اکو قلب در منزل

خدمات اکو قلب در منزل، یک آزمایش تشخیصی است که فعالیت الکتریکی قلب را بررسی می‌کند. به لطف ابزار و حسگرهایی که روی بدن بیمار اعمال می‌شود، امکان ثبت و گزارش فعالیت الکتریکی قلب در قالب یک نمودار را فراهم می‌کند. امروزه  اکو قلب در منزل  سهولت انجام این روش را بدون مراجعه به کلینیک  به شما ارائه می‌دهد؛ گزینه‌ای که قطعاً برای بیماران مسن یا بیمارانی که مشکلات حرکتی دارند مفید است.

پزشک می‌تواند از تصویر اکو قلب برای نتیجه‌گیری در مورد ساختار قلب و مشاهده ظرفیت پمپاژ قلب استفاده کند. این امر تشخیص بیماری‌های قلبی را ممکن می‌سازد

الکتروکاردیوگرام خانگی یک آزمایش غیرتهاجمی و بدون درد است و نیازی به آمادگی ندارد و بدون خطر است. با استفاده از الکترودها در ناحیه قلب و اندام‌ها انجام می‌شود.

اکو قلب در منزل

حتی در بیماران سالم، گاهی اوقات رزرو الکتروکاردیوگرام در خانه می‌تواند مفید باشد. اما در موارد زیر، ممکن است  ضروری باشد:

اگر تحت درمان با داروهای خاصی هستید که می‌تواند باعث تغییر در هدایت الکتریکی قلب شود. در این میان برخی از داروهای روان‌گردان مانند داروهای ضدافسردگی و داروهای اعصاب وجود دارد که چنین اختلالی را ایجاد می‌کند.

بیمارانی که دچار سکته قلبی شده‌اند و یا مشکلاتی چون فشار خون دارند.

 اکو قلب در منزل می‌تواند به‌عنوان اولین رویکرد تشخیصی در مواجهه با علائم قلبی که ممکن است تجربه کنید مفید باشد.

خدمات اکو قلب در منزل که توسط مرکز مهر درمان ارائه می‌شود،  دارای تمام ویژگی‌های الکتروکاردیوگرام‌های پایه انجام شده در بیمارستان است. تجهیزات مورداستفاده ایمن و دقیق هستند و قادر به ارائه نتایج بسیار مطمئن هستند.

با اکو قلب در منزل چه چیزی را می‌توانید ببینید؟

سونوگرافی قلب یک روش تصویربرداری است که در آن دریچه‌های قلب، پریکارد و دیواره‌های قلب بررسی می‌شود. پزشک می‌تواند ببیند که آیا دیواره‌های قلب ضخیم شده‌اند یا دریچه‌های قلب باریک شده یا نشتی دارند. اگر مایعی در پریکارد وجود داشته باشد، در تصویر اولتراسوند نیز قابل‌مشاهده است.

از شریان‌های کرونر نمی‌توان مستقیماً با استفاده از سونوگرافی تصویربرداری کرد. بااین‌حال، می‌توان در مورد جریان خون قلبی از اکو قلب نتیجه‌گیری کرد. اگر نواحی خاصی از قلب در تصویر اکو قلب کمتر حرکت کنند، این نشانه گردش خون ضعیف در عروق است{}”]

چه زمانی اکو قلب انجام می‌شود؟

سه نوع اکو قلب در منزل وجود دارد که شامل الکتروکاردیوگرام پایه که استانداردی است که توسط مرکز مهر درمان در خانه ارائه می‌شود، الکتروکاردیوگرام تحت استرس که در حین فعالیت بدنی انجام می‌شود  و الکتروکاردیوگرام مطابق با هولتر (هولتر قلبی) که فعالیت قلب را ثبت می‌کند.  دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است نیاز به رزرو الکتروکاردیوگرام پایه در خانه داشته باشید. در واقع، می‌توان از آن به‌عنوان یک بررسی معمول در حضور آسیب‌شناسی‌های شناخته شده استفاده کرد، مانند:

  • آریتمی
  • ناهنجاری‌های دهلیزها یا بطن‌ها
  • آسیب‌شناسی عروق کرونر
  • نارسایی دریچه قلب
  • بیماری مزمن قلبی در انواع مختلف
  • اختلالات گردش خون یا پمپاژ
  • نقایص مادرزادی قلب (به‌عنوان‌مثال سوراخ در سپتوم قلب)

همچنین اگر دارای ضربان‌ساز یا دفیبریلاتورهای قابل کاشت هستید، امکان دارد معاینه دوره‌ای با الکتروکاردیوگرام مهم باشد.

اکو قلب در منزل

مزایای اکو قلب در خانه نسبت به ECG در بیمارستان

یکی از بزرگ‌ترین مزایای انجام اکو قلب در منزل این است که بیماران با شرایط خاص نیازی به رفتن به بیمارستان ندارند. همچنین می‌توان گفت اکو قلب در منزل، جایگزین معاینه قلبی برای کسانی که نمی‌توانند خانه را ترک کنند. برای یک بیمار بسیار مسن، بیرون رفتن از خانه برای بررسی‌ها و آزمایش‌های معمول می‌تواند کاری طاقت‌فرسا باشد. در حضور افراد غیر خودکفا کار حتی دشوارتر می‌شود. این گزارش در بازه زمانی بین 20 دقیقه تا 24 ساعت پس از امتحان منتشر می‌شود، در نتیجه کاهش زمان انتظار نسبت به بیمارستان‌ها را شاهد خواهیم بود.

خوشبختانه تجهیزات اکو قلب در منزل کاملاً دقیق و قابل‌اعتماد هستند و از قبل خیال شما از بابت صحت نتایج اکو قلب، آسوده است.

شرایط اکو قلب در منزل چیست؟

الکتروکاردیوگرام در منزل همیشه قابل انجام است و نیاز به آمادگی خاصی ندارد و خطرات خاصی برای بیمار به همراه ندارد. معاینه هیچ‌گونه منع مصرفی ندارد. در واقع انجام الکتروکاردیوگرام حتی در دوران بارداری و در صورت وجود آسیب‌شناسی‌های هم‌زمان با ایمنی کامل، با مزیت امکان انجام آن در خانه امکان‌پذیر است.

شما می‌توانید جهت انجام اکو قلب در منزل، از خدمات اکو قلب در منزل مرکز مهر درمان استفاده کنید. جهت ثبت درخواست و یا دریافت مشاوره، می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل کرده و یا از طریق فرم مشاوره موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.