چرا بیماران سالمند باید در خانه ویزیت شوند؟

سالمندی یک دوره طبیعی از فرآیند زندگی مانند کودکی، جوانی و بزرگسالی است. سازمان جهانی بهداشت، ویژگی تعیین‌کننده سالمندی را «کاهش توانایی سازگاری با عوامل محیطی» تعریف کرده است و موضوع مراقبت از سالمندان را به یک تخصص جداگانه تبدیل می‌کند.

ضرورت پیگیری نزدیک از تحولات مربوط به مراقبت از سالمندان، باعث شده که ویزیت سالمندان در منزل به عنوان یکی از روش‌های مهم این حوزه مورد توجه قرار گیرد. به همین جهت در این بخش از مهر درمان به این سؤال که چرا بیماران سالمند باید در خانه ویزیت شوند پاسخ کامل خواهیم داد. همراه ما باشید.

چرا بیماران سالمند باید در خانه ویزیت شوند؟

چرا بیماران سالمند باید در خانه ویزیت شوند؟

هدف خدمات ویزیت سالمند در منزل حمایت از افراد مسن، ناتوان، دارای بیماری مزمن یا در مرحله بهبودی پس از عمل، در محل زندگی آن‌ها است.
هدف از خدمات مراقبت در منزل، ارائه خدمات درمانی به گونه‌ای است که بر سبک زندگی روزمره افراد نیازمند مراقبت، تأثیری نداشته باشد و احساس نارسایی بیمار را به حداقل برساند.

علاوه بر شرایط فیزیکی افراد سالمند، باید نیازهای روانی آنان نیز مهم واقع شود. به علت کهولت سنی که سالمندان به آن دچار هستند، مراجعه به مطب پزشک یا بیمارستان که اغلب همراه با صف انتظار ویزیت، ترافیک یا مسافت زیاد است، باعث بهم ریختگی روانی و خستگی مضاعف این عزیزان می‌شود.

 به همین جهت خدمات ویزیت سالمندان در منزل به جهت آسودگی وی چه از منظر فیزیکی و چه از منظر روانی، یک مزیت ویژه به شمار می‌آید. همچنین باعث آسودگی خاطر اقوام و کاهش زمان برای آنان می‌شود.

آیا خدمات ویزیت سالمندان در منزل هزینه بالایی دارد؟

با توجه به مزایایی که برای شما و عزیزانتان خواهد داشت، می‌توان گفت که هزینه خدمات مراقبت در منزل بالا نیست. این در حالی است که در شهر‌های بزرگ مانند استانبول، آنکارا و ازمیر به دلیل سختی شرایط زندگی، دستمزد درخواستی بیشتر خواهد بود. جدای از این، خدمات مراقبت در منزل از نظر نداشتن مشکل حمل‌ونقل و زمان انتخابی‌، ایده‌آل خواهد بود.

از طرف دیگر هزینه به این مورد نیز بستگی دارد که از کدام یکی از خدمات زیر استفاده کنید:

برای بهره‌مندی از خدمات ویزیت در منزل چه باید کرد؟

اگر تصمیم گرفته‌اید به دنبال ویزیت در منزل باشید، ابتدا آنچه را که نیاز دارید، مشخص کنید. برای این کار می‌توانید با مراجعه به بخش ارتباط با ما، تمامی مسائل را با کارشناسان ما در جریان بگذارید و سپس نوبت مد نظر خود را ثبت کنید. پس از ثبت درخواست، در زمان تعیین شده ویزیت در منزل شما انجام خواهد شد.

درمان سالمندان

ویزیت پزشکی با مرکز مهردرمان

خدمات پزشک خانگی ما، برنامه‌های کاربردی بهداشتی است که توسط پزشکان ما در شعب مختلف برای بیماران بستری، مسن یا ناتوان از ترک خانه ما ارائه می‌شود.

در مواردی که نیاز به تشخیص، درمان و پیگیری بیماری باشد، بیماران ما در آسایش خانه معاینه می‌شوند و در صورت لزوم خدمات آزمایشگاهی، تصویربرداری و پرستاری با رویکردی چند رشته‌ای توسط پزشکان متخصص در این زمینه ارائه می‌شود.

پزشکان ما که بیماران ما را در خانه ویزیت می‌کنند، پس از معاینه و ارزیابی وضعیت پزشکی، راه حل‌هایی را برای نیاز‌ها و اولویت‌ها ارائه می‌دهند.

توجه به شناسایی عوامل خطر احتمالی در مراحل اولیه و انجام اقدامات احتیاطی با رویکردی حساس در این زمینه حائز اهمیت است.

مزایای خدمات تماس با پزشک خانگی

خدمات تماس با پزشک در منزل ما به شما و بیمارتان این امکان را می‌دهد که در آسایش خانه خود خدمات معاینه صمیمانه و جامع را دریافت کنید.
پزشک مراقبت از منزل ما، شما را در خانه ویزیت می‌کند و تشخیص و درمان شما را ارائه می‌دهد. پس از معاینه، او وضعیت پزشکی شما را به طور کامل بررسی می‌کند.

نیاز‌ها و اولویت‌های پزشکی خود را شناسایی کنید.

ضمن ارائه راه حل برای وضعیت حاد پزشکی شما در اسرع وقت، الزامات نظارت بر بیماری‌های مزمن و سلامت شما را با شما در میان می‌گذارد. در چارچوب برنامه تعیین شده راه حل‌های سالمی ارائه خواهد داد که کیفیت زندگی را روز به روز برای شما افزایش می‌دهد.

مراجعه فوری پزشکی

پزشک مراقبت از منزل ما، همچنین می‌تواند با تماس شما به پزشک فوری مراجعه کند. علاوه بر این، با نظارت دقیق بر سلامت و بیماری‌های مزمن با مراجعه منظم به پزشک در صورت نیاز، تشخیص زودهنگام بیماری‌ها و خطرات احتمالی با رویکرد پزشکی پیشگیرانه و انجام اقدامات احتیاطی، کیفیت زندگی شما را افزایش می‌دهد.
با استفاده از خدمات پزشک در منزل، مهردرمان با بهره‌گیری از طیف وسیعی از خدمات پزشکی در محیط خانه، بدون نیاز به بیمارستان، پشتیبانی درمانی جامع را به بیمار ارائه می‌کند.
برخلاف تصور عموم، قیمت تماس با پزشک در منزل چندان بالا نیست. با معاینه پزشک خصوصی در خانه، در بودجه و زمان خود صرفه‌جویی می‌کنید و این نوع ارتباط تأثیر مثبتی بر روانشناسی بیمارتان می‌گذارد.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *