ویزیت سالمندان در منزل

ویزیت سالمندان در منزل مختص همه بیمارانی است که قادر به مراجعه به مطب‌ها و کلینیک‌های سرپایی نیستند. بسیاری از سالمندان هنگام ویزیت شدن توسط پزشک، استرس دارند و دچار سردرگمی بزرگ می‌شوند؛ به خصوص در صورت وجود بیماری‌های جدی، مانند زوال عقل آلزایمر و…، احتمال دارد که بیشتر احساس گمراهی و سردرگمی کنند و در مطب اذیت شوند. در برخی موارد، افراد در یک سن خاص می‌توانند روی حمایت یکی از اقوام و یا دوستانی که می‌توانند در مواقع ضروری به آن‌ها کمک کنند، حساب کنند. با این حال متأسفانه، همیشه اینطور نیست و اغلب افراد مسن تنها هستند و خود را مجبور به مواجهه با موقعیت‌های سخت می‌بینند. تغییر محیط، جابجایی با وسایل نقلیه شخصی یا عمومی، به خاطر سپردن قرار ملاقات‌ها و حفظ آن‌ها، تبدیل به تعهداتی خاص و دشوار می‌شود.

به همین جهت مراکز خدمات پزشکی در منزل از  جمله مرکز مهردرمان، وظیفه خود دانسته‌اند تا خدمات ویزیت سالمندان در منزل از جمله ویزیت عمومی در منزل تا انواع ویزیت متخصص در منزل را ارئه دهند.

اگر سالمند هستید و نیاز به یک ویزیت آسوده دارید و یا برای عضو سالمند خانواده خود به دنبال پزشک مناسب می‌گردید تا در کمال آرامش و محیط دلنشین منزل ویزیت را انجام دهد، این بخش را با دقت مطالعه فرمایید.

ویزیت سالمندان در منزل چگونه است؟

ویزیت در منزل برای هر سنی با هر ویژگی انجام می‌شود، اما در مورد سالمندان معمولاً افرادی هستند که مشکلات جسمی و شناختی دارند. زمانی که فرد در وضعیت ناتوانی و شکنندگی قرار می‌گیرد، ویزیت او در منزل به یک خدمت ضروری تبدیل می‌شود.

همچنین زمانی مفید است که سالمندان در پیروی از درمان‌های مختلف تجویز شده توسط متخصصان متعدد ناتوان هستند یا مشکل دارند. هنگامی که مدیریت یک بیمار سالمند به دلیل کمبود زمان دشوار و یا ناپایدار می‌شود، ویزیت به متخصص این امکان را می‌دهد تا وضعیت سلامتی سالمندان را با هدف به تأخیر انداختن زوال شناختی بررسی و نظارت کند  ، همچنین خودکفایی او را تضمین کند.

مزایای ویزیت سالمندان در منزل

از مزایای ویزیت سالمندان در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مداخلات سریع و کارآمد

 در بیشتر موارد، پزشکان متخصصی که به منزل مراجعه می‌کنند، می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی مداخله کنند. بسته به نوع ویزیت درخواستی و هرگونه معاینه و آزمایشی که باید انجام شود، پزشک حتی در ۲۴ ساعت و ۴۸ ساعت قادر به مداخله می‌باشد. بر اساس در دسترس بودن پزشک و ترجیح بیمار، نوبت دهی آسان و سریع است. نیاز به زمان یا تلاش زیادی دارد و حتی می‌توان آن را به صورت آنلاین انجام داد.

حس آرامش و امنیت برای سالمندان

افراد مسن اکثرا تمایلی به متقاعد کردن خود به سفر برای انجام معاینات پزشکی ندارند. خروج از خانه، سرد یا گرم بودن هوا و انتظار کشیدن برای مدت طولانی، مطمئنا باعث نمی‌شود که فرد تمایلی برای ویزیت شدن داشته باشد. استرس، اضطراب و نگرانی و خستگی بر وضعیت سلامتی سالمندان سنگینی می‌کند. در نتیجه درخواست ویزیت تخصصی سالمندان در منزل مزایای قابل توجهی دارد.

زمان اختصاصی

 پزشک در منزل تمام زمان لازم برای ویزیت را با بیمار می‌گذراند. وی با مطالعه پرونده، علائم و سابقه بالینی بیمار، بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و در نهایت در صورت لزوم، هر گونه نسخه را صادر می‌کند. درمان‌های ایجاد شده به روشی واضح و جامع توضیح داده شده است. همچنین برای بیمار مدارک کتبی با هرگونه نشانه رفتاری صادر می‌شود.

تداوم مراقبت

به عنوان یک قاعده هر پزشکی که به منزل مراجعه می‌کند، همیشه در دسترس نیست. در دسترس بودن یک عامل بسیار مهم برای هر بیمار است و پزشکان آگاه هم برای فرد مورد نظر و هم برای کل خانواده او نقطه مرجع هستند.

در دسترس بودن و تنوع انتخاب

 ویزیت‌های تخصصی در منزل برای سالمندان ، تضمین‌کننده کمک‌های پزشکی کامل و شخصی بر اساس نیاز‌های واقعی بیمار است. هنگامی که فردی برای یک آسیب‌شناسی خاص درخواست ویزیت در منزل را می‌دهد، علاوه بر دریافت کمک‌های فوری مورد نیاز، امکان تماس با شبکه به هم پیوسته متخصصان را نیز دارد. در صورت نیاز به مشورت با سایر پزشکان برای تشخیص دقیق‌تر، خود پزشک این امکان را دارد که همکار خود را به بیمار پیشنهاد دهد تا به ارائه دهنده همان خدمات کمک خانگی مراجعه کند.

از کجا یک ویزیت در منزل درخواست کنیم؟

مهم نیست به چه متخصصی نیاز داشته باشید و یا سالمند شما چه شرایطی را درمنزل داشته باشد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از طریق  بخش ارتباط با ما اقدام کرده و نیاز خود را با مشاورین ما به اشتراک بگذارید و یا منوی خدمات پزشکی را بررسی نمایید.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *