استخدام پرستار ساعتی : موارد استخدام و قیمت

مدت‌زمان ارائه خدمات پرستار در منزل با توجه به وضعیت سلامت و نیازهای بیمار تعیین می‌شود. اعزام پرستاری در منزل با توجه به تقاضای خانواده، می‌تواند ساعتی، 12 یا 24 ساعته روزانه، هفتگی  یا  ماهانه  داده شود. در این بخش درمورد استخدام پرستار ساعتی و مواردی که ممکن است باعث شود تا به آن نیاز داشته باشید؛ توضیح داده‌ایم.

استخدام پرستار ساعتی

پرستاران شاغل در خدمات مراقبت در منزل با درنظرگرفتن معیارهای بسیاری از جمله آموزش حرفه‌ای، مدرک دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی، مدت‌زمان کار در این حرفه، تجربه، انشعاب، تجارب بیمار در مؤسسات بهداشتی و ارتباطات جذب می‌شوند. آموزش ضمن خدمت پرستاران پس از استخدام در فواصل زمانی معین ادامه می‌یابد. به همین دلیل، پرستار خصوصی که به خانه می‌آید، متخصص در زمینه‌های خود و باتجربه در مراقبت از بیمار است. به جز پرستاران و متخصصان آموزش بهداشت، هیچکس صلاحیت مداخله و اقدامات پزشکی برای بیمار را ندارد.

استخدام پرستار

در چه مواردی نیاز به استخدام پرستاری ساعتی داریم؟

هر دلیلی که باعث شود تا بیمار شما برای ساعاتی نیاز به مراقبت داشته باشد. مانند زمانی که بیمار شما نیاز به مراقبت پزشکی دارد اما  شما مجبور به ترک خانه هستید. اما به طور کل برای موارد زیر از پرستار ساعتی استفاده می‌شود.

کاربردهای تزریقی

خدمات تزریقی شامل داروهای مناسب به‌صورت تزریقی به بیمار داده می‌شود و کاربردهای واکسن انجام می‌شود.

فشارخون، نبض، تب، اندازه‌گیری تنفس

مقادیر بیمار به طور دقیق اندازه‌گیری، ثبت و پیگیری می‌شود. پرستار برای ساعاتی در بالین بیمار می‌ماند تا وضعیت بیمار به ثبات برسد.

درمان‌های دارویی

 داروهایی که مناسب تشخیص داده و توسط پزشک بیمار تجویز می‌شوند، به‌موقع و مناسب تجویز می‌شوند.

قراردادن لوله بینی معده

 لوله بینی معده برای تغذیه افرادی که نمی‌توانند از راه خوراکی تغذیه شوند از طریق بینی وارد می‌شود و بستگان بیماران در جریان این موضوع قرار می‌گیرند.

سوندژ ادراری (کاتتر، فولی)

 در افرادی که نمی‌توانند به طور طبیعی ادرار کنند، کاتتر در مثانه قرار داده می‌شود یا با استفاده از تکنیک‌ها و مواد استریل برای تخلیه ادرار، استفاده از خدمات سونداژ است که در مثانه قرار داده می‌شود.

استفاده از کاتتر داخل وریدی

 برای استفاده از سرم به بیمار یا اطمینان از تغذیه داخل وریدی، یک کاتتر روی دسترسی عروقی اعمال می‌شود.

مراقبت از طریق گاستروسکوپی آندوسکوپی از راه پوست (PEG)

 PEG که در افرادی که نمی‌توانند از راه خوراکی تغذیه شوند وارد می‌شود، مراقبت می‌شود و به بستگان آنها اطلاع‌رسانی می‌شود.

مراقبت‌های کولوستومی

از عوارضی که ممکن است در اثر کولوستومی در بیمار ایجاد شود با انجام مراقبت‌های لازم از آن جلوگیری شده و بستگان بیمار در جریان این موضوع قرار می‌گیرند.

مراقبت از زخم

 انواع زخم بستر، زخم پای دیابتی، زخم‌های مزمن، زخم‌های ناشی از اختلالات گردش خون درمان، تمیز و مراقبت می‌شود، پانسمان می‌شود.

پانسمان و بخیه‌زدن

کمک‌های اولیه در جراحات ایجاد می‌شود، برش‌هایی که نیاز به مداخله فوری دارند بخیه و پانسمان می‌شوند. بخیه‌ها با فورسپس و چاقوی جراحی در شرایط استریل برداشته می‌شوند. سپس پانسمان کامل صورت می‌گیرد.

سرم

از سرم‌تراپی به عنوان دارو در درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. این بر اساس برخورد موادی به نام آنتی‌بادی در خون در برابر بیماری‌ها است. سرم‌های مورداستفاده برای درمان بیماری‌ها توسط متخصصین ما با توجه به نیاز شما تهیه می‌شود.

استفاده از تنقیه

در  موارد یبوست مزمن که ممکن است به دلیل درازکشیدن طولانی‌مدت یا به دلایل دیگر ایجاد شود، تنقیه در رکتوم با حضور پرستار و کادر بهداشتی در منزل و با تصمیم لازم برای بیمار انجام می‌شود. تمیزکردن روده‌ها با استفاده از لوله و کاتتر توسط تیم متخصص مراقبت‌های بهداشتی ما و تمیزکردن دستگاه گوارش با حذف سموم و فلزات سنگین در روده، عملکرد سالم‌تر و کارآمدتر را تضمین می‌کند.

استخدام پرستاری ساعتی

بستگان خانواده هنگام جستجوی خدمات پرستار در منزل چه چیزی را باید در نظر بگیرند؟

مجوز وزارت بهداشت مؤسسه پزشک در منزل باید مورد سؤال قرار گیرد. ازیک‌طرف، بستگان بیمار به دنبال حمایت پرستار خصوصی از اطراف خود هستند، از سوی دیگر، آنها به دنبال مؤسسات بهداشتی حرفه‌ای هستند که خدمات پرستاری را ارائه می‌دهند. مهم‌ترین معیاری که در اینجا باید در نظر گرفته شود این است که تأیید شود که آیا پرستار مراقبت از منزل ارائه‌دهنده خدمات پرستار متخصص در منزل و شرکت بهداشت دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند یا خیر.

قبل از تهیه خدمات، معیارهایی از قبیل مراجع شرکت ارائه‌دهنده خدمات مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی در این بخش، تجربه مراقبت در منزل و صلاحیت پرستاران آن، مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

برای خدمات پرستاری در منزل باید پروتکل کتبی بین مؤسسه و بستگان خانواده تنظیم شود، جزئیات خدمات پرستار خصوصی که خانواده‌ها می‌توانند با خیال راحت به بستگان خود سپردند به‌صراحت بیان شود و توافق دوجانبه صورت گیرد. به‌این‌ترتیب پرستار در منزل و نهادی که خدمات بهداشتی را ارائه خواهد کرد، پرستار خصوصی تمامی مسئولیت‌ها و کیفیت خدمات را بر عهده می‌گیرد.

استخدام پرستار ساعتی

قیمت استخدام پرستار ساعتی

قیمت خدمات پرستاری در منزل با توجه به مدت‌زمان درمانی که قرار است به بیمار داده شود، جزئیات خدمات و ساختار داخلی مؤسسه پزشک در منزل متفاوت است.

مدت‌زمان درمان

از آنجایی که خدمات پرستاری در منزل به‌صورت ساعتی، 12 ساعته، 24 ساعته، روزانه، هفتگی یا ماهانه برنامه‌ریزی‌شده است، قیمت‌ها نیز بر این اساس متفاوت است.

جزئیات مراقبت‌ها 

محتوای خدمات پرستاری در منزل پس از یک اختلال مزمن یا ارتوپدی و درمان در منزل پس از مراقبت‌های ویژه به بیمار کاملاً متفاوت و مفصل است. این معیار دستمزد پرستاران خصوصی را نیز متمایز می‌کند.

خدمات اضافی

مواردی که به خدمات پرستاری در منزل اضافه می‌شود تا به بیمار داده شود نیز قیمت را تغییر می‌دهد. مانند معاینات پزشکان شاخه‌های مختلف، خدمات آزمایشگاهی و رادیولوژی، فیزیوتراپی، سازمان‌های دستگاهی که می‌تواند به خدمات بهداشتی روزانه اضافه شود.

شایستگی پرستار

مهم‌ترین معیار در خدمات پرستاری در منزل، صلاحیت پرستاران خصوصی در خدمات بهداشتی و درمانی است. تمام آموزش، تجربه، ارتباط با بیمار و رویکرد انسان‌دوستانه در پرستاری باعث تفاوت در هزینه‌های پرستاری می‌شود.

ما با پرستاران و مراقبین بیمار آموزش‌دیده و خبره 24 ساعته خود، خدمات بهداشتی را هم در مرکز بهداشتی، در منزل، در محل کار شما و به طور خلاصه، در هرکجا که بخواهید ارائه می‌دهیم.

همراهی با بیمار

همراهی پرستار به‌منظور ارائه طیف وسیعی از خدمات احتیاطی، از بیماران کم‌خطر تا پیگیری بیماران مراقبت‌های ویژه در منزل، ارائه می‌شود. همچنین این همراهی در فواصل ساعتی زیر نظر پزشکان در منزل انجام می‌شود. با توجه به نیاز بیمار، همراهی پرستار به‌صورت شبانه‌روزی بدون وقفه یا ساعتی ارائه می‌شود. از آنجایی که محل ارائه خدمات، منزل بیمار است که محیط خصوصی بیمار محسوب می‌شود، ترجیح بیمار در نظر گرفته می‌شود که پرسنلی که باید انتخاب شود پرستار زن باشد یا پرستار مرد. تمام نمودارها و سوابق درمان پیگیری پرستار از بیمار به بستگان بیمار ابلاغ می‌شود.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *