پرستار خصوصی سالمند

سالمندان با مشکلات سلامتی زیادی روبرو هستند و برخی نیاز به مراقبت یا درمان خانگی دارند. خدمات پرستار خصوصی سالمند به سالمندان کمک می‌کند تا راحت‌تر در خانه زندگی کنند. در این بخش به توضیح خدمات پرستاری خصوصی از سالمندان و جزئیات آن می‌پردازیم. اگر نیاز به یک پرستار خوب دارید در این بخش همراه ما باشید.

Private-nurse

خدمات پرستار خصوصی سالمند در منزل

پرستار خصوصی سالمند در منزل خدماتی است که برای رفع نیازهای بهداشتی و سلامتی سالمندان در منازل ارائه می‌شود. این خدمات به سالمند شما این امکان را می‌دهد که تحت‌نظر یک پرستار حرفه‌ای در محیطی راحت و امن در منزل تحت درمان قرار گیرند.

پرستار خصوصی سالمند که نقش مهمی در  حفظ سلامت سالمندان  دارد و در فرایندهای مراقبت، درمان و توانبخشی در کنار وی می‌مانند. وظایف پرستار خصوصی سالمند شامل نظارت بر وضعیت سلامت بیماران، تجویز دارو، استفاده از وسایل پزشکی، اجرای طرح‌های درمانی، مشاوره با بستگان بیمار و ارائه آموزش‌های بهداشتی است.

پرستار خصوصی در منزل به بیماران این امکان را می‌دهد که در منزل در محیطی مناسب با وضعیت سلامتی خود درمان شوند. به لطف این سرویس، بیماران سالمند نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارند و همین امر باعث کاهش استرس آنها می‌شود. علاوه بر این، خدمات پرستاری در منزل به سالمند کمک می‌کند تا استقلال خود را حفظ کرده و با دریافت حمایت در محیط خانه، فعالیت‌های روزمره زندگی خود را انجام دهد.

خدمات پرستاری در منزل نه‌تنها پاسخگوی نیازهای بهداشتی سالمند است، بلکه از بیماران و نزدیکان آنها نیز حمایت می‌کند. در حالی که پرستاران از سالمند مراقبت می‌کنند، بستگان خود را نیز آموزش می‌دهند و به آنها می‌آموزند که چگونه بهتر از بیماران حمایت کنند؛ بنابراین، خدمات پرستاری در منزل با رفع نیازهای اجتماعی و روانی بیمار، روند درمانی کاملی را فراهم می‌کند.

همچنین بخوانید: انتخاب بهترین پرستار سالمند درمنزل

پرستار خصوصی در منزل

وظایف پرستار خصوصی سالمند

پرستار خصوصی سالمند در طول مدتی که سالمند در خانه خود درمان می‌شوند، مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده می‌گیرند. این مسئولیت‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • نظارت بر وضعیت سلامت بیمار
 • استفاده از وسایل پزشکی
 • مراقبت از زخم
 • نظارت بر تغذیه و مایعات
 • آموزش بستگان بیماران
 • نگهداری سوابق پزشکی
 • مراقبت‌های عمومی از بیمار
 • حمایت روانی

نظارت بر وضعیت سلامت بیمار

 پرستاران وضعیت سلامتی بیماران را به‌دقت دنبال می‌کنند. برای این کار علائم حیاتی بیمار را اندازه‌گیری و گزارش تهیه می‌کنند. داروهای بیمار را می‌دهند و طبق دستور پزشک درمان را انجام می‌دهند. پرستاران در منزل به طور منظم داروهای خود را با پیروی از برنامه درمانی ارائه شده توسط پزشک بیمار بررسی می‌کنند. علاوه بر این، وضعیت سلامتی بیمار را زیر نظر دارند و در صورت لزوم با پزشک تماس می‌گیرند.

استفاده از وسایل پزشکی

 پرستاران استفاده از وسایل پزشکی را که باید در منزل بیمار استفاده شود را آموزش می‌دهند و در مواقع لزوم تعمیر و نگهداری این وسایل را انجام می‌دهند. به‌عنوان‌مثال از دستگاه‌هایی مانند ماسک تنفسی، دستگاه سنجش قند خون، فشارسنج استفاده می‌کنند.

مراقبت از زخم

 پرستاران زخم‌های بیمار را تمیز و پانسمان می‌کنند و بهبود این زخم‌ها را دنبال می‌کنند. این فرایند بسیار مهم است؛ زیرا آنها در مراقبت از زخم متخصص هستند. به عنوان مثال زخم پای دیابتی در سالمندان مبتلا به دیابت رایج است و یکی از دلایل ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل است. از طرفی  در سالمندان بستری که احتمال زخم بستر وجود دارد به مراقبت و بهبود این زخم می‌پردازند.  

نظارت بر تغذیه و مایعات

 پرستار سالمند تغذیه و مایعات دریافتی بیمار را کنترل می‌کنند. بر این اساس، غذاها را مطابق با رژیم غذایی بیمار تهیه می‌کنند و مایعات را کنترل می‌کنند. برخی از سالمندان ممکن است مشکلات تغذیه‌ای را تجربه کنند. پرستاران در منزل بر تغذیه سالمند نظارت می‌کنند، در صورت لزوم برنامه غذایی تهیه می‌کنند یا از بیمار حمایت تغذیه‌ای می‌کنند.

آموزش بستگان بیماران

 پرستاران ضمن مراقبت از بیمار، به خانواده یا بستگان بیمار نیز آموزش می‌دهند؛ بنابراین، آنها اطمینان حاصل می‌کنند که بیمار مراقبت‌های بهتری را در خانه دریافت می‌کند. چنین اقدامی باعث می‌شود تا نیازهای سالمند به طرز صحیح برطرف شده و از مواردی که باعث برهم زدن آرامش وی می‌شود، پرهیز شود.

نگهداری سوابق پزشکی

پرستاران سوابق پزشکی بیمار را نگهداری می‌کنند و به طور منظم با پزشک در تماس هستند. به این ترتیب اطلاعات دقیق و به روزی از روند درمان بیمار دارند. اگرر احساس کنند روند درمانی به درستی پیش رفته است، به عنوان مثال فشار خون سالمند کنترل شده‌است به پزشک اطلاع می‌دهد تا دوز قرص فشار وی را کم کند.

مراقبت‌های عمومی از بیمار

برخی از پرستاران مراقبت‌های عمومی از بیمار را بر عهده می‌گیرند که البته پرستار متخصص نیستند و در این خصوص باید از قلب با مرکزی که از آن خدمات دریافت می‌کنید، صحبت کنید. این موارد شامل تمیزکردن، حمام‌کردن، پانسمان، مراقبت از مو و ناخن بیمار است. این مسئولیت‌ها از وظایف پرستاران خانگی برای رفع نیازهای بیماران است. پرستاران این مسئولیت‌ها را با توجه به نیازهای بیمار گسترش یا محدود می‌کنند.

حمایت روانی

 برخی از بیماران ممکن است به دلیل مشکلات سلامتی خود نیاز به حمایت روانی داشته باشند. پرستاران خانگی نیز مراقب سلامت روانی بیمار هستند و در مواقع لزوم حمایت روانی ارائه می‌کنند. این خدمات ممکن است با توجه به وضعیت سلامت و نیازهای بیمار متفاوت باشد. پرستاران خانه تمام خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهند تا بیمار در خانه راحت‌تر درمان و بهبود یابد.

پرستار خصوصی سالمند

مزایای پرستار خصوصی سالمند

خدمات پرستاری در منزل مزایای بسیاری را ارائه می‌دهد.  مزایا پرستار خصوصی سالمند می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • درمان در یک محیط راحت: خدمات پرستاری در منزل به بیمار این امکان را می‌دهد که درمان را در خانه خود دریافت کند. این به بیمار اجازه می‌دهد تا در محیطی راحت، آشنا و ایمن درمان شود. همچنین حضور در منزل بیمار می‌تواند استرس و اضطراب بیمار را کاهش دهد.
 • مراقبت شخصی: خدمات پرستاری در منزل با توجه به شرایط و نیازهای سلامت بیمار تنظیم می‌شود. این امکان را برای فردی کردن درمان بیمار و تمرکز بهتر بر مدیریت بیماری فراهم می‌کند.
 • زمان بیشتر: با اجازه دادن به درمان در منزل بیمار، خدمات پرستار خانگی می‌تواند زمان صرف شده توسط بیمار و مراقب را برای درمان بیمار کاهش دهد. این به بیمار و مراقب این امکان را می‌دهد که زمان بیشتری داشته باشند و روی سایر زمینه‌های زندگی خود تمرکز کنند.
 • کاهش خطر عفونت: بیمارانی که در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها یا سایر مراکز مراقبت‌های بهداشتی درمان می‌شوند در معرض خطر عفونت هستند. خدمات پرستار در منزل خطر ابتلا به عفونت را در بیماران کاهش می‌دهد و امکان درمان بیماری را در خانه فراهم می‌کند.
 • هزینه کمتر: خدمات پرستاری در منزل می‌تواند هزینه کمتری نسبت به بیمار تحت درمان در بیمارستان یا سایر مراکز بهداشتی داشته باشد، زیرا به بیمار اجازه می‌دهد درمان در خانه را دریافت کند.
 • استقلال بیشتر: خدمات پرستاری در منزل می‌تواند به سالمندان کمک کند تا مستقل‌تر باشند و نیازهای خود را برآورده کنند، زیرا به سالمند اجازه می‌دهند درمان را در خانه خود دریافت کنند.
 • درمان با بستگان: خدمات پرستاری در منزل، درمان سالمندان و بستگان آنها را با هم ارائه می‌دهد. این کار به سالمند و خانواده کمک می‌کند تا برای مدیریت بیماری با یکدیگر همکاری کنند و به خانواده امکان می‌دهد سیستم حمایتی بهتری داشته باشند.

چگونه خدمات پرستار خصوصی سالمند در منزل دریافت کنیم؟

برای دریافت خدمات پرستاری در منزل می‌توان مراحل زیر را دنبال کرد:

تعیین نیاز: ابتدا باید نیازهای پزشکی سالمند شما مشخص شود. این نیازها می‌تواند توسط پزشک تعیین شود یا توسط سالمند یا نزدیکان آنها تعیین شود.

ارزیابی: بیمارانی که درخواست خدمات پرستاری در منزل را دارند توسط یک متخصص در منزل مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و پرستار مناسب با توجه به نیاز بیمار سالمند تعیین می‌شود.

برنامه‌ریزی خدمات: متناسب با نیازهای پزشکی سالمند، خدمات پرستاری در منزل برنامه‌ریزی و ساعات کاری پرستار تعیین خواهد شد.

ارائه خدمات: در برنامه تعیین شده خدمات پرستاری در منزل ارائه خواهد شد. این خدمات می‌تواند زمینه‌های مختلفی مانند درمان پزشکی، مراقبت از زخم، پیگیری دارویی، حمایت تغذیه‌ای، مدیریت سبک زندگی را پوشش دهد.

مرکز مهر درمان، سازمانی است که خدمات بهداشتی مختلفی از جمله خدمات پرستار در منزل را ارائه می‌دهد. کسانی که مایل به دریافت خدمات پرستاری در منزل هستند می‌توانند از بخش ارتباط با ما اقدام کرده و با کارشناسان ما گفتگو نمایید.

اهمیت پرستار برای سالمندان

هزینه پرستار خصوصی در خانه

خدمات پرستاری خصوصی با ارائه خدمات در خانه به افراد کمک می‌کند تا نیازهای پزشکی و مراقبتی را در آسایش و بهبودی خود داشته باشند. این خدمات معمولاً توسط پرستاران متخصص ارائه می‌شود و ممکن است شامل خدمات بسیاری مانند مراقبت در منزل، توانبخشی، مدیریت دارو و مدیریت تجهیزات پزشکی باشد.

قیمت پرستار خصوصی در منزل ممکن است بسته به نوع و مدت خدمت و موقعیت جغرافیایی منطقه متفاوت باشد. اما مؤسسات بهداشتی مانند مرکز مهر درمان با ارائه قیمت‌های مناسب به مشتریان خود سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارند. در تعیین قیمت‌ها عواملی مانند وضعیت سلامتی بیمار، نوع و مدت خدمات مورد نیاز آنها در نظر گرفته می‌شود. جهت تعیین دقیق قیمت پرستار خصوصی سالمند با ما تماس بگیرید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *