چکاپ کامل در منزل شامل چه مواردی است؟

در دنیای امروزه با توجه به همه گیر شدن بیماری کرونا در سرتا سر جهان و کماکان بالا بودن خطر ابتلا به بیماری‌های واگیر دار، اکثر افراد ترجیح می‌دهند که اقدامات مورد نیاز را به شیوه‌های جدید انجام دهند. همچنین در گذشته اغلب کار‌ها به صورت حضوری صورت می‌گرفت ولی اکنون این شیوه منسوخ شده است و اکثر اقدامات شکل تازه‌ای به خود گرفته‌اند. در این بین کارهای پزشکی و درمانی نیز از این قافله عقب نمانده‌اند و امروزه تنها با مراجعه به مراکز درمانی مثل درمانگاه و بیمارستان اعمال درمانی صورت نمیگیرد و شیوه‌های نوینی وجود دارد. در ادامه به بررسی روش‌های مختلف جایگزین مراجعه حضوری به مراکز بهداشتی می‌پردازیم و همچنین باهم بررسی می‌کنیم چکاپ کامل در منزل شامل چه مواردی می‌شود ؟

چکاپ کامل در منزل

انجام خدمات درمانی در منزل

یکی از راه‌های جایگرین برای مراجعه حضوری این است که اقدامات درمانی در منزل انجام شوند. اما چه کار‌های درمانی قابل انجام در منزل هستند؟

انجام خدمات آزمایشگاه در منزل

انواع و اقسام آزمایش‌ها همچون آزمایش خون، آزمایشات بررسی سلامتی سالمندان، آزمایشات روند رشد کودکان و نوزدان و آزمایشات مربوط به چکاپ کامل به راحتی می‌تواند در منزل یا محل کار انجام شود. به این ترتیب دیگر نیاز نیست برای این آزمایش‌ها به مراکز درمانی مراجعه کرد و برای آزمایش گرفتن و دریافت نتیجه زمان زیادی را صرف کرد. در سرویس خدمات آزمایشگاهی شما می‌توانید این خدمات را در منزل یا محل خود دریافت کنید، همچنین امکان استفاده از سرویس بیمه‌های درمانی نیز وجود دارد. انجام آزمایش با حضور پرستاران و با رعایت تمامی ‌پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.شما می توانید انجام آزمایش در منزل را با مهر درمان تجربه کنید .

رادیولوژی و سونوگرافی در منزل

با توجه به افزایش آلودگی در سطح شهر‌ها و ترافیک‌های شدید، مراجعه حضوری مادران باردار به خصوص کسانی که بارداری پرخطر دارند و در ماه‌های آخر بارداری خود به سر می‌برند؛ برای سونوگرافی و انجام مراقبت‌ها به مراکز درمانی توصیه نمی‌شود. هرگونه دریافت استرس یا فشار روانی در این دوران بر روی جنین تاثیرات فراوانی به جای می‌گذارد. امروزه این امکان نیز فراهم شده است که خدمات سونوگرافی و رادیولوژی با حضور پزشکان و مختصصان در منزل صورت گیرد. برخی از مراکز درمانی معتبر با فراهم کردن امکان استفاده از دستگاه‌های پرتابل در منزل باعث تحقق یافتن این امر شده‌اند.

چکاپ کامل در منزل

انجام خدمات تزریقات در منزل

تزریق آمپول یا سرم، یکی از ملزوماتی است که برای اکثر افراد بعد از انجام عمل‌های جراحی بعد از ترخیص از بیمارستان لازم می‌شود. بعد از ترخیص بیمار از بیمارستان به دلیل آلوده بودن محیط بیمارستان و وجود داشتن زخم در بدن فرد که در روزهای اول هنوز کامل بخیه‌ها بسته نشده‌اند با مراجعات پی در پی به بیمارستان خطر عفونی شدن زخم‌ها را بالا می‌برد؛ به همین دلیل انجام خدمات تزریق در خانه بدون این‌که مریض هم زیاد جا به جا شود توصیه می‌شود.

برخی از مراکز درمانی با در اختیار داشتن تجهیزات مورد نیاز و کادری از پرستاران مجرب این امکان را فراهم کرده‌اند که شما در منزل به راحتی به خدمات مورد نیاز برای تزریقات دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این برخی از افراد با توجه به وضعیت بدنی که دارند نیاز به دریافت سرم در فاصله‌های زمانی کوتاهی دارند و برای جلوگیری از ضعف باید سرم در مدت زمانی کمی‌ به آن‌ها تزریق شود در این شرایط مراجعه به مراکز درمانی و منتظر ماندن در صف برای رسیدن نوبت زمان طلایی برای دریافت سرم از دست می‌رود. امکان دریافت خدمات مربوط به تزریق سرم نیز در منزل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد.

انجام خدمات مربوط به زخم و بخیه در منزل

زخم در واقع از آسیب دبدن پوست و تحت فشار قرار گرفتن پوست حاصل می‌شود و در صورتی که راهکار‌های درمانی در زمان مناسب صورت نگیرد ممکن است این زخم در ظاهر ساده خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. نحوه برخورد با زخم و مراقبت‌های لازم با انواع مختلف آن از مواردی است که هر فردی با آن اشنایی ندارد و در واقع کسی مثل پرستاران و پزشکان نمی‌تواند به درستی فرق بین زخم‌های ایجاد شده را تشخیص دهد.

در مواجه با زخم نباید به طور خودسرانه عمل کرد و باید حتما درمان آن توسط پرستارانی ماهر صورت بگیرد. امروزه این امکان وجود دارد که درمان زخم در منزل توسط پرستار انجام شود تا در صورتی که زخم عمیق بود و حرکت دادن بدن مشکل بود، به راحتی به درمان آن پرداخت.

یکی دیگر از مسائل مهم در انواع زخم‌ها، زخم پای افراد دیابتی است که در صورتی که اقدامات لازم انجام نشود امکان گسترش یافتن این زخم و سیاه و کبود شدن پا وجود دارد. در این افراد به دلیل این‌که مدت زمان زیادی طول می‌کشد که زخم درمان شود و همچنان باز می‌ماند مراجعه به مراکز درمانی برای تعویض پانسمان به دلیل آلوده بودن این مراکز توصیه نمی‌شود و بهترین کار درمان و پانسمان زخم‌ پای دیابتی در منزل است.

کلام آخر

فرایند درمان و مواجهه درست با مشکلات پیش امده برای سلامتی یکی از مسائل مهمی‌است که مسلتزم این است که توجه زیادی به آن شود. در شرایط کنونی با توجه به خطرات آلودگی هوا، ترافیک‌های شدید و صف‌های طولانی برای دریافت ویزیت مراجعه حضوری به مراکز درمانی در چنین شرایطی برای همه افراد توصیه نمی‌شود. یکی از مراکز درمانی معتبر که بسیاری از خدمات مورد نیاز را با کادر مجرب و ماهر با رعایت تمامی ‌نکات بهداشتی و با علم به روز دنیا در منزل یا محل کار در اختیار شما قرار می‌دهد مهر درمان است. مهردرمان مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل یکی از بهترین انتخاب‌ها به عنوان جایگزین برای مراجعات حضوری به مراکز درمانی به شمار می‌آید.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *