تزریق سرم در منزل

تزریق سرم در منزل یکی از اقدامات پرستاری است برای دلایلی چون مایع درمانی و تزریق دارو استفاده می‌شود. هدف از خدمات  سرم تراپی در منزل این است که بیماران داروهای خود را به طور کامل در منزل و بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان یا مراکز دیگر دریافت کنند. خدمات تزریق سرم در منزل نه‌تنها فرایندهای بیمارستانی بیماران را کوتاه می‌کند، بلکه باعث صرفه‌جویی در وقت برای بستگان بیماران می‌شود.

تزریق سرم در منزل

مزایای تزریق سرم در منزل چیست؟

در بسیاری از موارد بیمار ما نیازی به معاینه مدام توسط پزشک ندارد؛ اما در لیست داروهای او، تزریق سرم دربازه‌های کوتاه‌مدت تجویز شده است. مراجعه به کلینیک در مواردی می‌تواند سلامت بیمار را به خطر بیندازد. با توجه به شیوع بیماری‌های ویروسی از جمله کرونا، حضور در خارج از منزل یک خطر اساسی محسوب می‌شود و مخصوصاً زمانی که بیمار ما کهولت سن داشته باشد و یا از انواع بیماری‌های خودایمنی رنج ببرد. علاوه‌ بر آن برای زنان باردار و کودکانی که ضعیف شده باشند نیز، انجام امور مانند تزریق سرم در منزل بسیار بهتر است. برای بیمار مهم است که از عفونت‌های مختلفی که ممکن است ایجاد شود دور بماند. عفونت‌هایی که ممکن است در بیمارستان یا مرکز ایجاد شوند با استفاده از تزریق IV در خانه پیشگیری می‌شوند.

ایمن‌سازی در خانه باعث می‌شود بیمار احساس راحتی و امنیت بیشتری داشته باشد؛ زیرا در خانه است.

علاوه بر آن در شرایط امروزی از صرف تلاش و زمان صرف شده توسط بستگان بیمار برای انتقال بیمار جلوگیری می‌کند.

یک علت کمتر رایج برای تزریق سرم در منزل، فوبیا سوزن و بیمارستان است که حضور در منزل به کنترل آن کمک می‌کند. فوبیای بیمارستانی ترس رایج بسیاری از افراد است. حتی بیمارانی هستند که از درمان امتناع می‌کنند، به‌خصوص وقتی می‌دانند که یک روش مربوط به سوزن انجام خواهد شد. در چنین حالتی خیال بیمار به شکلی جدی راحت می‌شود، چرا که استفاده از سرم خانگی که در محیط خانه برنامه‌ریزی‌شده است، در منطقه امن بیمار انجام می‌شود.

نکاتی که باید در حین سرویس تزریق سرم در منزل در نظر گرفته شود

در طول مصرف سرم و دارو در منزل، بیماران ممکن است واکنش‌های آلرژیک به دارو نشان دهند، پرستار متخصص مراقبت در منزل مسئول نظارت بر تغییرات در وضعیت بیمار و انجام اقدامات سریع در صورت لزوم است. مسائلی که نیاز به توجه دارند:

 • باید سؤال شود که آیا بیمار به مایع و داروی مورداستفاده واکنش آلرژیک دارد یا خیر.
 • تاریخ انقضا باید قبل از افزودن داروها و مایعات بررسی شود.
 • پرستار مراقبت از منزل باید به‌خوبی بداند که دارو باید در چه فرمتی تجویز شود و مراقب باشد که هیچ‌گونه کاربرد اشتباهی نداشته باشد.
 • باید اطمینان حاصل شود که دسترسی عروقی ایمن و پایدار است.
 • در صورت وجود قرمزی، تورم و درد در دسترسی عروقی، دسترسی عروقی باید بلافاصله تعویض شود.
 • قبل از اتمام مصرف سرم از منزل خارج نشوید.
سرم در منزل

تزریق شبانه‌روزی سرم در منزل

در برخی موارد بیمار نیاز دارد تا در ساعات خاصی تحت سرم‌درمانی قرار بگیرد و یا به علت درد ناشی از بیماری نیازد داشته باشد تا فوراً تزریق سرم برای او انجام شود. مرکز مهر درمان خدمات سرم تراپی در منزل را به‌صورت 24 ساعته در تمامی روزهای هفته و روزهای تعطیل رسمی انجام می‌دهد. پس در صورت نیاز به تزریق در هر ساعت از روز، نگران نباشید و با مرکز مهردرمان تماس بگیرید.

تزریق سرم در منزل برای بیماری کرونا

از آنجایی که امروزه این بیماری شیوع زیادی داشته است، ممکن است پس از ابتلا، نیاز به قرنطینه خانگی داشته باشید. در این صورت تیم مخصوصی با رعایت تمامی نکات ایمنی به منزل شما فرستاده خواهد شد تا هراقدام پزشکی مدنظر شما مانند سرم تراپی را انجام دهند. این مورد نه‌تنها برای کرونا بلکه برای هرگونه بیماری ویروسی و عفونی نیز صدق می‌کند و کافی است تا وضعیت و جزئیات بیماری خود را با کارشناس مرکز مهردرمان در میان بگذارید.

تزریق سرم در تهران و کرج

در میان شیوه‌های پرستاری مرکز مراقبت در منزل مرکز پزشکی، قراردادن سرم در منزل به بیمارانی که نیاز به داروی داخل وریدی (داخلی) یا مایع درمانی دارند این امکان را می‌دهد تا این شکل از درمان را در خانه خود دریافت کنند. هدف از درمان انفوزیون در خانه این است که اطمینان حاصل شود که بیماران مراقبت و درمان خود را به طور کامل در خانه و بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان دریافت می‌کنند، ضمن اینکه فرایندهای بیمارستانی بیماران را کوتاه می‌کند، در زمان برای بستگان بیماران نیز صرفه‌جویی می‌کند.

تزریق در منزل توسط پرستاران متخصص و دارای مجوز در منزل انجام می‌شود. این پرستاران که از کارکنان خدمات بهداشتی و درمانی در منزل دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند، طبق مجوز پزشک برای انجام سرم‌های تجویز شده در منزل حاضر می‌شوند و درخواست لازم را انجام می‌دهند.

درمان‌هایی که می‌توانند تحت سرویس سرم خانگی ارائه شوند عبارتند از:

 • در درمان‌های تغذیه روده‌ای و تزریقی در بیمارانی که از راه خوراکی تغذیه نمی‌شوند.
 • هنگامی که در اختلالات تعادل الکترولیت ناشی از بیماری‌ها نیاز به بازیابی تعادل متابولیک وجود دارد.
 • در درمان‌های آنتی‌بیوتیکی که در موارد عفونت استفاده می‌شود.
 • در موارد مدیریت درد بعد از عمل
 • در درمان‌های شیمی درمانی
 • کاربرد سرویس را می‌توان در شرایط قلب درمانی انجام داد.
 • سرم تقویتی برای رفع مسمومیت یا ضعف ناشی از کرونا

شماره تماس برای تزریق سرم در منزل

بیمار و یا بستگان بیمار می‌توانند با خط خدمات مرکز مراقبت در منزل مرکز پزشکی به شماره 09053003006 –  09058008006 تماس گرفته و درخواست تزریق IV در منزل را از مرکز مهردرمان داشته باشند .

کارشناس در مورد نسخه، سن، روزهای درخواست خدمات و اینکه آیا داروهای خود را برای پاسخگویی به این درخواست دریافت کرده‌اید، سؤال خواهد کرد. درمان‌هایی که توسط پزشک تجویز نمی‌شوند توسط ما اعمال نمی‌شوند. برنامه‌ریزی روز و زمان مناسب برای سرم تراپی انجام می‌شود حتی اگر اورژانسی باشد نیز جای نگرانی نیست و می‌توانید به کارشناس اطلاع دهید.

مراقبت از سالمندان

تزریق سرم در منزل شمال تهران

روند تزریق به این صورت است که پس از تماس با مرکز مهردرمان و هماهنگ‌کردن زمان تزریق یک پرستار در منزل که در زمینه کاری خود متخصص است با مواد لازم برای سرویس سرم خانگی  (سوزن به نام اینتراکت و غلاف پلاستیکی روی آن، ست IV، پنبه، الکل و چسب) بیمار را در منزل ویزیت می‌کند.

پرستاری که برای انجام عمل تزریق سرم به خانه می‌آید، ابتدا بیمار و بستگانش را از روند کار مطلع می‌کند و علائم حیاتی بیمار (تب، نبض، فشارخون) را اندازه‌گیری و ثبت می‌کند و فرم رضایت آگاهانه را پر می‌کند.

قبل از انجام عمل اطمینان می‌دهد که محیط برای شرایط استریل مناسب است و دسترسی عروقی را مطابق با شرایط بهداشتی انجام می‌دهد. پس از اطمینان از باز شدن صحیح دسترسی عروقی، تجویز دارو یا سرم را طبق دستور پزشک شروع می‌کند. وقتی سرم‌درمانی کامل شد، پرستار با برداشتن سرم درمان را کامل می‌کند.

در صورت نیاز به تزریق مجدد سرم به بیمار در فواصل زمانی معین، کاتتر متصل به بازوی بیمار خارج نمی‌شود. پرستار مراقبت در منزل به بیمار یا بستگان بیمار در مورد محافظت از کاتتر وارد شده آموزش می‌دهد و بیمار خانه خود را ترک می‌کند.

تزریق سرم در منزل شبانه‌روزی زعفرانیه و کامرانیه

هدف از خدمات تزریق سرم خانگی این است که بیماران داروهای خود را به طور کامل در منزل و بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان یا مراکز دیگر دریافت کنند. خدمات درج سرم در منزل نه‌تنها فرایندهای بیمارستانی بیماران را کوتاه می‌کند، بلکه باعث صرفه‌جویی در وقت برای بستگان بیماران می‌شود. عزیزانی که ساکن مناطق شمال تهران از جمله زعفرانیه و کامرانیه هستند، می‌توانند از خدمات مرکز مهردرمان در هر ساعت از شبانه‌روز بهره‌مند شوند.

تزریق سرم اقدسیه، تجریش، نیاوران و دزاشیب

برای انجام سرم تراپی خانگی، بیمار یا بستگان بیمار با مرکز مراقبت در منزل مهر درمان با 09053003006 –  09058008006 تماس گرفته و از خدمات سرم تراپی استفاده کنید. کارشناس ما در مرکز تماس در مورد نسخه بیمار، سن، منطقه و روزهایی که از آن خدمات درخواست می‌کنید و اینکه آیا داروهای خود را برای برآورده‌کردن این درخواست دریافت کرده‌اید، سؤال می‌کند و درخواست شمارا ثبت می‌کند.

تزریق سرم در جردن، نلسون ماندلا، هروی و نوبنیاد

سرم تراپی در منزل  کیفیت زندگی بیماران و بستگان آنها را بهبود می‌بخشد.  ایمن‌سازی در خانه باعث می‌شود بیمار احساس راحتی و امنیت بیشتری داشته باشد؛ زیرا در خانه است. اگر ساکن مناطق جردن، نلسون ماندلا، هروی و نوبنیاد هستید، می‌توانید با مرکز مراقبت در منزل مهر درمان با 09053003006 –  09058008006  تماس گرفته و از خدمات سرم تراپی استفاده کنید.

تزریق سرم در منزل پاسداران، دیباجی، جمشیدیه،  اختیاریه و دارآباد

آیا می‌خواهید خدمات تزریق را در خانه در یکی از مناطق پاسداران، دیباجی، جمشیدیه،  اختیاریه و دارآباد دریافت کنید؟ برای تزریق در منزل، کافی است تا بیمار یا بستگان آن با مرکز مراقبت در منزل مهر درمان با 09053003006 –  09058008006  تماس گرفته و با کارشناس گفتگو کنند تا همه چیز هماهنگ شود.

سرم در منزل منطقه قیطریه، پارک‌وی، اندرزگو و فرمانیه

در هر بخشی از تهران باشید، مخصوصاً در مناطق قیطریه، پارک‌وی، اندرزگو و فرمانیه ممکن است با مشکلاتی چون ترافیک مواجه شوید و تصمیم بگیرد برای آسایش بیمار خود تزریق در منزل را انتخاب کنید. کافی است تا با کارشناسان مهر درمان در ارتباط باشید تا نگرانی شما رفع شود و هر خدماتی که در زمینه سلامتی نیازد دارید را دریافت کنید.

تزریق در منزل

هزینه درج سرم در منزل تهران و کرج

هزینه درج سرم خانگی، گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری برای بیمارانی است که در رفتن به بیمارستان مشکل دارند یا در خانه تحت درمان بستری هستند. مخصوصاً در تهران که ممکن است ساعات زیادی در ترافیک بمانید و یا مرکز درمانی مدنظر از شما دور باشد. هنگامی که مقایسه هزینه انجام می‌شود، زمانی که مراجعات مکرر به بیمارستان و انتقال بیمار به یک مرکز در نظر گرفته می‌شود، مبلغی که باید برای خدمات بهداشتی در منزل پرداخت شود، به یک خدمت قابل‌قبول و پایدار برای بستگان خانواده تبدیل می‌شود.

 

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *