مراقبت از سالمند در برابر کرونا

به دلیل خطرات زیادی که وجود دارد ، افراد مسن به طور مداوم وقت خود را در خانه سپری می‌کنند. علاوه بر جزئیات مراقبت از سالمندان در برابر ویروس کرونا، می‌توانید ترفند‌های محافظت از سلامت سالمندانی که دائماً در خانه هستند را بیابید.

مراقبت از سالمند در برابر کرونا

افراد مسن ممکن است با افزایش سن، حالات عاطفی متفاوتی را تجربه کنند. مثلا آن‌ها ممکن است درونگراتر، احساساتی‌تر و سرسخت‌تر شوند. گذراندن تمام روز در خانه می‌تواند این احساسات را شدیدتر کند. او ممکن است با وجود ممنوعیت بخواهد بیرون برود و ممکن است در بسیاری از مسائل با شما درگیر شود. در این فرآیند با خویشاوند مسن خود درک و صبور باشید. اگر با یک مراقب سالمند کار می‌کنید، بسیار مهم است که او با خویشاوند شما همدردی کند و صبورانه به او نزدیک شود. یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های مراقب سالمند در این فرآیند دشوار، اطمینان از انجام تمرینات منظم سالمند در خانه است.

بیشتر مطالعه کنید: نگهداری از سالمند در تهران

تمرینات منظم را در خانه انجام دهید

کم تحرکی سالمندی که دائماً در خانه است، باعث می‌شود که ماهیچه‌ها ضعیفتر شوند و انجام حرکات برایش سخت‌تر شود. به همین دلیل، یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های مراقب سالمند در این فرآیند دشوار، اطمینان از انجام منظم ورزش‌های سالمند در خانه است. علاوه بر این، به دلیل از دست دادن انعطاف بدن با افزایش سن، بستگان مسن شما ممکن است دچار حوادث مکرر مانند افتادن و ضربه زدن شوند. از این نظر، ایمن‌سازی محیط زیست بسیار مهم است.

مراقبت از سالمند در برابر کرونا

راهنمای گذراندن زمان با کیفیت در خانه برای مراقبت از سالمند در برابر کرونا

یکی از بزرگترین خطرات سالمندانی که تمام روز در خانه هستند، ضعیف شدن مهارت‌های ذهنی است. ناراحتی‌هایی مانند زوال عقل(آلزایمر) ممکن است در این دوره افزایش یابد. به همین دلیل مهم است که سالمند با انجام فعالیت‌های با کیفیت حتی در خانه ذهن خود را زنده نگه دارد. مثلا فعالیت‌هایی مانند بافتن، حل کردن پازل، کتابخوانی منظم و یادداشت‌برداری، از جمله فعالیت‌هایی هستند که در این فرآیند ذهن بستگان سالمند شما را تغذیه می‌کنند. فردی که درگیر مراقبت از سالمندان است باید چنین فعالیت‌هایی را به برنامه روزانه خود اضافه کند.

بستگان مسن شما ممکن است در این روند احساس تنهایی کنند و ترس از مرگ افزایش یابد. بنابراین سعی کنید احساسات او را درک کنید. از بستگان مسن خود از نظر روانی حمایت کنید. با او چت کنید، اغلب تماس بگیرید. از نیاز‌های عاطفی آن‌ها آگاه باشید. این واقعیت که فردی که به عنوان پرستار سالمند کار می‌کند، در طول این فرآیند با بستگان شما نیز دوست است، بستگان شما را از احساسات منفی آن‌ها دور نگه می‌دارد. گذراندن وقت با هم، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه او، انجام فعالیت‌هایی که دوست دارد، باعث آرامش روحی بستگان مسن شما می‌شود و این روند مراقبت در خانه را برای بستگان سالمند شما آسان‌تر می‌کند.

با خویشاوندان مسن خود که نگران همه‌گیری ویروس کرونا هستند، مدارا کنید؛ سعی کنید احساسات آن‌ها را درک کنید.

مراقب نگرانی‌های سالمند خود باشید

بستگان مسن شما ممکن است در مواجهه با این تجربیات احساس اضطراب زیادی کنند. ممکن است از مریض شدن یا مرگ بترسد. در برابر موقعیت‌هایی که ممکن است ترس و اضطراب او را افزایش دهد، اقدامات احتیاطی انجام دهید. مثلا: مثال‌های منفی را با او در میان نگذارید، اجازه ندهید او اخبار مربوط به ویروس کرونا را برای مدت طولانی در برنامه‌های خبری تماشا کند. در عوض، رویکردی را اتخاذ کنید که روحیه او را بالا نگه دارد و اضطراب را کاهش دهد. به او کمک کنید تا حتی در خانه یک سبک زندگی فعال برای حمایت از زندگی ایجاد کند.

کرونا در سالمندان

تغذیه هنگام مراقبت از سالمند در برابر کرونا

یکی از مهم‌ترین نکات در مراقبت از سالمند، توجه به رژیم غذایی سالمند است. به خصوص اگر یکی از اقوامتان مبتلا به بیماری مزمن است و نیاز به رعایت رژیم غذایی توصیه شده توسط پزشک دارد، مراقب سالمند باید در این زمینه حساسش باشد. علاوه بر این، کم و مکرر غذا خوردن، نوشیدن آب فراوان و توجه به مصرف پری بیوتیک ضروری است. اول از همه، شما باید بیماری موجود خود را تحت کنترل نگه دارید و این خطر را از بین ببرید.

بهداشت هنگام مراقبت از سالمند در برابر کرونا

افراد مسن، مقاومت کمی در برابر بیماری‌ها دارند. به همین دلیل حضور در محیط‌های بهداشتی و توجه به بهداشت آن‌ها از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. از سوی دیگر یکی از مسائل مهم مراقبت از سالمندان در برابر ویروس کرونا این است که افرادی که با سالمندان در تماس هستند به بهداشت آن‌ها اهمیت می‌دهند. از این نظر نکته مهمی است که مراقب سالمند به مراقبت شخصی و بهداشت اهمیت می‌دهد. شستن مکرر دست‌ها، ضدعفونی کردن اگر شخصی از بیرون به خانه می‌آید و رعایت فاصله اجتماعی با سالمند بسیار مهم است.

ایمنی سالمندان در فرایند مراقبت از سالمند در برابر کرونا

مهمترین دفاع در برابر ویروس کرونا، ایمنی قوی است. از این نظر مهم است که از مصونیت خویشاوند مسن خود حمایت کنید. داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل و انتخاب غذا‌های حاوی سبزیجات و میوه‌ها باعث افزایش ایمنی و مقاومت می‌شود. علاوه بر این، نوشیدن مایعات فراوان و مصرف غذا‌های حاوی پروتئین باعث تقویت ایمنی می‌شود. از سوی دیگر، توجه به خواب و استراحت نیز عواملی هستند که از ایمنی بدن حمایت می‌کنند. این باعث می‌شود که بستگان مسن شما در این فرآیند احساس درک کنند.

حمایت روانی از سالمندان

نیاز‌های فیزیولوژیکی و روانی سالمند خود را به طور مرتب برآورده کنید. علاقه و عشق خود را نشان دهید. از سرگرمی‌ها حمایت کنید. مهمتر از همه، به آن گوش دهید. سعی کنید نگرانی‌ها و مشکلات آن‌ها را درک کنید. احساس درک شدن، آرامش بخش خواهد بود. به این ترتیب او به راحتی تمام احساسات خود را با شما در میان می‌گذارد.

مراقب سالمندان باید در مراقبت از سالمندان در برابر ویروس کرونا دقیق باشد

مراقبت از سالمندان یک شغل سخت و پرمشقت است. به خصوص این روز‌ها که افراد مسن به دلیل شیوع ویروس کرونا در گروه پرخطر قرار دارند، مسئولیت در این شغل بیشتر هم شده است. به همین دلیل، شخصی که از بستگان سالخورده شما مراقبت می‌کند باید دارای شرایط خاصی باشد. شما باید به دنبال ویژگی‌های زیر در یک مراقب خوب سالمند باشید:

 • عاشق کارش باشد.
 • تحصیل کرده و آگاه در اموری مانند مراقبت از سالمندان، کمک‌های اولیه، تغذیه باشد.
 • مسئولیت پذیر باشد.
 • صادقانه مراقبت کند.
 • خون سرد باشد.
 • مثبت‌نگر، صبور، فهمیده و خندان باشد.
 • در شرایط سخت با سالمند، همدلی داشته باشد.
 • سلامت جسمی و فیزیکی داشته باشد.
 • پویا و پر انرژی باشد.
 سالمند در بیماری کرونا

مراقبت از سالمند در برابر کرونا با مرکز مهر درمان

مراقبان سالمند، افرادی هستند که به سالمندان نیازمند به مراقبت در زمانی که نیاز‌های روزانه خود را برآورده نمی‌کنند، کمک می‌کنند و با آن‌ها دوست می‌شوند. موضوع حساس و جدی است. به همین دلیل باید در انتخاب پرستار سالمند دقت کافی داشته باشید و عجله نکنید. مرکز مهردرمان می‌تواند با حذف تمام سؤالات شما در مورد یافتن مراقب، به شما در یافتن مراقب‌ و کمک پرستار ایده‌آل خود در مدت کوتاهی کمک کند. اگر می‌خواهید به نامزد‌های مراقب واجد شرایط و مرجع دسترسی پیدا کنید و بهترین تصمیم را برای خود بگیرید، از وب سایت ما دیدن کنید و بخش خدمات مراقب از بیمار در منزل را مطالعه فرمایید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از مواردی چون ساعات، قیمت و انواع خدمات می‌توانید به بخش ارتباط با ما مراجعه کرده و مستقیما با کارشناسان مرکز گفتگو نمایید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *