نگهداری از سالمند در تهران

وقتی صحبت از کمک به سالمندان، خدمات همراه، همراهی سالمندان و معلولان و کمک در منزل به میان می‌آید، همیشه مهم است که اقدامات کوچک اما مهمی را که برای بهبود واقعی کیفیت زندگی خود مفید است، به خاطر بسپارید. والدین نقش مهمی در شکل دادن به زندگی ما دارند. درواقع اکثر والدین در تمام زندگی خود بسیار سخت تلاش می‌کنند تا به بهترین شکل فرزند خود را تربیت کنند. ما در این مقاله از مهر درمان به بررسی نگهداری از سالمند در تهران می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

نگهداری از سالمند در تهران

نگهداری از سالمند در تهران

از وظایف فرزند است که مراقب باشد والدین بتوانند یک زندگی بدون استرس و امن در بزرگسالی داشته باشند. اما مراقبت از والدین مسن گاهی اوقات می‌تواند شما را از لحاظ جسمی و مالی خسته کند. شلوغی و سبک زندگی روزمره، مراقبت از سالمندان در خانه را تقریباً غیرممکن می‌کند. برای راحتی نگهداری از سالمندان می‌توانید از خدمات نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل مرکز مهر درمان استفاده کنید.

نکات مهم در مورد نگهداری از سالمند در تهران

در این قسمت به بررسی نکاتی که باید هنگام نگهداری از سالمندان رعایت کنید پرداخته‌ایم. برخی از این نکات عبارتند از:

ارتباط داشتن با اقوام

افرادی که در کنار سالمند خود زندگی نمی‌کنند و از نظر فیزیکی حضور ندارند می‌توانند فقط با تماس تلفنی روزانه با او در ارتباط باشند. حرف زدن خودش برای افراد مسن درمان است. همچنین می‌توانید با پرداخت آنلاین صورتحساب‌ها یا راهنمایی آنها در مسائل مالی به آنها کمک کنید.

از مزایای رفاه عمومی استفاده کنید

دولت تعدادی خدمات مراقبت‌های بهداشتی را اجرا می‌کند که معاینات کم هزینه یا رایگان را برای افراد مسن ارائه می‌دهد. این مزایا به شما کمک می‌کند تا سلامت والدین خود را با هزینه کمتری پیگیری کنید.

ملاقات با پزشک

در خدمات مراقبت از سالمندان مانند بردن والدین خود نزد پزشکان شرکت کنید. به منظور آماده شدن برای ویزیت پزشک، تمام سوالات خود را آماده نگه دارید. همچنین، مهم است که جزئیات تاریخچه پزشکی، داروی فعلی و دوز آنها را همراه داشته باشید. به والدین خود کمک کنید تا داروهای خود را همراه با تغییرات توصیه شده در رژیم غذایی خود رعایت کنند.

ورزش و رژیم غذایی

خوب است که والدین خود را در پیاده روی صبح و عصر همراهی کنید. این نه تنها باعث می‌شود آنها احساس شادابی کنند، بلکه فرصتی برای شما خواهد بود تا مدتی را با هم بگذرانید. توجه به رژیم غذایی نیز به همان اندازه مهم است. آنها ممکن است باتوجه به شرایط سنی که دارند، نتوانند مواد غذایی زیادی مصرف کنند؛ بنابراین مهم است که یک وعده غذایی مغذی و سالم به آنها بدهید.

تغییرات روانشناختی در سالمندان

همچنین در زمان پیر شدن افراد ، تغییرات روانی ایجاد می‌شود. هنگام مراقبت از آنها، باید مراقب ذهن آنها نیز باشیم. افراد مسن زود خسته می‌شوند. توانایی صحبت کردن و بیان آن‌ها کم می‌شود. هنگام برقراری ارتباط با آنها صبور باشید. بگذارید آنچه را که می‌خواهند بگویند.

همانطور که ورزش برای بدن مفید است، ورزش ذهنی نیز مغز را به عنوان یک باشگاه واقعی برای نورون‌ها فعال نگه می‌دارد. در واقع، چندین مطالعه نشان داده‌است که یادگیری زبان، شروع زوال عقل را کند می‌کند و حتی به بهبودی مغز پس از سکته کمک می‌کند. بسته به علایق فردی، می‌توان با خواندن کتاب، تمرین جدول کلمات متقاطع و سودوکو یا مطالعه هر موضوعی که کنجکاوی فرد مورد نظر را برانگیخت، ذهن را جوان نگه داشت.

نگهداری از سالمند در تهران

مراقبت ازسالمندان هنگام حرکت دادن آن‌ها

لایه چربی زیر پوست در افراد مسن نازک‌تر از افراد جوان است. پوست آن‌ها نیز به دلیل کم آبی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. هنگام حرکت دادن بدن سالمندان مراقب آسیب دیدن پوست آنها باشید. آنها را در فصل زمستان گرم و هیدراته نگه دارید. به طور کلی، عملکرد بدن افراد با افزایش سن کاهش می‌یابد. با این وجود، پیری مترادف با بیماری نیست. اکثر افراد مسن هنوز هم می‌توانند زندگی سالمی داشته باشند، در حالی که برخی ممکن است بیماری‌های قلبی، ریوی، کبد یا روده داشته باشند. سالمندان در هر شرایط سلامتی که ممکن است داشته باشند، باید مراقبت، توجه و کمک مناسب برای رفع نیازهای آنها را انجام دهیم.

اهمیت دادن به شنوایی سالمندان

سالمندان توانایی شنوایی کمتری خواهند داشت. وقتی نیاز دارید با صدای بلند با آنها صحبت کنید، از فریاد زدن خودداری کنید.

چگونه می‌توانم از خدمات نگهداری از سالمندان مهر درمان استفاده کنم؟

اگر والدین یا اقوام سالمندی دارید که نیاز به نگهداری و مراقبت در منزل دارند، می‌توانید از خدمات استخدام پرستار در منزل و یا خدمات نگهداری سالمند شبانه روزی مهر درمان استفاده کنید. برای این منظور می‌بایست فرم اطلاعاتی مربوطه را در سایت تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. همچنین می‌تواند با شماره تلفن 09058008006 با مرکز مهر درمان در ارتباط باشید.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *