بهیار در منزل : وظایف و خدمات آن

مراقبت در منزل یک گزینه عالی برای عزیزان سالخورده یا اعضای خانواده‌ای است که با بیماری روبرو هستند و نیاز به مراقبت ویژه دارند؛ اما نمی‌خواهند خانه را ترک کنند. خدمات بهیار در منزل به این معنی است که عزیز شما خدمات مراقبتی و بهیاری را در خانه خود دریافت می‌کند.

کمک پرستار در منزل

استخدام بهیار در منزل چه مزایایی دارد؟

مزیت استخدام بهیار در منزل برای عزیزانتان، عبارتند از:

آرامش ذهن

یکی از مزایای واقعی خدمات مراقبت و بهیاری در منزل این است که اقوام یا دوستان می‌توانند با دانستن اینکه عزیزشان در خانه خود است، آرامش داشته باشند.

بیشتر مطالعه کنید: اهمیت مراقبت بیماران در منزل

احساس آزادی

یکی از ترسناک‌ترین چیزهایی که افراد مسن از آن می‌ترسند این است که آزادی آنها سلب شود، اگر آنها در خانه خود مراقبت دریافت کنند، احساس آرامش و آزادی خواهند داشت.

حفظ سلامت

حفظ سلامت بسیار مهم است. باید اطمینان حاصل شود که بررسی‌های بهداشتی انجام می‌شود. به عنوان مثال، بهیار می‌تواند داروها را مدیریت کند، به طوری که هرگز سردرگمی وجود نداشته باشد. درواقع بهیار در منزل از عزیز شما نگداری می‌کند و در عین حال اطمینان می‌دهد که تمام الزامات پزشکی و دارویی او را برآورده می‌کند.

مراقبت شخصی

همه افراد سالمند، نیازهای متفاوتی دارند؛ بنابراین ارائه خدماتی متناسب با سبک زندگی آنها باید به هر فرد اجازه دهد تا با خدمات بهیاری در منزل احساس آرامش کند. برخلاف سایر ارائه دهندگان خدمات مراقبتی، خدمات بهیار در منزل مرکز مهردرمان منعطف است، بنابراین اگر الزامات یا تغییراتی در برنامه اضافه شود، ترتیبات را می‌توان بر این اساس تغییر داد.

وظایف بهیار در منزل چیست؟

در زیر برخی از وظایف متداول بهیار در منزل ذکر شده است. آن‌ها عبارتند از:

 • کمک در انجام انواع وظایف اداری
 • پیگیری علائم حیاتی و سلامتی بیمار
 • کمک به بیماران در شستشو، تعویض لباس و غذا خوردن
 • دادن دارو به بیماران
 • تمیز نگه داشتن اتاق‌های بیمار
 • سرو غذا و کمک به بیماران برای غذا خوردن
 • تمیز کردن اتاق یا بخش بیمار و مرتب کردن تخت بیمار
 • بررسی و ثبت علائم حیاتی بیماران
 • استحمام کردن بیمار
 • گرفتن شرح حال پزشکی بیمار
 • نظارت و راهنمایی بیماران برای انجام تمرینات درمانی
 • انتقال بیماران به نقاط مختلف خانه
بهیار در منزل

مهارت‌های ضروری که بهیار در منزل باید داشته باشد

مهارت‌هایی که باید از بهیاری که استخدام می‌کنید، انتظار داشته باشید، عبارتند از:

استقامت بدنی

دستیاران پرستار یا بهیاران اغلب در حین مراقبت از بیماران برای مدت طولانی روی پاهای خود هستند. ضروری است که آنها بتوانند بایستند، راه بروند و از پله‌ها بالا بروند. بهیاران همچنین ممکن است بیماران را بلند کنند یا بگردانند تا به آنها در بهداشت شخصی کمک کنند، آنها را در تخت خود جابجا کنند، برای معاینات پزشکی و درمان منتقل کنند یا با ویلچر به آنها کمک کنند. برای انجام این فعالیت‌ها، سلامت جسمانی بهیاران بسیار مهم است.

هوش اجتماعی و عاطفی

مهم است که بهیار در منزل برای مراقبت از بیمار یا سالمند از هوش عاطفی برخوردار باشند. این توانایی می‌تواند به او کمک کند تا بیمار را ارزیابی کند و او را برای هر گونه نشانه یا علائمی که ممکن است رخ دهد به پزشک گزارش دهد. درواقع بیمار را  تحت نظر بگیرد. هوش عاطفی برای ایجاد و حفظ یک جو خوب ضروری است.

دانش و آگاهی عملی

درک عملی از پزشکی و روش‌های مراقبت بهداشتی اساسی، ممکن است به کمک پرستاران در انجام بیشتر مسئولیت‌های خود کمک کند. برای بهیاران ضروری است که تب بیمار را بررسی کنند، فشار خون را ثبت کنند و مراقب نشانه‌های بهبود در بیماران باشند.

بیشتر مطالعه کنید: اعزام کمک پرستار به منزل و بیمارستان

کلام آخر

خدمات بهیار در منزل مرکز پزشکی و پرستاری مهر درمان مزایای بسیاری را برای افراد مسن ارائه می‌دهد. به آنها امکان می‌دهد تا زمانی که ممکن است در محیط منزل خود بمانند و در عین حال آرامش خاطر را برای اعضای خانواده خود فراهم می‌کنند. استفاده از خدمات بهیار در منزل اغلب برای افراد مسن که به دلیل محدودیت‌های جسمی یا شناختی در خانه مشکل دارند توصیه می‌شود. برای آشنایی بیشتر و یا استفاده از خدمات بهیار در منزل مهر درمان با شماره تلفن 09058008006 تماس بگیرید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *