خدمات پانسمان در منزل

مهم‌ترین که در صورت بروز زخم یا هر خراشیدگی در سح پوست باید به آن توجه شود، جلوگیری از عفونت و کمک به بهبود زخم است. به همین علت انجان صحیح پانسمان زخم الزامی است. به خصوص در مواردی که جراحی انجام شده‌است و یا بیمار باید برای طولانی مدت در بستر باشد، اهمیت پانسمان مناسب به مراتب بیشتر می‌شود. به علت نیازهای بیماران و همراهان آنها، خدمات پانسمان در منزل به شکلی اصولی و با رعایت تمامی نکات لازم انجام می‌شود تا رفاه، ایمنی و درمان را به طور همزمان به ارمغان آورد.

خدمات پرستاری در منزل

مراقبت از زخم چیست؟

به بیان ساده، مراقبت از زخم شامل تمامی مواردی است که به بهبودی هرچه سریع‌تر زخم بدون آنکه عفونت ایجا دشود یا جای زخم بماند، گفته می‌شود. مراقبت از زخم شامل موارد زیر است :

  • مراقبت موضعی از پوست با پانسمان
  • استفاده از باندهای دارویی و فشرده سازی
  • درمان عفونت زخم ( در صورت وجود عفونت)
  • درمان ادم
  • به حداکثر رساندن جریان خون و اکسیژن برای بهبودی سریع‌تر
  • جلوگیری از باقی ماندن جای زخم

همچنین مطالعه کنید : خدمات زخم در منزل

خدمات پانسمان در منزل چیست؟

پانسمان به روش‌هایی گفته می‌شود که برای محافظت از زخم‌های بدن که به دلایل مختلف در برابر هر گونه اثرات خارجی یا عفونت ایجاد شده‌اند، برای جذب خونی که ممکن است از زخم حاصل می‌شود و اطمینان از تمیز ماندن زخم و باقی ماندن زخم‌های کمتری استفاده شود.

خدمات پانسمان زخم در منزل، شامل تمامی اقداماتی است که توسط کادر پزشکی در منزل بر زخم بیمار اعمال می‌شود تا بهبودی زخم حاصل شود. بسیاری از بیماری‌ها هستند که نیاز به مراقبت روزانه و پانسمان دارند. به عنوان مثال فردی که دچار صانحه سوختگی شده است، در جاهایی که زخم وجود دارد، نیاز به پانسمان دارد. یا افرادی که به تازگی جراحی انجام داده‌اند، در محل بخیه نیاز به تعویض منظم پانسمان دارند. همچنین برخی افراد بنا به بیماری‌های دیگر مثل لوپوس، زخم بستر و … نیاز به پانسمان بهداشتی دارند. در چنین شرایط خدمات پانسمان در منزل و مراقبت از زخم می‌تواند تاثیر به سزایی بر درمان بیماری بگذارد.

خوشبختانه امروزه برای انجام اصولی پانسمان در منزل نیاز به نگرانی نیست و می‌توانید با کمک خدمات پرستاری در منزل به آسانی به این نیاز نیز پاسخ دهید. بر اساس نوع زخم و نیاز شما، کادر مجرب از طرف مجموعه مهر درمان به منزل شما ارسال می‌شوند و در کوتاه‌ترین زمان، بالاترین سطح ایمنی و کیفیت، پانسمان را در آرامش انجام می‌دهند  و شما را در جزئیات روند درمان زخم قرار می‌دهند.

انواع پانسمان زخم

پانسمان‌های مراقبت از زخم انواع مختلفی دارند، آن‌ها عبارتند از:

پانسمان هیدروکلوئیدی

این نوع پانسمان مراقبت از زخم، عمدتاً برای آسیب‌های سوختگی، زخم‌های فشاری و زخم‌های وریدی قابل استفاده است.

پانسمان هیدروژل

این نوع پانسمان برای درمان زخم‌های عفونی و یا زخم‌هایی با ترشح کم استفاده می‌شود.

پانسمان آلژینات

این پانسمان‌ها، برای زخم‌هایی با ترشح متوسط ​​تا شدید طراحی شده‌اند. همچنین خاصیت هموستاتیک (بند‌آورنده خون) دارند.

پانسمان کلاژن

کلاژن در درجه اول برای درمان زخم‌های بزرگ، زخم بستر و محل‌های پیوند استفاده می‌شود.

پانسمان زخم با فشار منفی

پانسمان زخم با فشار منفی شامل تکنیک پانسمان با خلاء برای تخلیه ترشح مایع اضافی از زخم برای شبیه سازی جریان خون در ناحیه مورد نظر برای بهبود زخم است.

دبریدمان

دبریدمان زخم، برداشتن هر جسم خارجی در زخم یا برداشتن پوست مرده از زخم در زمانی است که پوست به طور طبیعی قادر به انجام این کار نیست.

خدمات پانسمان

مزیت استفاده از خدمات پانسمال در منزل

پرستاران برای پانسمان زخم و مراقبت از زخم نه تنها از زخم‌های شما مراقبت می‌کنند، بلکه به شما و اعضای خانواده‌تان نیز آموزش می‌دهند که چگونه مراقبت صحیح از زخم‌های خود را برای بهبود سریع آن انجام دهید. پرستاران متخصص تمام دستورالعمل‌های مراقبتی لازم را به شما و اعضای خانواده شما برای بهبودی مناسب ارائه می‌دهند. پرستاران زخم‌های شما را تمیز و پانسمان می‌کنند و به شما عزیزان آموزش می‌دهند که در صورت نیاز چگونه زخم‌ها را تمیز و پانسمان کنید و برای جلوگیری از خطر عوارضی مانند عفونت چه مراقبت‌هایی انجام دهید.

پانسمان زخم در خانه باعث بهبودی بهتر زخم می‌شود

اگر از زخم‌های پس از جراحی، زخم‌های فشاری یا جراحات رنج می‌برید، پانسمان زخم در خانه توسط پرستاران از رفت و آمدهای شما به بیمارستان یا کلینیک جلوگیری می‌کند و در انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند. همانطور که زخم خود را تمیز می‌کنید و پانسمان جراحی را در خانه خود دریافت می‌کنید، زخم شما تسکین مداوم و عالی پیدا می‌کند که باعث بهبود سریع آن می‌شود.

مراقبت منظم از زخم در منزل از عوارض بعدی آن جلوگیری می‌کند

اگر زخم عمیقی دارید که نیاز به مراقبت زیادی دارد تا از تحت تاثیر قرار گرفتن آن با عوارض احتمالی جلوگیری شود، به پانسمان منظم زخم نیاز خواهید داشت. پرستار مراقبت از زخم در خانه می‌تواند برای مراقبت صحیح از زخم شما و جلوگیری از خطر عوارض بسیار مفید باشد. پرستار مراقبت از زخم، زخم شما را به درستی تمیز می‌کند و آن را به طور مناسب در خانه شما پانسمان می‌کند تا از احتمال عفونت جلوگیری کند.

چگونه می‌توان از خدمات پانسمان در منزل مرکز مهر درمان استفاده کرد؟

هر یک از ما در برخی مواقع در زندگی دچار جراحت می‌شویم. بنابراین، پانسمان مناسب زخم و مراقبت صحیح از زخم برای بهبود سریع زخم بسیار مهم است. در چنین شرایطی شما می‌توانید از یک پرستار متخصص بخواهید تا از زخم شما مراقبت مناسبی در خانه انجام دهد. بسته به نوع زخم، روند بهبودی آن متفاوت است و پرستاران آموزش دیده و مجرب ما برای پانسمان زخم در مراقبت از هر نوع زخم مهارت دارند. در این صورت کافی است نیاز خود را به کارشناسان مرکز مهردرمان اطلاع دهید تا بهترین برنامه را برای شما توصیه کنند

خدمات پانسمان در منزل با مهر درمان با یک تماس

اگر از هر نوع زخمی رنج می‌برید، برای بهبود سریع زخم و جلوگیری از خطر عوارض، می‌توانید از خدمات پانسمان در منزل مرکز پزشکی و پرستاری مهر درمان استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید با تکمیل فرم‌های مربوطه درخواست خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با شماره تلفن‌هایی که در سایت قرار داده شده است با ما در تماس باشید.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *