پرستار سالمند

پرستار سالمند، خدماتی است که به صورت شبانه روزی، توسط کادری مجرب با مدرک معتبر و آموزش دیده به سالمندان محترم ارائه می‌شود.

پرستار سالمند در واقع نگران دوره پیری افراد است که به عنوان بخش مهمی از دوره زندگی نیاز به ظاهر و توجه دارند. به ویژه در این دوره، بیماری‌های مزمن و ناتوانی‌ها شایع‌تر می‌شوند و نیاز به پرستار حیاتی می‌شود.

امروزه علاقه به خدمات پرستاری برای سالمندان در جهان به طور تصاعدی در حال افزایش است و هر روز شاهد افزایش تنوع و کیفیت خدمات هستیم. این خدمات باعث حفظ عزت نفس و استقلال سالمندان می‌شود و به آنها اجازه می‌دهد که سال‌های طلایی زندگی خود را به راحتی و رضایت بخش سپری کنند.

تحقیقات نشان داده است که سالمندانی که مراقبت‌های پرستاری با کیفیت را در خانه دریافت می‌کنند، نسبت به سالمندانی که در خانه‌های سالمندان و خانه‌های سالمندان زندگی می‌کنند، سلامت جسمی و روانی بهتری دارند. البته دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک سالمند مراقبت از یک پرستار خانگی را انتخاب می‌کند.

انواع خدمات نگهداری و پرستاری از سالمندان

دلایل افراد مسن برای انتخاب پرستار خانگی

 • افراد مسن محیط خانه خود را دوست دارند و کاملاً از آن آگاه هستند و اتاق‌ها و مکان تجهیزات را می شناسند، این امر به ویژه برای سالمندانی که حافظه خود را به دلیل بیماری از دست می‌دهند، بسیار مهم است.
 • آنها در خانه احساس امنیت بیشتری می‌کنند.
 • خاطرات متفاوتی برای آنها در خانه‌هایشان شکل می‌گیرد.

خدمات پرستاری با کیفیت مراقبت در منزل، باعث افزایش عملکرد فیزیکی و اعتماد به نفس سالمندان، افزایش عزت نفس و استقلال آنها و افزایش سلامت جسمی و روانی آنها می‌شود.

چرا و چه زمانی به پرستار سالمند در منزل نیاز داریم؟

 • ترخیص زودهنگام از بیمارستان پس از جراحی یا آسیب‌های دیگر برای مراقبت و ادامه درمان، فیزیوتراپی و در صورت لزوم کاردرمانی، زمانی که بیمار و خانواده‌اش مایل‌اند این کار را در خانه انجام دهند به یک پرستار در منزل نیاز است.
 • سالمندان و عزیزانی که در خانه تنها زندگی می‌کنند.
 • بیماران مسن مبتلا به آلزایمر یا محدودیت حرکت
 • زمانی که خانواده به استراحت و تجدید نیاز دارد.
 • کاهش هزینه
 • صرفه جویی در زمان

همچنین مطالعه کنید : نگهداری سالمند شبانه‌روزی در منزل 

انواع خدمات نگهداری و پرستاری از سالمندان

انواع خدمات نگهداری و پرستاری از سالمندان

خدمات پرستاری و مراقبت در منزل دامنه وسیع و متنوعی دارد و بسته به نیاز سالمندان می‌تواند شامل خدمات پزشکی تخصصی، فوق تخصص‌ها، خدمات پرستاری، کلینیک‌های پزشکی، مراقبت در منزل و خدمات نظافتی باشد.

در واقع سه تیم از مراقبین باتجربه و پرستاران و امدادگران با تجربه وجود دارد.

خدمات پزشکی برای سالمندان در منزل

در این صورت پزشک بیمار را در خانه سالمندان ویزیت می‌کند و بیمار را تشخیص و درمان می‌کند و دستورات و نسخه‌های لازم را به بیمار می‌دهد. مهر درمان می‌تواند این خدمات را به صورت دوره‌ای برای معاینه بیمار ارائه دهد.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *