فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

بسیاری از بیماری‌ها باعث می‌شوند تا مشکلاتی در حرکت و فعالیت ایجاد شود. در چنین مواقعی برای بیمار فیزیوتراپی تجویز می‌شود. فیزیوتراپیست، نحوه حرکت، درد و درد، نحوه عملکرد مفاصل و قدرت عضلات را بررسی می‌کند و معایناتی را با دستان خود انجام می‌دهد تا از نحوه عملکرد یک حرکت، ماهیچه یا مفصل احساس کند. اگر وضعیت بیمار چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی به شیوه‌ای باشد که تمایل به حضور در کلینیک را نداشته باشد، می‌تواند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرد.
مرکز خدمات پزشکی و پرستاری مهر درمان، فیزیوتراپی در شمال تهران را نیز در لیست مناطق ارائه خدمات خود قرار داده است تا پاسخگوی نیاز عزیزان ساکن شمال تهران باشد. اگر به دنبال خدمات فیزیوتراپی در شمال تهران هستید، این مقاله می‌تواند راهنمای خوبی برای پاسخ به سؤالات شما باشد.

فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

دلایلی که به فیزیوتراپی در منزل نیاز دارید

ویزیت‌های فیزیوتراپی در منزل برای هرکسی که می‌خواهد توانبخشی در خانه داشته باشد، مناسب است. توانبخشی در خانه برای سالمندان، افراد مبتلا به زوال عقل، بیماران سکته مغزی و یا در دوران نقاهت پس از عمل مناسب است. توانبخشی در خانه به ویژه برای افرادی که نمی‌توانند خانه را ترک کنند یا زمانی که ترک خانه بسیار دشوار است مناسب است. مثلاً زمانی که فیزیوتراپیست به منزل می‌آید، توانبخشی برای بیماران پارکینسونی تسهیل می‌شود.

سن بیمار تأثیر‌گذار است

در افراد مسن که نمی‌توانند به راحتی حرکت کنند، ممکن است ترجیح داده شود که درمان در خانه را انتخاب کنند. همین امر در مورد نوزادان پرخطر نیز صادق است و سن و ترس از عفونت، انتخاب درمان خانگی را ضروری می‌کند.

اگر در بستر باشد

در صورت عدم امکان جابجایی بیمار، درمان در منزل تنها گزینه است.

بیمار توانایی حرکت ندارد

بسیاری از اوقات زندگی روزمره بیمار در حرکت او اختلال ایجاد می‌کند و تنها گزینه آسان درمان در منزل است.

بعد از حمله قلبی

 معمولاً پس از حمله قلبی، بیمار به زمان نیاز دارد تا قدرت خود را بازیابد، بنابراین درمان خانگی را انتخاب می‌کند.

ام اس و سایر بیماری‌های عصبی مشابه

توانبخشی در چنین مواردی یک درمان خانگی یک طرفه است، زیرا بیمار معمولاً به آرامی قدرت خود را از دست می‌دهد.

سکته مغزی

در ابتدا ممکن است بیمار نتواند حرکت کند و درمان در خانه را انتخاب می‌کند.

از روی عادت

گاهی اوقات بیماران به این رویکرد درمانی عادت می‌کنند و مراجعه درمانگر به آن‌ها راحت‌تر از حرکت دادن خودشان است.

در جراحات یا شکستگی‌ها

هنگامی که به دلیل ضربه یا شکستگی ناتوانی در حرکت وجود دارد، درمان خانگی نشان داده می‌شود.

در هر صورت تصمیم‌گیری برای انتخاب مکان و روش مداخله دو طرفه است. تیم فیزیوتراپیست مرکز مهر درمان، برای بیمار یا عزیزانش توضیح می‌دهد که چه چیزی برای آن‌ها و اهدافشان بهترین است. این تیم همچنین مزایا و معایب هر گزینه را بهتر می‌داند و وظیفه دارد تا آن‌ها را با دقت کامل به اشتراک بگذارد و مستند کند تا بیمار دید کاملی از بهترین دوره خود داشته باشد.

انجام فیزیوتراپی در منزل در شمال تهران

مزایای فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

همه افراد یکسان نیستند و البته به عنوان بیمار با هم تفاوت دارند. همه ما از چیز‌های مختلفی سود می‌بریم. برخی در جامعه‌پذیری یک فضای سازمان یافته پیشرفت می‌کنند و برخی با ماندن در امنیت خانه خود سریع‌تر بهتر می‌شوند. برخی از افراد نیاز‌های خاصی دارند و به دلایل مختلفی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم ترک خانه برایشان مشکل است.

فیزیوتراپیست‌ها اینجا هستند تا در هر موقعیتی که بیمار قادر به حرکت نیست یا از حرکت امتناع می‌ورزد و با تمام امکاناتی که در اختیار داریم، کمک کنند.

برای فیزیوتراپی در منزل نیازی به تهیه تجهیزات ندارید

فیزیوتراپیست تمام وسایل لازم را به همراه دارد. مراجعه‌کننده نیازی به تهیه جلسه خود ندارد، زیرا فیزیوتراپیست مسئول برنامه‌ریزی کامل ویزیت در منزل است. از طریق بازدید‌های خانگی، مراجعان از آموزش و توانبخشی مؤثرتری بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر این، مشتریان فرصتی برای تعامل اجتماعی، شادی در روز و پیشرفت در رفاه کلی پیدا می‌کنند.

آیا فیزیوتراپی خانگی انواع مختلفی دارد؟

فیزیوتراپی بر اساس نیاز فردی بیمار و هدفی که می‌خواهیم به آن دست یابیم متمایز می‌شود و نه با توجه به جایی که رخ می‌دهد.

مداخله در منزل توسط عواملی محدود می‌شود که به طور عینی در فضای تخصصی و مجهز یک مرکز فیزیوتراپی وجود ندارند، مانند تردمیل یا سایر دستگاه‌های ورزشی و توانبخشی.

فیزیوتراپی از نظر نوع متفاوت نیست، بلکه در نحوه ارائه خود مداخله و امکانات ارائه شده توسط یک فضای سازمان یافته متفاوت است. بنابراین، ارائه مداخله فیزیوتراپی در منزل، اعم از اینکه مربوط به بزرگسال، نوزاد یا کودک باشد، نه از نظر نوع، بلکه از نظر کاربرد آن متفاوت است.

فیزیوتراپی در منزل تهران

تفاوت فیزیوتراپی در منزل با فیزیوتراپی در کلینیک چیست؟

فیزیوتراپی در خانه یا در کلینیک فیزیوتراپی تفاوت چندانی با هم ندارند. تفاوت‌های کوچکی وجود دارد، اما اینکه آیا در نهایت اهمیت دارند یا خیر، به نحوه اجرای مداخله توسط فیزیوتراپیست مربوط می‌شود.

شاید تنها موردی که درمان خانگی با تأخیر مواجه می‌شود، در موارد توانبخشی آسیب‌های ورزشی است که ورزشکار نیاز به توانبخشی تخصصی با دستگاه‌هایی دارد که قابل جابجایی نیستند.

اثربخشی فیزیوتراپی در منزل به مواردی چون تصویر بالینی، آسیب، سن، زیرساخت‌هایی که می‌تواند زندگی را پشتیبانی کند، حمایت بیمار از محیط خانواده و نحوه واکنش او به درمان متناسب است.

یک موردی که باید در اینجا به آن اشاره شود، بحث نوزادان پرخطر است. نوزادان کم وزن، نوزادان نارس و نوزادانی که تازه از انکوباتور خارج شده‌اند، توصیه می‌کنیم به جای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی، مداخلات خانگی را دنبال کنند.

این به این دلیل است که در ابتدا، برای آن‌ها خوب است که از نقل مکان به محیط‌های دیگر برای جلوگیری از ویروس‌ها در سنین پایین اجتناب کنند. اما بعداً خیلی بهتر است که از خانه بیرون بیایند و در فضایی سازماندهی شده با محرک‌ها و اجرا‌های فراوان تمرین کنند که آن‌ها را با محرک‌های مختلف و متنوع ارتباط دهد.

آیا فیزیوتراپی در منزل مؤثر است؟

اثربخشی فیزیوتراپی بیشتر به این بستگی دارد که چه کسی و چگونه آن را اجرا می‌کند و خیلی کمتر به مکانی که انجام می‌شود، بستگی دارد. نبوغ، تجربه و آموزش علمی فیزیوتراپیست مبنای یک مداخله تخصصی و شخصی است که تمام شرایط هدفمند و مؤثر را برآورده می‌کند. با همه این‌ها، انتخاب مرکزی که شما برای خدمات فیزیوتراپی در منزل شمال تهران انتخاب می‌کنید نیز بسیار مهم است و بر کیفیت کار تأثیر می‌گذارد.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *