هزینه تست خواب در منزل

تست آپنه خواب در منزل مشابه تست خواب در آزمایشگاه است، اما این تست برای سهولت بیمار در حین آزمایش طراحی شده است و کمک می‌کند تا افراد از درمانی که دریافت می‌کنند، اطمینان خاطر داشته باشند. یکی ازسوالاتی که در چنین مواردی ایجاد می‌شود این است که هزینه تست خواب در منزل چقدر است؟ همراه ما باشید تا ضمن توضیح تست خواب در منزل، پاسخ این سوال را بیان کنیم.

اختلال خواب

هزینه تست خواب در خانه

بیمارانی که فاکتور‌های پرخطر برای آپنه انسدادی خواب دارند و هیچ شرایط پزشکی دیگری ندارند، ممکن است نیاز به تست خواب در منزل داشته باشند. این نوع مطالعه خواب به شما این امکان را می‌دهد که در خانه خود با خیال راحت بخوابید، در حالی که یک‌مانیتور کوچک در هنگام خواب داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند. هزینه تست خواب بر اساس تجهیزات مورد استفاده می‌تواند تغییر کند.

تجهیزات تست از این جهت متفاوت است که پیچیدگی کمتری نسبت به تجهیزات مورد استفاده در مطالعه خواب انجام شده در آزمایشگاه خواب دارد.

هنگامی که درخواست تست خواب در منزل کنید، کارشناسان مرکز مهر درمان پس از مراجعه به منزل شما، به شما نشان می‌دهند که چگونه تجهیزات را برای انجام آزمایش وصل کنید. پس از تست آپنه خواب خانگی، می‌توانید دستگاه را به مرکز برگردانید یا آن را از طریق پست ارسال کنید.

آزمایش خواب در منزل، اطلاعاتی را که پزشک برای تشخیص آپنه انسدادی خواب نیاز دارد، به او ارائه می‌دهد. این به شما امکان می‌دهد با پوشیدن تجهیزاتی که اطلاعاتی در مورد نحوه تنفس شما هنگام خواب جمع‌آوری می‌کند، در خانه بخوابید.

دستگاه‌های مختلفی برای تست آپنه خواب خانگی وجود دارد که دارای سنسور‌ها و تجهیزات مختلف هستند. این دستگاه‌ها میزان تنفس و میزان اکسیژن خون شما را اندازه‌گیری می‌کنند. برخی همچنین می‌توانند ضربان قلب یا سایر اطلاعات مربوط به بدن شما را اندازه‌گیری کنند.

پزشک ممکن است آزمایش آپنه خواب خانگی را توصیه کند، اگر

 • این احتمال وجود دارد که شما آپنه انسدادی خواب متوسط تا شدید داشته باشید.
 • هیچ مشکل پزشکی قابل توجهی به جز آپنه انسدادی خواب ندارید.
درمان بدخوابی

فرآیند تست خواب در منزل

تست آپنه خواب خانگی به گونه‌ای طراحی شده است که راهی مناسب برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد خواب شما باشد. شما باید در روز تست، موارد زیر را رعایت کنید :

 • سعی کنید تا حد امکان روال معمول خود را دنبال کنید.
 • از چرت زدن بپرهیزید.
 • بعد از ناهار ،مصرف کافئین را حذف کنید.
 • اگر به طور منظم دارو مصرف می‌کنید، با پزشک خود صحبت کنید.

قبل از آزمایش آپنه خواب خانگی، ممکن است لازم باشد برای دریافت تجهیزات به مطب دکتر بروید. یا افرادی برای انجام این کار به منزل شما مراجعه نمایند. یکی از اعضای تیم خواب به شما دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه استفاده از دستگاه تست آپنه خواب خانگی ارائه می‌دهد. این فرصتی است که اگر چیزی را متوجه نشدید سؤال بپرسید.

شما می‌توانید در زمان معمول خواب خود بخوابید. وقتی آماده خواب هستید، حسگر‌ها را طبق دستور به بدن خود وصل می‌کنید. ممکن است از شما خواسته شود زمانی که به رختخواب می‌روید یک دفتر خاطرات خواب داشته باشید یا دکمه‌ای را روی دستگاه فشار دهید. وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید، می‌توانید حسگر‌ها را بردارید و دستگاه را به مرکز خواب برگردانید یا آن را با پست ارسال کنید.

نتایج آزمایش خواب در منزل

اعضای تیم خواب اطلاعات جمع‌آوری شده در طول آزمایشات تست خواب خانگی را ضبط و تفسیر می‌کنند. متخصص خواب شما برای بحث در مورد نتایج با شما تماس خواهد گرفت. اگر نتایج نامشخص باشد، پزشک ممکن است یک مطالعه آزمایشگاهی خواب را توصیه کند. ممکن است به مطالعه آزمایشگاه خواب اضافی نیاز داشته باشید، اگر:

 • تست آپنه خواب خانگی شما اطلاعات کافی برای تشخیص پزشک را ثبت نکرد.
 • نتایج آزمایش آپنه خواب خانگی شما نشان می‌دهد که شما آپنه انسدادی خواب ندارید و پزشک به اختلال خواب دیگری مشکوک است.
 • اگر تشخیص داده شد که آپنه انسدادی خواب دارید، پزشک گزینه‌های درمانی را با شما در میان می‌گذارد و برنامه‌ای را با شما تهیه می‌کند.
هزینه تست خواب در منزل

هزینه تست خواب در منزل مرکز مهردرمان

این تست تشخیصی بسیار ساده به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی در تخت خود بخوابید. در صورت رزرو وقت، تمامی موارد از جمله هزینه تست خواب در منزل توسط کارشناسان مرکز مهر درمان برای شما توضیح داده خواهد شد. قرار ملاقات معمولاً در همان روز یا روز بعد در دسترس است.

در اولین قرار ملاقات، نحوه اتصال دستگاه غربالگری را به شما نشان خواهیم داد و به سؤالات شما پاسخ می‌دهیم. روز بعد، بیمار دستگاه غربالگری را برمی‌گرداند و ما به سرعت داده‌ها را بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم که توسط تحلیلگر ما قابل قبول است. اگر به هر دلیلی نیاز به تکرار آزمایش باشد، بیمار دستگاه را برای یک شب دیگر با خود به خانه می‌برد. در صورت نیاز به تکرار آزمایش هزینه اضافی دریافت نمی‌شود.

هنگامی که تحلیلگر ما داده‌های آزمایش را دارد، تقریباً ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد تا نتایج آماده شود. سپس نتایج توسط پزشک ما بررسی می‌شود و یک گزارش رنگی ۳-۴ صفحه‌ای با نظرات و پیشنهادات تهیه می‌شود. ما نتایج را با شما در میان گذاشته و یک نسخه را برای شما‌ ایمیل می‌کنیم. بسته به نتایج مطالعه، ممکن است درمان فوری توصیه شود و یا وقت مشاوره با یکی از پزشکان ما برنامه‌ریزی شود.

جهت رزور نوبت تست خواب در منزل و آگاهی از هزینه تست خواب در منزل می‌توانید از طریق بخش ارتباط با ما اقدام کرده و یا به بخش تست خواب در منزل مراجعه فرمایید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *