا خدمات ICU در منزل را به مهر درمان بسپاریم؟

ازآنجایی‌که مرکز مهر درمان رسالت خود را در پاسخ به‌تمامی نیازهای یک بیمار در منزل می‌داند، لیست خدمات کامل برای نگهداری از بیماران از جمله پذیرش بیماران آی سی یو را به همراه مجرب‌ترین کادر، در اختیار شما می‌گذارد.

با استفاده از خدمات خرید یا اجاره تجهیزات پزشکی در مرکز مهر درمان، دیگر نیازی به نگرانی برای تهیه تجهیزات ICU ندارید. راه‌اندازی مقرون‌به‌صرفه با تجهیزات مدرن پیشرفته از نظر فناوری برای شما امکان‌پذیر است. علاوه بر آن در صورت بروز هرگونه حادثه یا خطر برای بیمار، امکان تهیه فوری تجهیزات ثانویه و هرگونه دستگاه پزشکی جدید برای بیمار مهیا است.

تیمی از متخصصان آموزش‌دیده باسابقه اثبات شده در درمان بیماران بدحال در خانه در خدمت هستند. کافی است تا به بخش اعزام پرستار در منزل مراجعه کنید. پرستاران مجرب مراقبت‌های ویژه  برای مراقبت از بیمار در همه حال آماده هستند و برای نظارت دائماً با پزشکان معالج در تماس هستند. علاوه بر این، تنها پرستارانی برای مراقبت از یک بیمار نیازمند ICU اعزام خواهد شد که سال‌ها تجربه در ICU در برخی از بیمارستان‌های برتر را داشته باشد.

خدمات پرستاری در منزل مهر درمان  برای همه افرادی است که برای مراقبت‌های بهداشتی در منزل پس از ترخیص از بیمارستان، عمل‌ها و برای انجام صحیح یک چرخه درمان به حمایت حرفه‌ای نیاز دارند. این یک سرویس شبانه‌روزی است که می‌تواند در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی نیز فعال شود.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *