امداد هوایی یا آمبولانس های هوایی

امداد هوایی یا آمبولانس های هوایی

همانطور که از نام آن پیداست، امداد هوایی اصطلاحی است که از حمل و نقل هوایی، مانند هلیکوپتر، برای اهداف پزشکی استفاده می‌کنند. معمولا خدمات امداد هوایی برای جابجایی بیماران به مراکز بهداشتی و درمانی و صحنه‌های تصادف استفاده می‌شود. آمبولانس هوایی بیمار را برای درمان به یک مرکز پزشکی منتقل می‌کند. چنین هلیکوپترهایی برای ارائه مراقبت‌های اضطراری مجهز هستند. با محبوبیت فزاینده آمبولانس‌های هوایی استفاده از آن به مناطق دورافتاده گسترش یافته است.

خدمات امداد هوایی

چه زمانی استفاده از خدمات امداد هوایی ضروری است؟

نقش اصلی آمبولانس‌های هوایی تسهیل سریع ارائه خدمات پزشکی است. آنها زمانی که استفاده از حمل و نقل زمینی امکان پذیر نیست استفاده می‌شوند. برای مثال در مناطق یا زمین‌هایی که اتصال جاده‌ای ضعیف است، بیش‌تر کاربرد دارند. همچنین در زمانی که یک بیمار به شدت آسیب دیده باید سریعاً به شهر دیگری منتقل شود، حیاتی هستند. اگرچه هزینه‌های آمبولانس‌هوایی بیشتر از آمبولانس‌های زمینی است، اما حمل و نقل راحت و سریع را تضمین می‌کنند.

مزایای استفاده از خدمات امداد هوایی چیست؟

استفاده از خدمات امداد هوایی مزایای زیادی دارد در این قسمت به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

افزایش شانس زنده ماندن

برای بیمارانی که در شرایط بحرانی هستند، هر دقیقه مهم است. آمبولانس‌های هوایی سریع‌تر از آمبولانس‌های زمینی هستند، بنابراین با تسهیل درمان سریع، شانس بقای بیمار را افزایش می‌دهند.

مراقبت بهینه در حال حرکت

قیمت آمبولانس هوایی بالا است زیرا آنها به ابزارهای پزشکی و نظارتی تخصصی مجهز هستند. آنها همچنین دارای کارشناسان پزشکی برای ارائه مراقبت‌های پزشکی اضطراری و ضروری هستند.

رفت و آمد سریع و راحت

ارتباط جاده‌ای در مناطق توسعه نیافته ضعیف است. جاده‌های موجود ممکن است پر دست‌انداز باشند و سرعت حمل و نقل را کاهش دهند. در همین حال، جاده‌ها در مناطق شهری اغلب شلوغ هستند. در چنین سناریوهایی، آمبولانس‌های هوایی حمل و نقل سریع و راحت را ارائه می‌دهند.

پوشش سریع و گسترده

آمبولانس‌های هوایی بسیاری از شهرها را پوشش می‌دهند و در مناطق دورافتاده خدمات ارائه می‌دهند. علاوه بر این، آن‌ها سریع‌تر از آمبولانس‌های زمینی هستند.

انواع آمبولانس‌های خدمات امداد هوایی

در خدمات امداد هوایی انواع مختلفی از آمبولانس‌های هوایی استفاده می‌شود. در این قسمت به بررسی آمبولانس‌های هوایی پرداخته‌ایم.

هواپیمای جت

هواپیمای جت یک آمبولانس خصوصی هوایی با بال ثابت است. جادار، راحت است و حمل و نقل ایمن را تسهیل می‌کند. همچنین در شرایط جوی نامنظم ایمن‌تر از هلیکوپتر است. علاوه بر این، سر و صدای کمتری دارد و استرس را بر بیماران، به ویژه افراد مسن، کاهش می‌دهد.

هواپیماهای نجات توربو پاپ

هلیکوپترها در دسته هواپیماهای نجات توربو پاپ قرار می‌گیرند. چنین آمبولانس‌های هوایی دارای بال‌های چرخشی هستند و برای مسافت‌های کوتاه‌تر مناسب هستند. آنها همچنین می‌توانند در فضاهای باریکتر مانند زمین‌های کوچکتر، جاده‌های کوتاه و روستاها فرود آیند. مهم‌تر از همه، آنها می‌توانند بر روی سکوهای هلیکوپتری بیمارستان‌ها فرود بیایند، که برای بیمارانی که نیاز به اورژانس دارند ضروری است.

خدمات امداد هوایی

فرآیند رزرو آمبولانس هوایی در مجموعه مهر درمان چگونه است؟

از طریق مراحل زیر می‌توانید آمبولانس هوایی رزرو کنید:

  • ابتدا باید با مجموعه پزشکی و پرستاری مهر درمان تماس بگیرید.
  • بخش مربوطه وضعیت بیمار و گزارش مورد را برای تایید ارزیابی خواهد کرد.
  • امدادگر یا پزشک تا رسیدن آمبولانس هوایی به بیمار آموزش مراقبت‌های بهداشتی می‌دهد.
  • امدادگر یا پزشک نیز به واحد مدیریت اعزام اورژانس بیمارستان اطلاع خواهند داد.
  • با کمک آمبولانس زمینی، بیمار به منطقه فرود آمبولانس هوایی منتقل می‌شود.

هنگام سفر از طریق آمبولانس‌های هوایی، بیماران در مورد ایمنی و راحتی نگران هیچ چیز نیستند. پیش از سفر، خدمات هوایی مدیکال شرایط پزشکی فعلی و از پیش موجود بیماران را ارزیابی خواهد کرد تا ارزیابی کند که آیا آن‌ها برای پرواز بدون هیچ خطری مناسب هستند یا خیر. علاوه بر این، آمبولانس‌های هوایی مجهز به تمام ابزارهای لازم برای ارائه خدمات مشابه به شما در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و متخصصان پزشکی در طول سفر بیماران را برای کمک به آنها همراهی می‌کنند. بنابراین تمام اقدامات احتیاطی برای اطمینان از سفر ایمن و بدون خطر اتخاذ شده است.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *