خدمات پانسمان در منزل

زخم آسیبی است که به پوست در اثر بریدگی، خراشیدگی و سوراخ شدن یا ضربه شدید وارد می‌شود. از نظر آسیب شناسی، زخم یک آسیب شدید به لایه درم پوست است. زخم نه تنها آسیبی است که در اثر حوادث داخل یا خارج از خانه متحمل می‌شود، بلکه برش‌ها و بریدگی‌های جراحی است که برای رفتن کاتترها به داخل بدن مانند کاتتر سوپراپوبیک ایجاد می‌شود. برای بهبود زخم‌های ایجاد شده باید از پانسمان استفاده کنید. پانسمان محل جراحی باید از هر دو روز یک بار تعویض شود. به دلیل اینکه رفت و آمد بعد از جراحی برای بیماران دشوار است، شما می‌توانید از خدمات پانسمان در منزل مرکز پزشکی و پرستاری مهر درمان استفاده کنید. در ادامه بیش‌تر در مورد خدمات پانسمان در منزل صحبت می‌کنیم. با مهر درمان همراه باشید.

خدمات پرستاری در منزل

مراقبت از زخم چیست؟

به زبان ساده، درمان زخم از طریق استفاده از تکنیک‌های متنوع متناسب با نوع زخم است. مراقبت از زخم شامل موارد زیر می‌شود :

  • مراقبت موضعی از پوست با پانسمان
  • استفاده از باندهای دارویی و فشرده سازی
  • درمان عفونت زخم
  • درمان ادم
  • به حداکثر رساندن جریان خون و اکسیژن برای بهبودی سریع‌تر

همچنین مطالعه کنید : خدمات زخم در منزل

خدمات پانسمان در منزل چگونه است؟

زخم‌ها انواع مختلفی دارند و علت آن‌ها متفاوت است. در حالی که برخی از زخم‌های سطحی نیاز به توجه زیادی ندارند و به خودی خود بهبود می‌یابند، انواع دیگری از زخم‌ها نیز وجود دارند که برای بهبودی مناسب نیاز به توجه و مراقبت زیادی دارند. بسته به نوع زخم، پزشک انواع مراقبت از زخم را توصیه می‌کند. پانسمان‌های پیشرفته مراقبت از زخم برای کمک به بهبود زخم هستند.

انواع پانسمان زخم

پانسمان‌های مراقبت از زخم انواع مختلفی دارند، آن‌ها عبارتند از:

پانسمان هیدروکلوئیدی

این نوع پانسمان مراقبت از زخم، عمدتاً برای آسیب‌های سوختگی، زخم‌های فشاری و زخم‌های وریدی قابل استفاده است.

پانسمان هیدروژل

این نوع پانسمان برای درمان زخم‌های عفونی و یا زخم‌هایی با ترشح کم استفاده می‌شود.

پانسمان آلژینات

این پانسمان‌ها، برای زخم‌هایی با ترشح متوسط ​​تا شدید طراحی شده‌اند. همچنین خاصیت هموستاتیک (بند‌آورنده خون) دارند.

پانسمان کلاژن

کلاژن در درجه اول برای درمان زخم‌های بزرگ، زخم بستر و محل‌های پیوند استفاده می‌شود.

پانسمان زخم با فشار منفی

پانسمان زخم با فشار منفی شامل تکنیک پانسمان با خلاء برای تخلیه ترشح مایع اضافی از زخم برای شبیه سازی جریان خون در ناحیه مورد نظر برای بهبود زخم است.

دبریدمان

دبریدمان زخم، برداشتن هر جسم خارجی در زخم یا برداشتن پوست مرده از زخم در زمانی است که پوست به طور طبیعی قادر به انجام این کار نیست.

خدمات پانسمان

چگونه می‌توان از خدمات پانسمان در منزل مرکز مهر درمان استفاده کرد؟

هر یک از ما در برخی مواقع در زندگی دچار جراحت می‌شویم. بنابراین، پانسمان مناسب زخم و مراقبت صحیح از زخم برای بهبود سریع زخم بسیار مهم است. در چنین شرایطی شما می‌توانید از یک پرستار متخصص بخواهید تا از زخم شما مراقبت مناسبی در خانه انجام دهد. بسته به نوع زخم، روند بهبودی آن متفاوت است و پرستاران آموزش دیده و مجرب ما برای پانسمان زخم در مراقبت از هر نوع زخم مهارت دارند.

مزیت استفاده از خدمات پانسمال در منزل

پرستاران برای پانسمان زخم و مراقبت از زخم نه تنها از زخم‌های شما مراقبت می‌کنند، بلکه به شما و اعضای خانواده‌تان نیز آموزش می‌دهند که چگونه مراقبت صحیح از زخم‌های خود را برای بهبود سریع آن انجام دهید. پرستاران متخصص تمام دستورالعمل‌های مراقبتی لازم را به شما و اعضای خانواده شما برای بهبودی مناسب ارائه می‌دهند. پرستاران زخم‌های شما را تمیز و پانسمان می‌کنند و به شما عزیزان آموزش می‌دهند که در صورت نیاز چگونه زخم‌ها را تمیز و پانسمان کنید و برای جلوگیری از خطر عوارضی مانند عفونت چه مراقبت‌هایی انجام دهید.

پانسمان زخم در خانه باعث بهبودی بهتر زخم می‌شود

اگر از زخم‌های پس از جراحی، زخم‌های فشاری یا جراحات رنج می‌برید، پانسمان زخم در خانه توسط پرستاران از رفت و آمدهای شما به بیمارستان یا کلینیک جلوگیری می‌کند و در انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند. همانطور که زخم خود را تمیز می‌کنید و پانسمان جراحی را در خانه خود دریافت می‌کنید، زخم شما تسکین مداوم و عالی پیدا می‌کند که باعث بهبود سریع آن می‌شود.

مراقبت منظم از زخم در منزل از عوارض بعدی آن جلوگیری می‌کند

اگر زخم عمیقی دارید که نیاز به مراقبت زیادی دارد تا از تحت تاثیر قرار گرفتن آن با عوارض احتمالی جلوگیری شود، به پانسمان منظم زخم نیاز خواهید داشت. پرستار مراقبت از زخم در خانه می‌تواند برای مراقبت صحیح از زخم شما و جلوگیری از خطر عوارض بسیار مفید باشد. پرستار مراقبت از زخم، زخم شما را به درستی تمیز می‌کند و آن را به طور مناسب در خانه شما پانسمان می‌کند تا از احتمال عفونت جلوگیری کند.

خدمات پانسمان در منزل با مهر درمان با یک تماس

اگر از هر نوع زخمی رنج می‌برید، برای بهبود سریع زخم و جلوگیری از خطر عوارض، می‌توانید از خدمات پانسمان در منزل مرکز پزشکی و پرستاری مهر درمان استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید با تکمیل فرم‌های مربوطه درخواست خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با شماره تلفن‌هایی که در سایت قرار داده شده است با ما در تماس باشید.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *