کمیسیون پزشکی

زمانی که شرایط یک بیمار وخیم یا اورژانسی باشد و یا بیماری یک مورد حاد مانند سرطان باشد، شرایط بیمار توسط تیمی از متخصصان مربوطه موردبحث قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که تمام گزینه‌های درمانی موجود برای هر بیمار در نظر گرفته شده است. حرفه‌های مختلف، همگی حوزه‌های تخصصی متفاوتی دارند، به‌طوری‌که در صورت لزوم می‌توانند مجموعه مهارت‌های خود را برای مقابله با شرایط پیچیده و چالش برانگیز سلامت ترکیب کنند. چنین عملی فرآیند کمیسیون پزشکی نام دارد.

چرا نیاز به کمیسیون پزشکی داریم؟

کمیسیون پزشکی به معنای گرد هم آوردن کارشناسان مختلف است که بینش آن‌ها به نحوی به مراقبت از بیمار کمک می‌کند.

پزشکان می‌توانند دانش و تجربه بالینی خود را با بسیاری از متخصصان عالی دیگر به اشتراک بگذارند که در نهایت به رویکرد‌های درمانی بسیار تخصصی و مبتنی بر شواهد برای هر بیمار تبدیل می‌شود. به طور معمول زمانی از فرآیند کمسیون پزشکی استفاده می‌کنیم که:

  • با وجود آزمایش‌های زیاد و مراجعه به چندین پزشک، هنوز علت مشخص بیماری کشف نشده است.
  • شرایط بیمار به حدی وخیم است که قادر نیست به مطب چندین متخصص و پزشک برود.
  • شرایط بیمار اورژانسی است و نیاز به درمان در چندین بخش متفاوت را دارد.
  • بیماری به سایر بخش‌ها گسترش‌یافته است.
  • با وجود مراجعه به متخصص و تشخیص علت بیماری، شرایط بیمار تغییر نکرده و نیاز به بررسی چندین متخصص دیگر دارد.
  • وضعیت بیمار باید توسط چند متخصص به طور هم‌زمان بررسی شود.
کمیسیون پزشکی

چه کسانی می‌توانند عضو کمیسیون پزشکی شوند؟

بسته به نیاز بیمار و مشخصه کلی بیماری، کمیسیون پزشکی می‌تواند شامل اعضای مختلفی باشد؛ اما تمامی اعضا باید متخصصان حوزه خود باشند.

اعضای کمیسیون پزشکی، در ساده‌ترین شکل می‌توانند تیمی از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، شامل پرستاران، متخصصان تغذیه، پزشکان مراقبت‌های اولیه است که برای ارائه مراقبت‌های باکیفیت بالا و هماهنگ به بیماران در بیمارستان با یکدیگر همکاری می‌کنند.

درمورد موارد دیگر اعضای کمیسیون متخصصان و فوق‌تخصصان پزشکی در چندین رشته مختلف نیز هستند.

به طور مثال: برای سرطان روده، این تیم حداقل شامل آنکولوژیست، مشاور تغذیه، روانشناس، فیزیوتراپ، رادیولوژیست و جراح است.

نه تنها هر یک از اعضای تیم باید در کار با بیماران تخصص و حرفه‌ای داشته باشند، بلکه باید بتوانند به طور منسجم با سازنده و سایر اعضای تیم کار کنند.

مزایای استفاده از فرآیند کمیسیون پزشکی

بهبود نتایج بیمار

کمیسیون پزشکی به شما این امکان را می‌دهد که کل شرایط بیمار بررسی و درمان شود و مراقبت‌های جامع را ارائه دهید. با توجه به تمرکز هر پزشک بر جنبه متفاوتی از سلامت بیمار، ارائه‌دهندگان به احتمال زیاد مناطق مورد نیاز را شناسایی کرده و به طور مستمر آن نیاز‌ها را به روشی مؤثر مدیریت می‌کنند.

هر یک از اعضای کمیسیون می‌توانند با بیمار در حوزه تخصصی خود کار کنند، در حالی که برای ارائه توصیه‌هایی که با هم برای بهبود نتایج بیمار کار می‌کنند، همکاری می‌کنند. برای مثال نتایج نشان داده است که بیمارانی که بعد از سکته مغزی، به جای یک پزشک، از تیمی از پزشکان مراقبت دریافت کرده‌اند، زودتر از سایرین بهبود یافتند.

در زمان صرفه‌جویی می‌شود

کمیسیون پزشکی باعث افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در زمان شما می‌شود. به جای اینکه نیاز باشد از این پزشک به‌پیش دیگری بروید، تیم پزشکی باهم شمارا بررسی می‌کنند.

بهبود رضایت بیمار

با بهبود نتایج سلامت، بیماران رضایت بیشتری خواهند داشت. شما می‌توانید مطمئن باشید که کل وضعیت بیمار تحت درمان است. مراقبت هماهنگ، به‌ویژه مراقبت در منزل، هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و زمان صرف شده در بیمارستان‌ها و امکانات مراقبت‌های بهداشتی را از مراجعین کاهش می‌دهد.

نه تنها کمیسیون پزشکی رضایت بیمار را بهبود می‌بخشند، بلکه رضایت ارائه‌دهندگان را نیز بهبود می‌بخشند. به دلیل تفویض وظایف و افزایش ارتباطات، اعضای تیم افزایش رضایت شغلی را تجربه می‌کنند.

کمیسیون پزشکی

انجام فرآیند کمیسیون پزشکی توسط مهر درمان

در سراسر سیستم مراقبت‌های بهداشتی خود، گروه‌هایی از پزشکان و متخصصان را گرد هم می‌آوریم تا به تصمیم‌گیری در مورد بهترین مسیر مراقبت از بیمار کمک کنند.

کمیسیون پزشکی به این معنی است که تیم گسترده‌ای از متخصصان به جای داشتن نظر یکی از دو متخصص، در مراقبت از شما مشارکت می‌کنند. در نهایت، همه چیز در مورد یافتن رویکردی است که بهترین نتیجه را برای بیمار و شرایط فردی او خواهد داشت.

شما می‌توانید با ثبت درخواست در فرم مشاوره سایت، وضعیت کامل بیمار را اطلاع داده و درخواست کمیسیون پزشکی کنید . همچنین می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل کرده تا از خدمات کمیسیون پزشکی بهره‌مند شوید.

مرکز خدمات پرستاری و پزشکی در منزل مهر درمان، این ضمانت را به شما می‌دهد که فرآیند کمیسیون پزشکی به طور دقیق و با گروهی از بهترین متخصصان سرتاسر کشور انجام گیرد. در این حین برنامه نظارت بالینی بیمار، بررسی سوابق پزشکی، معاینه کامل بیمار، بررسی دارویی و تمامی آزمایش‌ها صورت خواهد گرفت و بهترین جمع‌بندی و ارزیابی برای ادامه روند درمان بیمار لحاظ خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید : استخدام پرستار در منزل

نظرات:

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *