تزریقات در منزل شمال تهران

شما می‌توانید به راحتی و بدون دردسر، تزریق را از پرستاران مجرب در منزل دریافت کنید. تزریق یک فرآیند ساده و آسان است، اما فرآیندی است که ما به تنهایی نمی‌توانیم آن را انجام دهیم. با تزریقات در منزل شمال تهران نیازی نیست برای تزریق داروهای خود به درمانگاه یا به بیمارستان بروید. ما در این مقاله به بررسی تزریقات در منزل پرداخته‌ایم. با ما همراه بمانید.

تزریقات در منزل شمال تهران

خدمات تزریقات در منزل شمال تهران چیست؟

تزریق فرآیند داروی تجویز شده توسط پزشک به بدن بیمار به صورت عضلانی، زیر جلدی یا داخل وریدی، بسته به شکل دارو است. از تزریق انسولین تا تجویز داروهای شیمی درمانی، کلیه خدمات تزریق توسط پرستاران مجرب و آموزش دیده به صورت ساده، بدون دردسر در محیط خانه انجام می‌شود.

چه کسی خدمات تزریق خانگی را انجام می‌دهد؟

خدمات تزریق در منزل توسط پرستاران واجد شرایط و با تجربه مرکز مهر درمان انجام می‌شود که طبق مراحل کتبی خدمات مراقبت و مراقبت پزشکی در منزل پذیرش می‌شوند. با خدمات درمانی ارائه شده در کشور ما، تنها مراکز پلی کلینیک دارای مجوز از وزارت بهداشت، حق ورود به منزل بیمار را دارند. یک مرکز خدمات پزشکی و پرستاری مسئولیت کلیه خدمات ارائه شده در منزل از تجویز بیمار گرفته تا عوارض احتمالی را بر عهده دارد.

انواع تزریق خانگی چیست؟

اولین روش تزریق، تزریق زیر جلدی است. مناسب‌ترین محل برای تزریق زیر جلدی، سطح خارجی بازو یا قسمت فوقانی جانبی ساق پا است. علاوه بر این نواحی، می‌توان آن را از طریق پوست در قسمت بالای سینه یا شکم تزریق کرد. تزریق به عضلات عمدتاً از باسن انجام می‌شود. همچنین می‌توان آن را به عضلات ساق پا و بازو تزریق کرد.

مناسب‌ترین محل برای تزریق از مفصل ران به شرح زیر تعیین می‌شود. یک خط عمود بر ستون فقرات در سمت راست یا چپ دنبالچه انژکتور بکشید. یک خط عمودی در وسط این خط کشیده شده است. بنابراین یک طرف کمر به چهار قسمت تقسیم می‌شود. سوزن باید روی قسمت‌های بالایی و بیرونی قرار گیرد. تزریق داخل وریدی برای رساندن دارو به طور مستقیم از ورید به سیستم گردش خون انجام می‌شود. اندازه سرنگ مورد استفاده برای این کار به مقدار دارو بستگی دارد. مناسب‌ترین محل برای تزریق وریدی، ورید بازو در جلوی آرنج است.

تزریق داخل عضلانی

تزریق به عضله بیشتر از باسن انجام می‌شود. علاوه بر این، عضلات ساق پا یا بازو را نیز می‌توان تزریق کرد، اما همیشه باید از ناحیه لگن این کار را انجام دهید. مناسب‌ترین محل برای تزریق از لگن به شرح زیر تعیین می‌شود. خطی از دنبالچه فرد برای تزریق به سمت راست یا چپ و عمود بر ستون فقرات کشیده می‌شود. یک خط عمودی دیگر در وسط این خط کشیده شده است. به این ترتیب یک طرف باسن به چهار قسمت تقسیم می‌شود که سوزن باید در قسمت‌های فوقانی و بیرونی این قسمت‌ها وارد شود. زیرا وریدهای طرف دیگر مفصل ران بسیار زیادتر هستند و همچنین یک عصب بزرگ به نام عصب سیاتیک وجود دارد. برخی داروها و تزریق در محل نامناسب این عصب مهم را از بین می‌برد و باعث فلج آن سمت بدن می‌شود.

تزریقات در منزل شمال تهران

تزریق IV

تزریق داخل وریدی برای فرستادن مستقیم دارو به سیستم گردش خون از طریق ورید انجام می‌شود. اندازه انژکتوری که برای این کار استفاده می‌شود به مقدار دارو بستگی دارد. سوزن باید شماره 20 یا 22 باشد. مناسب‌ترین محل برای تزریق وریدی، وریدهای بازو جلوی آرنج است. موقعیت رگ‌ها در اینجا شبیه حرف M است. هر قسمت از این حرف M برای تزریق مناسب است. 

تزریق زیر اسکولار

مناسب‌ترین محل برای تزریق زیر جلدی سطح بیرونی بازو یا قسمت فوقانی بیرونی ساق پا است. علاوه بر این مکان‌ها، می‌توان از قسمت بالای سینه یا پوست شکم در قفسه سینه نیز تزریق کرد.

مزایای استفاده از خدمات تزریقات در منزل شمال تهران

استفاده از خدمات تزریقات در منزل برای بیمارانی که نیاز به تزریقات دارند، مزایای زیادی دارد، از جمله:

راحتی و صرفه‌جویی در زمان

بیماران نیازی به سفر به مراکز درمانی برای تزریقات ندارند و می‌توانند در خانه خود تحت نظر پرستار یا پزشک مربوطه تزریقات را دریافت کنند.

کاهش خطر عفونت

استفاده از خدمات تزریقات در منزل می‌تواند خطر عفونت را کاهش دهد، زیرا بیمار در معرض عوامل عفونتی کمتری قرار می‌گیرد.

افزایش رضایت بیمار

برای بسیاری از بیماران، تزریقات یک تجربه ناخوشایند است. با داشتن یک پرستار یا پزشک در خانه، بیمار می‌تواند از این تجربه ناخوشایند کاسته شود و رضایت بیشتری از درمان خود داشته باشد.

کاهش هزینه‌های درمانی

استفاده از خدمات تزریقات در منزل می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های درمانی شود، زیرا بیمار نیازی به رفتن به مراکز درمانی ندارد.

با این حال، برای استفاده از خدمات تزریقات در منزل، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و نظر او را در این زمینه بپرسید.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *