پرستار مرد در منزل برای بیمار

نیاز به خدمات پرستاری دارید و ترجیح می‌دهید از پرستار آقا کمک بگیرید؟ نیازی به نگرانی نیست. امروزه پرستار مرد در منزل خدمات ارائه می‌دهند و می‌توانید بر اساس نیاز خود از یک پرستار آقا کمک بگیرید. موارد زیادی هستند که باعث می‌شود تا حضور یک پرستار آقا برای بیمار خوشایندتر باشد. در ادامه همراه ما باشید تا دراین‌خصوص و نحوه استخدام پرستار مرد در منزل توضیح دهیم.

پرستار آقا در منزل

چرا پرستار مرد در منزل؟

بیماران مرد معمولاً پرستاران مرد را برای نیازهای مراقبتی خود ترجیح می‌دهند. اما علت اصلی موارد زیر است:

احترام به حیا

همان‌طور که زنان ممکن است یک پرستار زن را ترجیح دهند، مردان نیز اغلب ترجیح می‌دهند پرستارانشان مرد باشند. یک پرستار مرد محیطی راحت برای بحث در مورد مسائل شخصی فراهم می‌کند. اگر روش‌هایی مانند سوندگذاری توسط مرد انجام شود، بیماران مرد ممکن است کمتر خجالت بکشند.

برخی از بیماران مرد ممکن است از مراقبت توسط یک پرستار زن برای نیازهای پزشکی خود اجتناب کنند. وقتی صحبت از موقعیت‌های ناخوشایندتر مانند حمام‌کردن یا تعویض لباس به میان می‌آید، با فردی همجنس راحت‌تر خواهند بود. این به این دلیل نیست که آنها به یک پرستار زن اعتماد ندارند، فقط به این دلیل است که آنها از این که در مقابل جنس مخالف خودپوشش نداشته باشند، ناراحت هستند.

ارتباط آسان

برای برخی از بیماران مرد، اغلب موضوعاتی وجود دارد که ترجیح می‌دهند برای جنس مخالف فاش نکنند، حتی اگر در سطح حرفه‌ای باشد. باز هم به این دلیل نیست که آنها نسبت به توانایی پرستاری خود بی‌اعتماد هستند، بلکه ممکن است در توضیح مشکلات یک موضوع خاص جنسیتی برای فردی از جنس مخالف، کمی عجیب و ناخوشایند باشد.  بیماران مرد به جای نگرش مادرانه‌ای که بسیاری از پرستاران زن تمایل دارند از آن استفاده کنند، از رفتار دوستانه و نگرش پسرانه  پرستار مرد بیشتر  لذت می‌برند و احساس آرامش بیشتری دارند.

مشکلات جسمانی

برخی از بیماران دارای مشکلات جسمی از جمله معلولیت و اضافه‌وزن بالا هستند. در چنین مواردی نیاز به قدرت جسمانی بیشتر است که پرستار مرد در منزل می‌تواند آن را ارائه کند. به‌عنوان‌مثال بیماران بدحال که مداوم در بستر هستند، باید هر چند ساعت در بستر جابه‌جا شوند تا دچار زخم بستر نشوند. در چنین حالتی قدرت جسمانی پرستار مرد می‌تواند مؤثر باشد و در رفع نیازهای بیماری کمک شایانی داشته باشد.

Male-nurse

خدمات پرستار مرد در منزل و در حال حرکت

به طور کلی خدمات حرفه‌ای ارائه شده توسط پرستار مرد و زن تفاوتی ندارد و صرفاً بر اساس راحتی بیمار و نیازهای وی، پرستار مرد برای وی در نظر گرفته می‌شود. خدمات مراقبت از بیمار در منزل، روند مراقبت و برنامه توسط متخصصان تعیین می‌شود. طبق برنامه تعیین شده توسط متخصص مسئول، خدمات مراقبتی در محل بیمار ارائه می‌شود. در تعیین دامنه اقدامات تعمیر و نگهداری؛ سن بیمار، سابقه پزشکی و وضعیت جسمانی او معیارهای مهمی هستند. از آنجایی که همه بیماری‌ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است، طول و شکل مراقبت برای فرد برنامه‌ریزی می‌شود.

 بسیاری از مراجعان از همراهی یک پرستار مرد برای ملاقات با پزشکان یا سایر پزشکان خود بهره می‌برند. داشتن یک متخصص پزشکی آموزش‌دیده می‌تواند اطلاعات را با دقت بیشتری به خانواده‌ها و سایر متخصصان مجاز منتقل کند. این مسئله  به مراجعان و خانواده‌هایشان کمک می‌کند تا دستورالعمل‌ها و قرارهای مراقبتی بعدی را درک کرده و اجرا کنند.

خدمات پرستار مرد در منزل شامل موارد زیر می‌شود:

 • مراقبت شخصی: پرستاران مرد می‌توانند در انجام فعالیت‌های روزمره مانند رعایت بهداشت شخصی، حمام‌کردن، تغییر لباس و کمک در تغذیه به بیماران یا افراد مسن کمک کنند.
 • نظارت پزشکی: پرستاران مرد می‌توانند نظارت و پیگیری پزشکی را در منزل انجام دهند. این شامل اندازه‌گیری و نظارت بر فشار خون، مدیریت داروها، تعویض باند وریدی، تعویض کاتتر و سایر پردازش‌های پزشکی است.
 • مراقبت از جراحی: اگر شخص بعد از عمل جراحی به مراقبت و پیگیری خاصی نیاز دارد، پرستار مرد می‌تواند در ارائه مراقبت بعد جراحی و کمک در بهبودی بیمار کمک کند.
 • پشتیبانی روحی و اجتماعی: پرستار مرد می‌تواند نقشی مهم در ارائه پشتیبانی روحی و اجتماعی به بیماران یا افراد مسن ایفا کند. این مورد شامل گفتگو صمیمانه، ارائه حمایت عاطفی و ایجاد فضای مطمئن و دلنشین برای فرد است.
 • توجه به نیازهای خاص: پرستاران مرد می‌توانند با توجه به نیازهای خاص بیماران و مراقبت از شرایط مختلف مانند بیماری‌های مزمن، بیماری‌های عصبی، بیماری‌های قلبی و سایر شرایط بهداشتی و پزشکی کمک کنند.
استخدام پرستار مرد برای خانه

پرستار مرد در منزل برای سالمندان

مراقبت از بیمار در منزل، کهولت سن، بیماری، ناتوانی، بیماری‌های عصبی، بیماری‌های مزمن، انزوا (به دلایل اجتماعی یا مختلف)، استفاده از وسایل پزشکی، درمان‌های مختلف، پس از درمان یا عمل در صورت نیاز یا درخواست، توسط پرستاری و یا مراقب در محل فرد و مراقبت‌های پزشکی برای ترجیحات آنها. در چنین مواردی، کمک به فرد برای بازگشت به فعالیت‌های روزمره زندگی یا ارائه حمایت مستمر در شرایط مزمن طبق برنامه درمانی – مراقبتی تعیین شده توسط متخصصان در محل به بیمار ارائه می‌شود. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد خدمات مراقبت از بیمار در منزل می‌توانید با مرکز مهردرمان تماس بگیرید.

خدمات مراقبت از بیمار در منزل بیشتر با پیگیری بیماران فلج، از دست رفته اندام یا خیلی مسن یا در شرایط مزمن، انجام مداخلات لازم، اعمال برنامه‌های غذایی – درمانی تعیین شده توسط پزشک، مشاهده پاسخ‌های بیمار به داروها، اطلاع‌رسانی به سایر کارکنان بهداشتی در صورت لزوم، ترتیب درمان‌های مناسب وظایف اساسی است. در طول فرایند خدمات، پزشک و کارکنان مراقبت با هماهنگی کار می‌کنند. استانداردهای مراقبتی که بیماران به آن نیاز دارند تعیین می‌شود و فرایند مراقبت در منزل مورد نیاز آنها برنامه‌ریزی می‌شود. پرسنل مراقبت در منزل نیز بر اساس این طرح مراقبت را انجام می‌دهند. به طور کلی، وظایفی که توسط مراقبت از بیمار در منزل انجام می‌شود عبارت‌اند از:

 • جمع‌آوری و منظم نگه‌داشتن اطلاعات لازم در مورد بیماری که مراقبت و درمان او انجام می‌شود.
 • تعیین وضعیت سلامت عمومی بیمار و انتخاب شیوه‌های مراقبت و درمان مناسب.
 • نگهداری سوابق کلیه اقدامات مراقبتی و درمانی، به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با سایر پرسنل بهداشتی بیمار در صورت لزوم.
 • سامان‌دادن به محل زندگی بیمار و اطمینان از تمیز بودن این ناحیه همیشه.
 • توجه به بهداشت ابزار و وسایل مورد استفاده در مراقبت و درمان.
 • اطلاع‌رسانی به بیمار و بستگان او در مورد داروهای مصرفی بیمار.

از کجا پرستار آقا استخدام کنیم؟

اگر بنا به هر دلیلی از جمله مراقبت از فرزند پسر، بیمار معلول تا سالمند و… که پرستار مرد را ترجیح می‌دهند، نیاز به پرستار آقا دارید، می‌توانید با مرکز مهر درمان تماس گرفته و خواسته خود را اعلام کنید. کارشناسان ما در کمترین زمان و بررسی نیاز شما، بهترین مورد پرستار آقا در منزل و همراه بیمار را به شما معرفی خواهند کرد.

جهت برقراری تماس به بخش ارتباط با ما مراجعه کرده و برای اطلاع بیشتر از خدمات پرستاری در منزل، بخش خدمات اعزام پرستار را مطالعه فرمایید.

نظرات:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *