همه چیز در مورد مراقبت از بیمار ای سی یو در منزل

هنگامی که یکی از اعضای خانواده به مراقبت‌های طولانی مدت ICU نیاز دارد، بسیاری از پزشکان و بیمارستان‌ها توصیه می‌کنند که در صورت امکان، در صورت عدم وجود مداخلات فعال، مراقبت‌های آی سی یو در منزل ارائه شود. چرا که بیمار در خانه راحت‌تر است و روند بهبودی می‌تواند بدون تهدید عفونت‌های بیمارستانی اتفاق بیفتد. همچنین با توجه به اینکه چنین مراقبتی در خانه حداقل 30 درصد ارزان‌تر از بیمارستان است، از نظر مالی برای خانواده بیمار بهتر است. معمولا پزشکان توصیه می‌کنند مراقبت‌های آی سی یو در منزل انجام شود.

ما در مهر درمان این خدمات را به بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی یا عصبی که مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا بهبود یابند و نیاز به پشتیبانی دستگاه کافی و مراقبت‌های تخصصی از طریق پرستاران آموزش دیده دارند، ارائه می‌کنیم.

مراقبت از بیمار ای سی یو در منزل

راه اندازی ICU در خانه

راه اندازی ICU در خانه شامل موارد زیر است:

تجهیزات پزشکی

راه اندازی ICU در خانه به تمام تجهیزات پزشکی ضروری برای ارائه خدمات مراقبت‌های ویژه به بیماران نیاز دارد. تجهیزات به نیازهای خاص بیماران بستگی دارد. برخی از تجهیزات رایج مورد استفاده عبارتند از : پمپ‌های تزریق، پمپ‌های BiPAP، پمپ‌های DVT و سایر تجهیزات طبق ارزیابی انجام شده توسط پزشکان. شما می‌توانید برخی از این تجهیزات را از مرکز مهر درمان خریداری کنید. همچنین امکان اجاره تجهیزات پزشکی در مرکز خدمات پزشکی و پرستاری مهر درمان وجود دارد.

خدمات تراکئوستومی

بیمارانی که به دلیل بیماری‌های مختلف نمی‌توانند به تنهایی نفس بکشند یا برای مدت طولانی تحت مراقبت‌های ویژه قرار می‌گیرند، تراکئوستومی برای حمایت از تنفس آنها ارائه می‌شود. مراقبت از تراکئوستومی در منزل نیاز به تجربه دارد. پرستاران مراقبت‌های ویژه که در منزل فعالیت می‌کنند، مراقبت روزانه از تراکئوستومی، پانسمان و تمیز کردن ناحیه‌ای را که در معرض عفونت است، فراهم می‌کنند. آن‌ها خروجی خلط یا ترشح را با فرآیند آسپیراسیون فراهم می‌کنند و مشکلات تجربه شده در تنفس را از بین می‌برند.

مدیریت زخم بستر

راه اندازی ICU در منزل توسط مهر درمان مدیریت موثر زخم بستر را تضمین می‌کند. ما نوع مناسب تخت را انتخاب می‌کنیم تا بیماران به راحتی استراحت کنند تا احتمال ابتلا به زخم بستر را کاهش دهیم.

پرستار مراقبت‌های ویژه

پرستاری یک جنبه حیاتی از مراقبت‌های ویژه در خانه است. ما پرستاران واجد شرایط مراقبت‌های ویژه را برای بیمارانی که از خدمات ICU در منزل استفاده می‌کنند، اختصاص می‌دهیم. آن‌ها مسئول انجام تزریقات، دادن داروهای مناسب به بیماران، پیگیری پیشرفت و ارائه گزارش ویزیت در منزل خواهند بود.

مراقبت از بیمار ای سی یو در منزل

مراقبت از بیمار در منزل چیست؟

مراقبت از بیمار در منزل به عنوان خدماتی که توسط موسسات بهداشتی حرفه‌ای برای رفع نیازهای روزانه محدود شده به دلیل بیماری تعریف می شود. بسیاری از خدمات را می‌توان در محدوده خدمات بهداشتی خانگی ارائه کرد. به این ترتیب نیازهای افرادی که پس از جراحی نیاز به مراقبت‌های بهداشتی دقیق دارند یا به دلیل سن، بیماری یا ناتوانی نیاز به پیگیری منظم دارند، برآورده می‌شود. هدف آن افزایش کیفیت زندگی با رفع نیازهای مردم و ادامه زندگی آنها بدون دوری از محیط اجتماعی است. دامنه خدمات مراقبت در منزل ممکن است با توجه به نیاز فرد متفاوت باشد. این خدمات بهداشتی خانگی شامل پزشک خانگی، پرستار خانگی، فیزیوتراپی خانگی، تصویربرداری در منزل می‌باشد.

مراقبت در منزل پس از مراقبت‌های ویژه در بیمارستان چگونه است؟

در درمان‌های خانگی پس از مراقبت‌های ویژه، با توجه به شرایط بیمار، برنامه درمانی توسط پزشک اولیه ایجاد می‌شود. در راستای این طرح، پرستاران مراقبت‌های ویژه که در منزل با بیماران همکاری می‌کنند، فرآیندهای درمانی و مراقبتی را براساس برنامه‌ریزی درمانی پزشک برای بیمارانی که بیهوش هستند، با دستگاه تنفس مصنوعی زندگی می‌کنند، تراکئوستومی می‌کنند، در بستر هستند یا مشکلات سلامتی متفاوتی دارند، آغاز می‌کنند.

هدف از روند درمان خانگی بیمار ضمن اعمال درمان دارویی، سعی در افزایش هر چه بیشتر کیفیت زندگی بیمار نیز است. با پیوند اعتمادی که با بیمار ایجاد شده است، احساس اینکه در کنار یک تیم مجرب هستید و ایجاد انگیزه برای موفقیت در کنار هم در افزایش کیفیت زندگی و در نتیجه در پیشرفت مثبت روند درمان اهمیت زیادی دارد.

چه بیمارانی نیاز به مراقبت‌های ای سی یو در منزل دارند؟

خدمات مراقبت‌های ویژه در منزل می‌تواند به همه گروه‌های بیماری زیر ارائه شود.

 • بیماری‌های عصبی (ALS، آلزایمر، ام اس پارکینسون، سکته مغزی، تومور، انسداد عروق و غیره)
 • فلج ناشی از بیماری‌های نخاعی
 • سرطان‌های مختلف
 • بیماران مبتلا به مشکلات قلبی
 • بیماران تراکئوستومی و ونتیلاتور
 • بیمارانی که پس از تصادف رانندگی نیاز به مراقبت دارند.
 • بیماری‌هایی که بعد از موارد ارتوپدی نیاز به پرستاری مراقبت‌های ویژه در منزل دارند.

کلام آخر

مهر درمان دارای تیمی از متخصصان با تجربه است که روش درست راه اندازی ICU در منزل را می‌دانند. ما فضای موجود در خانه بیمار را ارزیابی می‌کنیم، نیازهای منحصر به فرد آنها را درک می‌کنیم و بر این اساس ICU را راه اندازی می‌کنیم. ما شبانه روز از بیماران خود پشتیبانی می‌کنیم و تمام نیازهای مراقبت اورژانسی آن‌ها را برآورده می‌کنیم. برنامه‌های مراقبت برای نیازهای بیمار شخصی‌سازی شده و برای ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت بالا، مقرون به صرفه و آسان طراحی شده‌اند.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *