خدمات پرستاری بعد از جراحی زیبایی

از آنجایی که جراحی زیبایی می‌تواند تغییرات پایدار و شدیدی را در ظاهر ایجاد کند، مهم است که بدانیم چگونه این تغییرات می‌تواند روی ما تأثیر بگذارد و چه کارهایی برای حفظ نتایج لازم است. به همین جهت اکثر جراحان به بیماران خود توصیه می‌کنند که یک همراه برای مراقبت بعد از عمل با خود داشته باشند و برخی از آن‌ها نیاز به مراقبت پرستاری ۲۴ ساعته بعد از عمل جراحی زیبایی دارند. به همین منظور می‌توان از خدمات پرستاری بعد از جراحی زیبایی استفاده کرد که شامل اعزام پرستار متخصص به منزل و بیمارستان است.

خدمات پرستاری بعد از جراحی زیبایی

بعد از عمل زیبایی

با وجود آگاهی و آمادگی، ممکن است از کبودی و تورم ناشی از جراحی زیبایی و مدت زمان آن متعجب شوید. کاهش کبودی می‌تواند حداقل سه هفته طول بکشد و تورم حتی بیشتر از کبودی نیز زمان می‌گیرد.

امکان دارد در دوران نقاهت دوره کوتاهی از غمگینی یا استرس را تجربه کنید. پیش داوری در مورد نتایج جراحی یا انتظار برای بازگشت به فعالیت‌های عادی می‌تواند به احساس ناامیدی و سرخوردگی کمک کند.

داشتن انتظارات واقع بینانه ضروری است. لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

 • کبودی و تورم موقتی است و اجازه دهید تا پرستار شما به صورت اصولی از شما مراقبت کند.
 • زمان بهبودی بسته به فرد و روش متفاوت است، اما معمولاً برای بسیاری از جراحی‌های زیبایی حداقل ۶ تا ۱۲ هفته لازم است.

خدمات پرستاری بعد از جراحی زیبایی در بیمارستان

پرستاران و دستیاران از بیماران پس از عمل جراحی زیبایی مانند لیفت صورت، جراحی پلک، بزرگ کردن سینه یا لیپوساکشن مراقبت می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیمار در مسیر بهبودی قرار دارد و علائم عوارض احتمالی را ندارد. آن‌ها هر گونه درد و حالت تهوعی را که ممکن است بیمار تجربه کند کنترل می‌کنند، پانسمان زخم را عوض می‌کنند و به دوش گرفتن و پانسمان کردن مجدد کمک می‌کنند.

خدمات پزشکی که پرستاران انجام می‌دهند که عبارتند از:

 • نظارت بر علائم حیاتی
 • تجویز دارو‌ها
 • یخ زدن و استفاده از کمپرس خنک، در صورت نیاز
 • مراقب علائم خونریزی، عفونت و سایر عوارض احتمالی باشید
 • مراقبت از کاتتر IV و فولی
 • تماس مداوم با پزشک

برخی از جراحان پلاستیک برای نظارت بر فشار خون و علائم حیاتی، مراقبت‌های پس از جراحی، ماندن در بیمارستان را در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی برای بیماران خود الزامی می‌کنند. معمولاً این روش‌ها لیفت صورت، اصلاح مادر، لیپوساکشن و جوان‌سازی واژن هستند. گاهی اوقات نیز خود بیمار ترجیح می‌دهد ۲-۷ روز بماند.

خدمات پرستاری بعد از جراحی زیبایی در منزل

خدمات پرستاری بعد از جراحی زیبایی در منزل

هنگامی که به مراقبت پرستاری برای آسایش خانه خود نیاز دارید، با پرستار خصوصی تماس بگیرید. خدمات مراقبت در منزل شامل مراقبت‌های پرستاری کوتاه مدت، مراقبت‌های طولانی مدت، ویزیت‌های پرستاری خصوصی و مراقبت ۲۴ساعته با پرستارانی است که در شیفت‌های شبانه روزی کار می‌کنند تا به هر نیاز شما رسیدگی کنند. علاوه بر آموزش حرفه‌ای گسترده، پرستاران و دستیاران مجرب در زمینه آداب معاشرت و خدمات آموزش دیده‌اند تا نیاز‌های بیماران را برآورده سازند. سایر خدماتی که می‌توان توسط استخدام پرستار بعد از جراحی زیبایی در منزل دریافت کرد عبارتند از:

 • مراقبت‌های پرستاری
 • کمک تحرک و ایمنی
 • کمک در حمام کردن و نظافت
 • لباسشویی و خانه داری سبک
 • تهیه غذا
 • همراهی ارباب رجوع در قرار ملاقات‌ها و انجام وظایف

در مراکز ارائه خدمات پرستاری و پزشکی در منزل، ارزیابی نیاز‌های مراقبتی شما و پرسیدن سؤالات مربوطه برای تعیین بهترین سطح مراقبت از شما انجام می‌شود. مراکز دارا پرستارانی است که در رشته‌های مختلف آموزش دیده‌اند و دستیاران آموزش دیده و با تجربه‌ای هستند.

مدیریت خطرات جراحی خود در طول دوره نقاهت و دانستن اینکه چه زمانی باید با جراح خود تماس بگیرید

جراح و پرستار شما را از خطرات جراحی و عوارض احتمالی مرتبط با جراحی راهنمایی می‌کند تا به شما کمک کند تا متوجه شوید که باید مراقب چه چیزی باشید. فهرستی از مواردی که باید مراقب باشید و نحوه مراقبت از خطوط برش در حین بهبودی به شما داده می‌شود.

بیماران اغلب از خود می‌پرسند که آیا می‌توانند پس از جراحی سینه، تیک شکم یا سایر روش‌ها بهبودی را تسریع بخشند. ما می‌دانیم که شما مشتاق هستید که به کار‌های روزمره خود بازگردید. به همین دلیل است که ما پیشنهاداتی را ارائه می‌کنیم تا به شما کمک کند، روند بهبودی راحت‌تری داشته باشید و نتیجه‌ای رضایت بخش را تجربه کنید.

گاهی اوقات این بدان معناست که شما باید صبور باشید و به خودتان زمان کافی برای بهبودی اختصاص دهید و اگر عارضه‌ای داشته باشید، ممکن است بهبودی شما کمی بیشتر از آنچه برنامه‌ریزی کرده‌اید، طول بکشد.

زمان بهبودی برای بیماران بسته به فرد و روش بسیار متفاوت است

زمان بهبودی برای هر بیمار متغیر است اما چندین کار وجود دارد که بیماران می‌توانند قبل و بعد از عمل جراحی انجام دهند تا در مسیر بهبودی و بهبود جای زخم خود حرکت کنند. پیروی از این توصیه‌های ساده ممکن است به شما کمک کند تا مرحله بهبودی خود را سریع‌تر یا راحت‌تر طی کنید.

 • برای بیماران جراحی سینه، ساکشن شکم، در صورت لزوم، سینه بند پس از جراحی یا لباس فشرده‌سازی پس از جراحی را که برای شما تهیه شده است بپوشید. تا زمانی که به شما دستور داده‌اند آن را بپوشید روز و شب آن را بپوشید.
 • بدانید چه چیزی طبیعی است و چه چیزی ممکن است دلیلی برای جستجوی درمان باشد.
 • از جمله راهنما‌های بهبودی و راهنما‌های مراقبت پس از عمل که برای عمل به شما ارائه شده است.
 • تغذیه خوب برای بهبود کلی و بهبود زخم شما بسیار مهم است.

این مسأله را در نظر بگیرید که هر جراحی زیبایی پیچ و خم‌های خاص خودش را دارد و در تمامی موارد مراقبت بعد از عمل یکسان نیستند. به همین جهت توصیه می‌کنیم از دستورالعمل‌های پزشک به دقت پیروی کنید، راهنمای مراقبت بعد از عمل را با دقت بخوانید و اگر نمی‌توانید از خود مراقبت کنید حتماً به دنبال خدمات پرستاری بعد از جراحی زیبایی باشید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *