ویزیت پزشک در منزل: مزایا، کاربردها و روش انجام!

خدمات ویزیت در منزل، روشی مناسب برای افرادی است که به دلایل مختلف نمی‌توانند به مطب پزشک مراجعه کنند. به همین منظور مرکز خدمات درمانی و پرستاری مهر درمان با ارئه این خدمات پزشکی در منزل همراه شما عزیزان است. مرکز مهردرمان از متخصصین ارتوپد، قلب، جراح عمومی، اورولوژی، گوش و حلق و بینی، زنان و جراح اعصاب برای ارائه سرویس‌های درمانی در منزل استفاده می‌کند. در این مقاله به موضوع ویزیت بیمار در منزل خواهیم پرداخت. تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

ویزیت در منزل چیست؟

ویزیت در منزل یکی از راه‌های مدرن و موثر برای ارائه خدمات پزشکی به بیماران است که به آن امکان می‌دهد تا بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان یا مرکز درمانی، از خدمات متخصصان بهره‌مند شوند. این روش، به خصوص برای بیمارانی که نیاز به مراقبت ویژه دارند یا در شرایط بدنی ضعیفی قرار دارند، بسیار مفید و موثر است.

ویزیت در خانه برای چه کسانی مناسب است؟

افراد سالمند یا افراد معلول، معمولا به سختی می‌توانند از خانه خارج شوند. یا حتی گاهی اوقات زنان باردار نیز باید استراحت مطلق داشته باشند. همچنین مردم عادی زمانی که مریض می‌شوند امکان دارد نتوانند به مطب پزشک مراجعه کنند. خدمات ویزیت در منزل، مشکلات این‌چنینی بیماران را حل کرده است. در نتیجه شما می‌توانید در هر شرایطی که امکان حضور در مطب پزشکان متخصص را ندارید از خدمات پزشکی در منزل استفاده کنید.

خدمات پزشک تخصصی در منزل

ویزیت در خانه توسط چه کسی انجام مکی‌شود؟

مجموعه مهر درمان از پزشکان متخصص و پرستاران ماهر و با تجربه تشکیل شده است که می تواند در تمام زمینه‌های پزشکی و مراقبتی به بیماران کمک کنند. در حال حاضر متخصصین زیر برای ارائه خدمات پزشکی در منزل می‌توانند به محل مورد نظر بیماران اعزام شوند:

 • متخصص و فوق تخصص ریه
 • متخصص و فوق تخصص داخلی
 • متخصص و فوق تخصص عفونی
 • متخصص و فوق تخصص ارتوپد
 • متخصص و فوق تخصص قلب
 • متخصص و فوق تخصص جراح عمومی
 • متخصص و فوق تخصص اورولوژی
 • متخصص و فوق تخصص گوش و حلق و بینی
 • متخصص و فوق تخصص زنان
 • متخصص و فوق تخصص جراح اعصاب

دکتر متخصص در خانه

ویزیت متخصص ریه در منزل

به صورت کلی افرادی که با مشکلات ریوی مانند: مشکلات قفسه سینه، تنگی نفس و… رو به رو هستند، می‌توانند از خدمات ویزیت متخصص ریه در منزل استفاده کنند. همچنین افراد سالمند، زنان باردار افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن و افراد معلول از جمله کسانی هستند که خدمات ویزیت در منزل توسط متخصص ریه برای آن‌ها مناسب است. 

افرادی که به دلیل عفونت‌های ویروس به بیماری‌های ریوی مبتلا شده‌اند، با حضور در بیمارستان و مراکز درمان خطر بیشتری برای ابتلا به دیگر ویروس‌ها را دارند. بنابراین نیاز به ویزیت در منزل دارند. دیگر دلیل استفاده از ویزیت در منزل برای افرادی که بیماری‌های ریوی مانند آسم یا تنگی نفس دارند، حضور در ترافیک و هوای آلوده، ممکن است شرایط بیماری آن‌ها را بدتر کند.

ویزیت متخصص قلب در منزل

متخصص قلب، پزشک متخصصی است که برای مراقبت از سلامت قلب و عروق خونی بیماران آموزش دیده است. آن‌ها طیف گسترده‌ای از بیماری‌های مرتبط با قلب را تشخیص داده و درمان می‌کنند و حتی برای پیشگیری از آن‌ها تلاش می‌کنند. متخصصان قلب سوابق پزشکی بیماران را بررسی می‌کنند و یک برنامه درمانی تهیه می‌کنند. همچنین به سوالات بیماران پاسخ داده و در طول درمان با خانواده بیماران ارتباط برقرار می‌کنند. وظایف متخصص قلب عبارتند از:

 • انجام آزمایش‌های پزشکی مانند: اکوکاردیوگرام، آنژیوگرافی یا کاتتریزاسیون قلبی
 • تغییرات رژیم غذایی و سلامتی
 • درمان حملات قلبی، مشکلات تپش قلب و نارسایی قلبی

همچنین مطالعه کنید : متخصص قلب در منزل

ویزیت جراح عمومی در منزل

جراح عمومی در روش‌های انواع جراحی، تخصص دارد. این جراحان، اغلب با متخصصان بیهوشی، پرستاران و سایر متخصصان پزشکی برای تشخیص یا درمان بیماران همکاری می‌کنند. جراح عمومی مسئولیت‌های زیادی قبل و بعد از جراحی دارد، اما وظایف اصلی آن‌ها شامل نظارت بر روش‌های جراحی است. سایر وظایف جراح عمومی عبارت است از:

 • ارزیابی و توصیه به بیماران در مورد خطرات ناشی از جراحی
 • انجام روش‌های جراحی برای جلوگیری یا اصلاح آسیب
 • تجویز درمان و اقدامات قبل و بعد از جراحی

ویزیت متخصص اورولوژی در منزل

اورولوژیست پزشکی است که در درمان بیماری‌ها و حفظ سلامت اندام‌های تناسلی مردانه و همچنین دستگاه ادراری در مردان و زنان تخصص دارد. متخصص اورولوژی، می‌تواند به بیمارانی که در کلیه‌ها، غدد فوق کلیوی و مثانه خود مشکل دارند کمک کند. همچنین می‌توانند بیماران مردی را که مشکلاتی در اندام‌های تناسلی خود از جمله پروستات و اندام تناسلی خارجی دارند، درمان کند. متخصص اورولوژی می‌تواند شرایط پزشکی زیر را درمان کند:

 • سنگ کلیه
 • سرطان پروستات، کلیه یا مثانه
 • عفونت‌های دستگاه ادراری
 • ناباروری
 • تنگی مجرای ادرار
 • پروستاتیت

ویزیت متخصص گوش و حلق و بینی در منزل

متخصصان گوش و حلق و بینی، بیماری‌های گوش، بینی، حلق فوقانی، حنجره، حفره دهان و سایر ساختارهای سر و گردن را تشخیص می‌دهند و درمان می‌کنند. آن‌ها با استفاده از تجهیزاتی مانند: دستگاه‌های اشعه ایکس، فلوروسکوپ، میکروسکوپ، نانوسکوپ و دستگاه شنوایی سنج، اندام‌های آسیب دیده را بررسی می‌کنند. آن‌ها ماهیت و شدت اختلال را پیدا می‌کنند و برای آن دارو تجویز می‌کنند یا عمل جراحی انجام می‌دهند. متخصص گوش و حلق و بینی همچنین امکان دارد آزمایشاتی را برای تشخیص شدت از دست دادن شنوایی یا گفتار به دلیل بیماری‌ها یا آسیب‌ها انجام دهد.

ویزیت متخصص زنان در منزل

متخصص زنان و زایمان پزشکی است که در درجه اول بر بارداری و تولد نوزادان تمرکز دارد. آن‌ها در فرآیند زایمان و هر چیزی که با بارداری مرتبط است، از جمله سیستم تولید مثل زنان و رشد جنین، تخصص دارند. زنان بارداری که به هر دلیل نمی‌توانند برای معاینات پزشکی به مطب مراجعه کنند می‌توانند از سرویس‌های اعزام متخصص زنان زایمان که جز خدمات پزشکی در منزل می‌باشد ، استفاده کنند.

ویزیت ارتوپد در خانه

وظیفه مهم دکتر ارتوپد در منزل، آموزش به بیمار و خانواده او است. این آموزش ممکن است شامل راه‌های اصلاح سبک زندگی برای حفظ سلامتی، تمرینات فیزیکی مناسب، مراقبت از زخم و آسیب‌های احتمالی، استفاده صحیح از داروها و تجهیزات درمانی و دیگر موارد مرتبط با بهبود وضعیت بیمار می‌شود.
برای بسیاری از بیماری‌ها، درمان دارویی و فیزیوتراپی باید به طور منظم پیگیری شود. وظیفه دکتر ارتوپد در منزل شامل تعیین روند درمان، ارزیابی پیشرفت بیمار و اعمال تغییرات بر اساس نیازهای جدید بیمار است.

ویزیت کودک در منزل

ویزیت کودک در خانه

ویزیت متخصص اطفال در منزل می‌تواند یک گزینه مناسب برای والدینی باشد که می‌خواهند به راحتی و بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان یا مطب پزشک، به پزشکی متخصص دسترسی داشته باشند. این خدمت ممکن است برای کودکانی که دارای اختلالات رفتاری یا اضطراب هستند و بمنظور کاهش استرس، بسیار مفید باشد. به طور کلی، ویزیت کودک در منزل انطباق کودک با درمان را بهبود می‌بخشد. پزشک می‌تواند کودک را در محیط امن خانه معاینه کند. ویزیت در خانه می‌تواند به کاهش استرس و اضطراب هم برای کودک و هم برای والدین کمک کند و محیطی راحت و آشنا برای مشاوره و درمان‌های پزشکی فراهم کند.

مزایای ویزیت پزشک در منزل

ویزیت پزشک در منزل برای بیماران مزایای بسیاری دارد. برخلاف مراجعه به مطب پزشک، ویزیت در منزل به بیمار امکان ارتباط با پزشک  بدون نیاز انتظار طولانی در مطب را می‌دهد. برای بیمارانی که دارای مشکلات حرکتی هستند و نمی‌توانند به سادگی به مطب پزشک مراجعه کنند، ویزیت در منزل این امکان را به آن‌ها می‌دهد که به راحتی به خدمات پزشکی دسترسی داشته باشند.

ویزیت پزشک در منزل به پزشک امکان ارزیابی دقیق‌تر می‌دهد. با مراجعه حداقل به محیط بیمارستان یا مطب پزشک، خطر انتقال عفونت‌های بیمارستانی یا از طریق تماس با بیماران دیگر کاهش می‌یابد. پزشک ارتوپد در منزل می‌تواند بهتر از محیط مطب به وضعیت بیمار نگاه کند و راه‌های درمانی مناسب‌تری را پیشنهاد دهد.

کلام پایانی

در نهایت، ویزیت پزشک در منزل به عنوان یک روش موثر و مفید برای ارائه خدمات پزشکی به بیماران ارائه می‌شود. این روش باعث افزایش راحتی و سهولت دسترسی به مراقبت‌های پزشکی می‌شود و بهبود وضعیت بیماران را تسریع می‌کند. 

 

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *