فیزیوتراپی کمر در منزل

فیزیوتراپی در منزل یکی از گزینه‌های عالی برای کسانی است که نیاز به فیزیوتراپی دارند؛ اما محدودیت حرکتی دارند یا همراهی ندارند که در قرار ملاقات خود بیاورند. در این بخش به توضیح تخصصی فیزیوتراپی کمر در منزل می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

درمان کمر درد در منزل

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی روشی است که در آن از تماس فیزیکی و تجهیزات برای کمک به افراد برای غلبه بر مشکلات حرکتی استفاده می‌شود. از جمله بیماری‌هایی که فیزیوتراپی در آن به طور مؤثر استفاده می‌شود، عبارتند از :  فلج، بیماری پارکینسون، فتق کمر و گردن، جراحات، شکستگی‌ها و مشکلاتی که در آن درد وجود دارد. علاوه بر این بیماری‌ها از فیزیوتراپی در دوران سازگاری پس از جراحی‌های پروتز نیز استفاده می‌شود.

فیزیوتراپی خانگی یکی از روش‌هایی است که می‌توان به‌جای فیزیوتراپی بستری یا فیزیوتراپی سرپایی انتخاب کرد. اما برای دریافت روش فیزیوتراپی در منزل باید شرایطی وجود داشته باشد که از دسترسی به مرکز فیزیوتراپی جلوگیری کند و این وضعیت با گزارش سلامت مشخص شود. افرادی که گزارش بهداشتی کافی دارند می‌توانند در خانه با یک فیزیوتراپیست کار کنند.

فیزیوتراپی کمر در منزل چگونه اعمال می‌شود؟

کار‌هایی که در خانه با فیزیوتراپیست انجام می‌شود، به ویژه در طول همه‌گیری کرونا، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. با توجه به کاهش ایمنی ناشی از بیماری‌ها، کار در  خانه جایگزینی برای دوری از جمعیت است. برای کار با فیزیوتراپ در خانه باید لباس راحتی بپوشید و منطقه‌ای را ایجاد کنید که بتوانید حرکات را در آن انجام دهید. فیزیوتراپ شما ممکن است تجهیزاتی برای حرکات ورزشی به همراه داشته باشد.

می‌توانید حرکات فیزیوتراپی را با جهت ایمن و همراه با تجهیزات کامل کنید. این برنامه حدود ۱ ساعت طول می‌کشد و می‌توانید ۲ روز در هفته با یک فیزیوتراپ در خانه کار کنید. فیزیوتراپی خانگی به‌اندازه فیزیوتراپی بستری در بیمارستان مؤثر است.

فیزیوتراپی کمر در منزل

مزایای فیزیوتراپی کمر در منزل چیست؟

فیزیوتراپی خانگی در طول سالیان متمادی اثربخشی خود را در کمک به بیماران برای بازیابی سلامت و افزایش قدرت بدنی خود ثابت کرده است. این واقعیت که فرد شروع به مشکل در حرکت می‌کند، همراه با مشکلات حرکات حرکتی، خروج از خانه را دشوار می‌کند. بیمارانی که نمی‌توانند حرکت کنند یا کسانی که مشکلات سازگاری پس از تروما دارند ممکن است ترجیح دهند فیزیوتراپی در خانه دریافت کنند. از جمله مزایای فیزیوتراپی در منزل عبارتند از: 

 • راحتی در حمل‌ونقل را برای بیماران و بستگان آنها فراهم می‌کند.
 • برنامه مراقبت و ورزش شخصی را ارائه می‌دهد.
 • روند بهبودی سریع‌تری دارد.
 • مشکل حمل‌ونقل در بیمارانی که نمی‌توانند حرکت کنند، برطرف می‌شود.
 • مدیریت زمان بهتری را ارائه می‌دهد.
 • تا حدی مقرون‌به‌صرفه است.
 • تحت حمایت و نظارت خانواده انجام می‌شود.
 • کار یک به یک و شخصی انجام می‌شود.
 • مشکلات بهداشتی که ممکن است به دلیل بیماری‌های همه‌گیر، تغییرات آب‌وهوا و شرایط مشابه رخ دهد، قابل‌پیشگیری است.
 • آموزش‌ها به لطف آموزش‌های یک به یک راحت‌تر است.

تمرینات فیزیوتراپی در منزل یک فرصت عالی برای بیماران مبتلا به از دست دادن تحرک پس از سانحه یا ناتوانی‌های حرکتی مادرزادی است. علاوه بر راحتی که می‌توانند فیزیوتراپی در خانه دریافت کنند، فرصت ورزش بیشتر نیز دارند. افرادی که برای اولین‌بار با فیزیوتراپ در منزل کار خواهند کرد برایشان سوال پیش می‌آید که چگونه برای جلسه فیزیوتراپی در منزل آماده شویم؟ می‌توانید به مقاله ما نگاهی بیندازید.

چگونه از خدمات فیزیوتراپیست در منزل استفاده کنیم؟

با مرکز مهر درمان، خدمات فیزیوتراپی کمر در منزل توسط فیزیوتراپیست‌های مجرب ارائه می‌شود. در این فرایند پس از بررسی وضعیت لازم در مورد بیمار، استفاده از دستگاه‌های تقویت‌کننده عضلات کمر، دستگاه‌های TENS، باند‌های درد، وزنه‌های مچ دست و… با تقویت عضلات و سیستم اسکلتی انجام می‌شود. با توجه به شرایط متقاضی و تعداد جلسات که بسته به بیماری متفاوت است، می‌توان برنامه‌های بسیاری را انجام داد.

دفعات و تعداد جلسات با توجه به شرایط بیمار برنامه‌ریزی می‌شود. جلسات به طور متوسط ​​1 ساعت طول می‌کشد. در حالی که به صورت 2 یا 3 روز در هفته برنامه‌ریزی شده است، هر روز در دسترس بیماران ما است که نیاز به فیزیوتراپی دارند.

در نتیجه ملاقات فیزیوتراپیست‌های ما با متقاضی، برنامه‌ریزی تشخیص ارائه می‌شود تا ابتدا وضعیت بیمار را مشاهده کنیم. پس از ویزیت، وضعیت بیمار را گزارش می‌کند و به مرجع برنامه‌ریزی ارسال می‌کند. قیمت به همراه سایر جزئیات لازم به بیمار توضیح داده می‌شود و روزهای جلسه در نظر گرفته شده است. در طول تشخیص، بیمار در مورد روش‌هایی که در طول درمان باید اعمال شود و محتوای درمان مطلع می‌شود.

اگر پیش از درخواست فیزیوتراپی کمر در منزل، تشخیص فیزیوتراپی با نسخه پزشک و دستورالعمل پزشک معالج وجود داشته باشد، مراحل فیزیوتراپی طبق برنامه‌ریزی پزشک معالج شما صورت خواهد گرفت.

در نهایت نیز تمامی وضعیت بیمار و کیفیت جلسات برای بیمار ارزیابی شده و گزارش کاملی از تغییر وضعیت بیمار ارائه خواهد شد.

جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی کمر در منزل می‌توانید از طریق بخش ارتباط با ما اقدام کرده و شرایط خود را با کارشناسان مرکز مهر درمان به اشتراک بگذارید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *