پرستار CCU و ICU در منزل

خانه جایی است که در آن بهبودی به بهترین شکل اتفاق می‌افتد. خدمات پرستار CCU و ICU در منزل در مهر درمان برای بیمارانی است که دیگر در مرحله حاد بیماری خود نیستند اما هنوز به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند. خدمات مراقبت‌های ویژه در خانه شامل مراقبت و نظارت درمانگران مراقبت‌های ویژه، کارشناسان و پرستاران آموزش دیده و با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به مدت اقامت در بیمارستان است. در این مقاله سعی کرده‌ایم هر آنچه را که باید در مورد پرستار CCU و ICU در منزل بدانید توضیح دهیم. تا آخر این مقاله همراه مهر درمان بمانید.

پرستار CCU و ICU در منزل

پرستار مراقبت‌های ویژه چیست؟

پرستاران مراقبت‌های ویژه که به آنها پرستار CCU و ICU گفته می شود در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها کار می‌کنند. وظیفه آنها نظارت و ارائه مراقبت به بیماران بدحال یا ناپایدار پزشکی است که آسیب‌های تهدید کننده زندگی، تروما یا تشدید یک بیماری مزمن پزشکی را تجربه کرده‌اند. در بسیاری از موارد، بیماران ممکن است نزدیک به مرگ یا در معرض خطر مرگ باشند. آنها به طور معمول از بیمارانی مراقبت می‌کنند که اینتوبه (لوله گذاری تراشه عملی است که می تواند به نجات زندگی در زمانی که فرد نمی تواند به خوبی نفس بکشد کمک کند.)، تهویه و نیاز به دوزهای پیچیده دارو دارند. پرستاران ICU همچنین برخی از پیچیده‌ترین فن آوری‌های پزشکی و سیستم‌های حمایت از زندگی را اجرا و نظارت می‌کنند.

چه زمانی به پرستار CCU و ICU در منزل نیاز دارید؟

هنگامی که یکی از اعضای خانواده به مراقبت‌های طولانی مدت ICU نیاز دارد، بسیاری از پزشکان و بیمارستان‌ها توصیه می‌کنند که در صورت امکان، چنین مراقبت‌هایی در خانه ارائه شود. بیمار در خانه شادتر است و بهبودی می‌تواند بدون تهدید عفونت‌های بیمارستانی اتفاق بی‌افتد. پرستار CCU و ICU در منزل از نظر مالی نیز برای خانواده بهتر است. مهر درمان خدمات پرستار در منزل را به بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی یا عصبی که مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا بهبود یابند و نیاز به پشتیبانی دستگاه کافی و مراقبت‌های تخصصی از طریق پرستاران آموزش دیده دارند، ارائه می‌کند.

راه اندازی CCU و  ICU در خانه توسط مهر درمان چگونه انجام می‌شود؟

در مهر درمان، ما در ارائه مراقبت‌های جامع CCU و ICU در خانه پیشگام هستیم. راه اندازی CCU و ICU ما در خانه شامل موارد زیر است:

اجاره تجهیزات پزشکی

راه اندازی CCU و ICU در خانه به تمام تجهیزات پزشکی ضروری برای ارائه خدمات مراقبت‌های ویژه به بیماران نیاز دارد. اجاره تجهیزات پزشکی به نیازهای خاص بیماران بستگی دارد. برخی از تجهیزات رایج مورد استفاده عبارتند از: پمپ‌های تزریق، پمپ‌های BiPAP، پمپ‌های DVT و سایر تجهیزات طبق ارزیابی انجام شده توسط پزشکان.

مدیریت زخم بستر

ما با راه اندازی CCU و ICU در خانه، مدیریت موثر زخم بستر را تضمین می‌کنیم. ما نوع مناسب تخت را انتخاب می‌کنیم تا بیماران به راحتی استراحت کنند و احتمال زخم بستر را کاهش دهیم.

پرستار مراقبت‌های ویژه

پرستاری یک جنبه حیاتی از مراقبت‌های ویژه در خانه است. ما پرستاران واجد شرایط مراقبت‌های ویژه را برای بیمارانی که از خدمات CCU و ICU در منزل استفاده می‌کنند، اختصاص می‌دهیم. آنها مسئول انجام تزریقات، دادن داروهای مناسب به بیماران هر از گاهی، پیگیری پیشرفت و ارائه گزارش ویزیت در منزل خواهند بود.

پرستار CCU و ICU در منزل

وظایف پرستار CCU و ICU

پرستارانی که در ICU یا CCU کار می‌کنند معمولاً مسئول ارائه کلیه مراقبت‌های بیمار هستند. معمولاً در این بخش‌های مراقبت‌های ویژه ، تیمی وجود ندارد. در ادامه برخی از وظایف معمول یک پرستار ICU یا CCU آورده شده است:

 • بررسی علائم حیاتی
 • درج سفارشات
 • تجویز داروها
 • رعایت اصول بهداشتی بر روی بیماران
 • چرخاندن و جابجایی بیماران در رختخواب
 • نظارت بر بیماران قبل و بعد از عمل
 • برقراری ارتباط با پزشکان و کارکنان وابسته در مورد وضعیت سلامتی بیمار
 • هماهنگی مراقبت بین بیماران، مدیران پرونده و سایر طرف‌های درگیر
 • ثبت وضعیت سلامت بیماران

پرستار CCU و ICU در منزل برای چه کسانی مناسب است؟

بیمارانی که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند معمولا در ICU نگهداری می‌شوند. این نوع مراقبت از بیمار در منزل، خدمات متمرکز و تخصصی‌تر نسبت به آنچه که معمولاً در سایر واحدهای بیمارستانی ارائه می‌شود، ارائه می‌دهد. معمولاً بیمارانی که تحت درمان‌های جراحی یا عمل‌های مختلف قرار گرفته‌اند برای مراقبت‌های بیشتر به پرستار CCU و ICU در منزل نیاز دارند.

مزایای پرستار CCU و ICU در منزل

اهمیت پرستاری در منزل در این است که به افراد اجازه می‌دهد در محیط خانه کمک‌ها و مراقبت‌های مورد نیاز خود را دریافت ‌کنند. مراقبت در منزل باعث تقویت روابط می‌شود. بیمارانی که قادر به دریافت مراقبت در خانه خود هستند می‌توانند از مهمانان پذیرایی کنند، آن‌ها می‌توانند هر زمان که بخواهند تماس‌های تلفنی و تماس‌های خانگی را بدون محدودیت در ساعات بازدید دریافت کنند.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *