آمبولانس خصوصی

خدمات فوریت‌های پزشکی در کشور ما وجود دارد، اما آمبولانس‌هایی که در این بخش هستند می‌توانند بیماران را فقط به نزدیک‌ترین بیمارستان ببرند. با این حال، خدمات آمبولانس خصوصی می‌تواند بیماران را به بیمارستان مورد نظر خود برساند و خدمات بسیار بیشتری به نسبت آمبولانس دولتی ارائه دهد.

مزایای استفاده از خدمات آمبولانس خصوصی عبارتند از:

  • بیمارستان‌ها همیشه موظف به پذیرش بیماران از آمبولانس‌های خصوصی هستند.
  • این وسایل نقلیه می‌توانند بیماران را به نزدیک‌ترین تا دورترین بیمارستان مورد نظر خود ببرند.
  • کارکنان آموزش دیده در آمبولانس برای مراقبت از بیماران در مسیر بیمارستان حضور خواهند داشت.

این‌ها برخی از مزایای استفاده از آمبولانس خصوصی است. در واقع آمبولانس خصوصی برای مراقبت از نیاز‌های بیمار در زمانی که هنوز «اورژانس» نیست طراحی شده است.

آمبولانس‌های خصوصی ملزم به داشتن پرسنل آموزش دیده در زمینه خدمات فوریت‌های پزشکی هستند. پس باید حداقل یک تکنسین فوریت‌های پزشکی و همچنین تجهیزات پزشکی در داخل وسیله نقلیه وجود داشته باشد.

آمبولانس خصوصی

خدمات آمبولانس چگونه کار می‌کند؟

آمبولانس‌ها کارکنانی مانند امدادگر و تکنسین فوریت‌های پزشکی را با خود حمل می‌کنند. اگر وضعیت بحرانی باشد، ممکن است دو امدادگر در آمبولانس باشند. ‌ امدادرگران در تکنیک‌های اساسی حمایت از زندگی آموزش دیده‌اند و می‌توانند بیماران را در راه بیمارستان تحت نظر داشته باشند. امدادگران دامنه وسیع‌تری از اقدامات پزشکی برای انجام دارند. آن‌ها می‌توانند درمان‌هایی را برای باز کردن راه‌های هوایی بیمار، وارد کردن IV، درمان درد یا واکنش‌های آلرژیک انجام دهند.

در حالی که خدمات آمبولانس خصوصی و دولتی مکمل یکدیگر هستند، مواردی وجود دارد که عملکرد و امکانات این دو بخش را متفاوت می‌کند.

با این حال، هنگامی که فردی برای معاینه یا رفتن به خانه سالمندان نیاز به مراجعه به بیمارستان یا رفتن به خانه سالمندان دارد و نیاز به آمبولانس دارد که همراه با فواید حضور امدادگران برای مراقبت از او، او را به آنجا ببرد، این زمان مناسب است.

آمبولانس‌های شهری یا آمبولانس‌های عمومی، خدمات را برای مواقع اضطراری ارائه می‌کنند. بیمار به نزدیکترین بیمارستان منتقل می‌شود و این ماهیت مسئولیت آن است. اگر بیمار درخواست بیشتری داشته باشد، باید از یک آمبولانس خصوصی برای رفع نیاز‌های خود درخواست کند

 امکانات آمبولانس خصوصی

از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی بسیار آموزش دیده و دارای مجوز کامل، از جمله امدادگران، پرستاران ثبت نام شده، درمانگران تنفسی، و پاسخ‌دهندگان فوریت‌های پزشکی (EMR) استفاده می‌کند.

تیم آمبولانس زمینی ما طیف گسترده‌ای از خدمات پزشکی، از جمله پشتیبانی از اکسیژن و ونتیلاتور، و همچنین نظارت بر قلب و مداخلات پیشرفته را برای رفع نیاز‌های پزشکی کامل شما ارائه می‌دهد.

آمبولانس خصوصی

چه زمانی از خدمات آمبولانس خصوصی استفاده می‌کنیم؟

همانطور که قبلاً گفته شد، آمبولانس‌های خصوصی در مواردی که بیماران به یک بیمارستان خاص نیاز دارند یا زمانی که مورد واقعاً اورژانسی نیست، جایگزین می‌شوند. جدای از این، راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توان از آمبولانس‌های خصوصی استفاده کرد.

هنگامی که پزشک بیمار به بیمارستان دیگری وابسته است که نزدیک محل انتقال بیمار نیست، بیمار باید با آمبولانس خصوصی تماس بگیرد تا او را به بیمارستان تعیین شده برساند.

بیمارانی که نمی‌توانند رانندگی کنند یا کسی را ندارند که آن‌ها را به جایی که می‌خواهند برانند، بهتر است با یک سرویس خصوصی تماس بگیرند زیرا این خدمات آن‌هایی هستند که این نوع نیاز‌ها را برآورده می‌کنند.

بیمارانی با شرایطی که نیاز به احساس راحتی در هنگام سفر به کلینیک‌ها یا مطب پزشک یا مراکز درمانی دارند، باید با آمبولانس خصوصی تماس بگیرند. وسایل نقلیه شخصی معمولی فضای لازم، راحتی و دستیاران پزشکی را ندارند که بتوانند مراقبت و توجه به نیاز‌های خاص بیمار را ارائه دهند.

آمبولانس‌های خصوصی بیماران را از بیمارستان‌هایی که در آنجا مرخص می‌شوند، می‌گیرند و به خانه می‌آورند. آن‌ها همچنین بیماران را به خانه‌های سالمندان منتقل می‌کنند.

آمبولانس خصوصی می‌توانند خدماتی را در خارج از شهر ارائه دهند زیرا آمبولانس دولتی مجاز نیست.