سونوگرافی در منزل شمال تهران

سونوگرافی در منزل شمال تهران یکی از متداول‌ترین معاینات پزشکی است. سونوگرافی می‌تواند برای تشخیص تغییرات پاتولوژیک بسیار سریع، ارزان و مهم‌تر از همه بدون عوارض جانبی استفاده شود. یکی از زمینه‌های اصلی استفاده از معاینات سونوگرافی، دوران بارداری است. از سونوگرافی در زمینه‌های مختلفی مانند تشخیص زودهنگام سرطان و تشخیص بیماری‌های قلبی یا تیروئید استفاده می‌شود. در این مقاله به بررسی سونوگرافی در منزل، انواع آن و معایب آن پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله همراه مهردرمان باشید.

سونوگرافی در منزل شمال تهران

روش‌های رایج سونوگرافی در منزل شمال تهران

انواع مختلفی از سونوگرافی در منزل شمال تهران وجود دارد. در این قسمت به بررسی انواع سونوگرافی‌ها پرداخته‌ایم.

سونوگرافی داپلر (سونوگرافی اثر داپلر، اکوکاردیوگرافی داپلر)

این نوع سونوگرافی اجازه می‌دهد تا جریان خون به صورت پویا نمایش داده شود. در این نوع سونوگرافی، امواج اولتراسونیک با فرکانس مشخص به داخل بافت ساطع می‌شود و در گلبول‌های قرمز در گردش پراکنده می‌شود. سونوگرافی داپلر برای ارزیابی سرعت جریان خون استفاده می‌شود و بنابراین تشخیص تغییرات عروقی پاتولوژیک (مانند تصلب شرایین، انقباضات عروقی مانند PAD)، نقایص قلب و دریچه را امکان پذیر می‌کند و نقش مهمی در زنان و زایمان دارد.

سونوگرافی دوبلکس با کد رنگی

این یکی از مهم‌ترین روش‌های تشخیصی در پزشکی عروق است زیرا می‌توان از آن برای بررسی عملی هر رگ از نظر تغییرات پاتولوژیک استفاده کرد. رنگ دوبلکس تصویر مقطعی سونوگرافی را با داده‌های سونوگرافی داپلر ترکیب می‌کند و تصاویر رنگی تولید می‌کند. نوع رنگ همچنین امکان ارزیابی سرعت جریان خون و در نتیجه شدت انقباض عروق را فراهم می‌کند. انسداد عروق نیز در این سونوگرافی می‌تواند نمایش داده شود. در ناحیه شریان کاروتید یا کشاله ران، عروق را می‌توان چنان مطمئن نشان داد که اغلب می‌توان از روش‌های تصویربرداری بیشتر صرف نظر کرد.

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی

دستگاه‌های سونوگرافی ویژه حتی می‌توانند تصویری سه بعدی از ناحیه مورد بررسی بدن ایجاد کنند. برای انجام این کار، مبدل روی بدن می‌چرخد ​​و امواج صوتی را از زوایای مختلف منتشر می‌کند. هنگامی که این تصاویر سه بعدی به صورت بلادرنگ مخابره می شوند به آن اولتراسوند چهار بعدی می‌گویند.

سونوگرافی درمانی

به عنوان یک قاعده، سونوگرافی صرفا یک روش تشخیصی است، اما می‌توان از آن برای درمان نیز استفاده کرد. برای این روش درمانی جدید، پزشکان امواج فراصوت فشرده را به سمت تومور هدایت می‌کنند. به این ترتیب سلول‌ها گرم شده و در نهایت از بین می‌روند. پزشکان همچنین می‌توانند از درمان اولتراسوند برای درمان درد در عضلات و تاندون‌ها، شکستگی استخوان یا درمان بافت اسکار استفاده کنند. سونوگرافی باعث می‌شود بافت مربوطه کمی ارتعاش یابد. علاوه بر این، سونوگرافی ناحیه تحت درمان را گرم می‌کند. هر دو گردش خون و متابولیسم را تحریک می‌کنند.

چه زمانی معاینه سونوگرافی در منزل شمال تهران ضروری است؟

تشخیص سونوگرافی در بسیاری از زمینه‌های پزشکی استفاده می‌شود. زمینه‌های اصلی کاربرد آن‌ها عبارتند از:

  • معاینه اندام‌های شکم و لگن (کبد، کیسه صفرا، طحال، معده، روده، لوزالمعده، کلیه‌ها، مثانه، پروستات، اندام‌های تناسلی زنانه و …)
  • معاینه قلب (اکوکاردیوگرافی)
  • بررسی بافت‌های نرم (عضله، چربی، پوست و …)
  • معاینه عروق،
  • معاینات در دوران بارداری

قبل و بعد ازسونوگرافی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برای معاینه سونوگرافی شکم، حداقل چهار ساعت قبل از آن چیزی نخورید. برای مثال، کیسه صفرا تنها زمانی که شما چیزی نخورده‌اید می‌تواند به طور مطلوب ارزیابی شود. گاهی لازم است مایعات نوشیده شود، زیرا گاهی لازم است مثانه در حین معاینه برآمده باشد تا بتوان اندام‌های لگنی را به خوبی ارزیابی کرد.

معاینه سونوگرافی در منزل شمال تهران چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام سونوگرافی در منزل، پزشک از شما می‌خواهد تا روی تخت دراز بکشید. یک ژل تماسی روی سطح پوست اعمال می‌شود تا انتقال امواج را بهبود بخشد. مبدل در امتداد سطح پوست حرکت می‌کند و در زوایای مختلف نسبت به سطح پوست می‌چرخد ​​و اجازه می‌دهد تا اندام‌ها و بافت‌های نرم در سطوح مختلف ارزیابی شوند.

برای آشنایی بیشتر با سونوگرافی در منزل فیلم نحوه سونوگرافی در منزل را مشاهده فرمایید.

سونوگرافی در منزل تهران

عوارض سونوگرافی در منزل شمال تهران چیست؟

معاینه سونوگرافی از انتشار متفاوت امواج اولتراسوند در بدن انسان استفاده می‌کند. سونوگرافی اغلب اولین انتخاب برای تشخیص است زیرا نه تنها برای بیمار بدون خطر و بدون درد است، بلکه می‌تواند سریع و کم هزینه انجام شود. معاینه اولتراسوند یا سونوگرافی در منزل کاملاً بدون درد است و معمولاً فقط چند دقیقه طول می‌کشد. از آنجایی که امواج اولتراسونیک هیچ خطری برای بدن انسان ندارد، معاینه را می‌توان در تمام گروه های سنی و به دفعات مورد نظر انجام داد.

چگونه می‌توانم از خدمات سونوگرافی در منزل شمال تهران مهردرمان استفاده کنم؟

مهر درمان یک مجموعه پزشکی و پرستاری است که خدمات مراقبتی و پزشکی و پرستاری در منزل را در کرج، لواسان،‌ شمال تهران و شهر ری ارائه می‌دهد. خیلی از افراد توانایی رفتن به مراکز عکس برداری یا رادیولوژی را برای انجام سونوگرافی ندارد. جای نگرانی نیست! این افراد می‌توانند به راحتی از خدمات سونوگرافی در منزل شمال تهران استفاده کنند. برای استفاده از این خدمات باید به قسمت خدمات در منزل سایت مهر درمان بروید و در آن قسمت فرم مربطه را تکمیل کنید تا ما با شما در ارتباط باشیم. همچنین می‌توانید با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما همراه باشید.

کلام آخر

سونوگرافی در منزل شمال تهران یکی از متداول‌ترین معاینات پزشکی است. سونوگرافی می‌تواند برای تشخیص تغییرات پاتولوژیک بسیار سریع، ارزان و مهم‌تر از همه بدون عوارض جانبی استفاده شود. معاینه سونوگرافی از انتشار متفاوت امواج اولتراسوند در بدن انسان استفاده می‌کند. سونوگرافی اغلب اولین انتخاب برای تشخیص است زیرا نه تنها برای بیمار بدون خطر و بدون درد است، بلکه می‌تواند سریع و کم هزینه انجام شود.

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *