پرستاری در منزل : آشنایی با خدمات و بهترین مرکز پرستاری !

بازگرداندن سلامتی بیمار به حمایت گسترده و متخصصان واجد شرایط نیاز دارد. خدمات پرستاری در منزل به طور کلی شامل طیف وسیعی از خدمات بهداشتی و درمانی است که در خانه شما انجام می‌شود. این خدمات معمولا مقرون به صرفه هستند و مراقبت‌های پرستاری ارائه شده به همان اندازه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی موثر است. کسانی که خدمات پرستاری شخصی را در خانه انجام می‌دهند، پرستاران و درمانگران بسیار ماهری هستند.

در گذشته، مراقبت‌های پرستاری در منزل یا مراقبت‌های خانگی معمولاً به خدمات مراقبت‌های غیرپزشکی مانند نظارت و همراهی اطلاق می‌شد. اما امروزه اعزام پرستار متخصص به خانه برای انجام خدمات پزشکی و درمانی است. بنابراین، با توجه به تغییر در درک این خدمات ، ما قصد داریم در مورد نوع خدمات تحت پوشش پرستار خانه، مزایای آن و چگونگی یافتن خدمات پرستاری در منزل در این مقاله صحبت کنیم. با مهر درمان همراه باشید.

پرستاری در منزل چه نوع خدمتی است ؟

پرستاری در منزل فرایندی است که در آن پرستاران و کادر بهداشتی به منزل افراد مراجعه کرده و خدمات پزشکی و بهداشتی لازم را در محیط خانگی ارائه می‌دهند. این نوع مراقبت برای افرادی که به دلایلی مانند بیماری، ضعف جسمانی یا کاهش توانایی به محیط بیرونی دسترسی ندارند، بسیار مفید و ضروری است.

پرستاری در منزل شامل یک مجموعه وسیع از خدمات بهداشتی و پزشکی می‌شود.

پرستاری در منزل چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

خدمت پرستار متخصص در منزل مجموعه درمانی و پرستاری مهردرمان، نظارت بر شرایط بهداشتی، تجویز دارو، و هرگونه کمک را پوشش می‌دهد. نوع خدمات مراقبتی پرستاری در منزل شامل مراقبت از بیمار پس از جراحی و بستری شدن در بیمارستان، واکسیناسیون و تزریق، پانسمان زخم، انفوزیون و اکسیژن درمانی، مدیریت دیابت و موارد دیگر است. بنابراین، استفاده از این خدمات می‌تواند به بهبودی سریع‌تر تحت مراقبت، راهنمایی و نظارت عالی کمک کند.

به‌طور کلی خدمات پرستاری در منزل شامل موارد زیر است : 

 1. مراقبت پزشکی: پرستاران در منزل می‌توانند مراقبت‌های پزشکی اولیه را ارائه دهند، از جمله اندازه‌گیری فشار خون، گرفتن نمونه خون برای آزمایش، انجام تزریقات و مدیریت داروها.

 2. مراقبت‌های پرستاری: پرستاران می‌توانند به بیماران در تغییر و پوشاندن لباس، بهداشت بدن و تمیز نگه داشتن محیط کمک کنند. آن‌ها می‌توانند همچنین مراقبت‌های ویژه‌ای مانند تغییرات پوستی، دیسک و تمرینات فیزیکی را انجام دهند.

 3. مراقبت‌های تغذیه‌ای: پرستاران می‌توانند برنامه‌های تغذیه‌ای را طراحی کرده و بر اساس نیازهای بیماران، غذاهای مناسبی را آماده کنند. آن‌ها ممکن است به بررسی عواملی مانند تغییرات وزن، میزان مصرف آب و مشکلات تغذیه‌ای دیگر نیز بپردازند.

 4. پشتیبانی روحی و اجتماعی: پرستاران ممکن است به بیماران در مواجهه با استرس و اضطراب کمک کنند و از طریق گفتگو و حمایت روحی آن‌ها را تسکین دهند. آن‌ها همچنین ممکن است با خانواده بیماران در ارائه اطلاعات و آموزش‌های مرتبط با مراقبت‌های خانگی همکاری کنند.

همچنین مزایای استفاده از پرستار در منزل را مطالعه کنید !

اعزام پرستار متخصص به منزل و بیمارستان

پرستاری در منزل مناسب چه کسانی است ؟ 

پرستاری در منزل برای گروه‌های مختلفی از افراد مناسب است، از جمله:

 1. افراد مسن: افراد مسن که نیاز به کمک و مراقبت دارند، می‌توانند از خدمات پرستاری از افراد سالمند بهره ببرند . پرستاران متخصص در منزل می‌توانند به افراد مسن در مواردی مانند مدیریت داروها، کنترل بیماری‌های مزمن، کمک در حرکت و تمرینات فیزیکی، مراقبت از بهداشت شخصی و ارائه حمایت روانی کمک کنند. برای اطلاعات بیشتر انتخاب بهترین پرستار سالمند در منزل را مطالعه کنید !

 2. افراد با بیماری‌های مزمن: بیمارانی که با بیماری‌های مزمن مانند دیابت، بیماری قلبی، بیماری همراه با آلزایمر و سرطان روبرو هستند، نیاز به پیگیری و نظارت بیشتر دارند . پرستار در منزل به آنها در مدیریت بیماری، کنترل علائم، تغییرات در داروها و ارائه پشتیبانی آموزشی کمک خواهد کرد.

 3. افراد تازه ترخیص شده از بیمارستان: برخی از بیماران پس از اتمام دوران بستری در بیمارستان ، به مراقبت در منزل احتیاج دارند. پرستار در منزل می‌تواند به آنها در بازگشت به خانه، مدیریت داروها، تعویض ضماد و ارائه پشتیبانی در فرآیند بهبودی کمک کند.

 4. افراد معلول : افرادی که با معلولیت‌های جسمی یا ذهنی دست و پنجه نرم می کنند ، نیاز به مراقبت و کمک دارند . پرستار در منزل می‌تواند به آنها در مراقبت از بهداشت شخصی، تهیه و مدیریت تجهیزات کمکی، توانبخشی و پشتیبانی روانی کمک کند. پرستاری از افراد معلول نیاز به مهارت های خاصی دارد . 

نکته مهم درباره این خدمت ، ارائه خدمات به کسانی است که نمی توانند فعالیت های روزمره و درمانی خود را به تنهایی انجام دهند . به هر حال پرستاری در منزل شامل خدماتی است که نیازهای افراد را برطرف می‌کند.

 

خدمت پرستار متخصص در منزل شامل چه مراقبت هایی است ؟

متخصصان و پرستاران مراقبت‌های بهداشتی در منزل مرکز خدمات پزشکی و پرستاری مهر درمان به صورت روزانه و همچنین به صورت طولانی مدت از طریق حمایت‌های پزشکی و روش‌های بهبودی به بیماران در کمک می‌کنند. متخصصان پرستاری آموزش دیده و واجد شرایط، درمان‌ها و مراقبت‌های زیر را در منزل انجام می‌دهند.

مراقبت از بیمار پس از جراحی

این نوع خدمات شامل مدیریت رژیم غذایی و دارو، مراقبت از زخم، برنامه مراقبت پس از جراحی و پیشگیری از هر گونه عوارض بعدی است.

مراقبت از بیمار پس از بستری شدن در بیمارستان

این نوع خدمات شامل یک طرح مراقبت پس از ترخیص تحت نظارت یک پرستار خبره و واجد شرایط است. علاوه بر این، شامل تجویز به موقع داروها و فیزیوتراپی، در میان سایر اقدامات مراقبتی و درمانی است.

پانسمان زخم

پس از ارزیابی یا معاینه زخم، درمان مناسب و پانسمان زخم توسط پرستار ماهر و با تجربه انجام می‌شود که به روند بهبودی و جلوگیری از عفونت زخم کمک می‌کند.

اکسیژن درمانی

برای اطمینان از تجویز دوز صحیح اکسیژن، پرستاران واجد شرایط وظیفه جمع آوری اطلاعات حیاتی بیمار را بر عهده می‌گیرند. پس از نظارت و ارزیابی مستمر، مرحله بعدی دستیابی به سطح صحیح اکسیژن خون است. پرستاران مرکز مهر درمان پرستاران متخصص و با تجربه‌ای در این زمینه دارد که می‌توانید با خیال راحت از سرویس اعزام پرستار متخصص به منزل این مجموعه استفاده کنید.

انفوزیون درمانی

برای کسانی که قادر به مصرف داروهای خوراکی نیستند، انفوزیون درمانی تجویز می‌شود. داروهای داخل وریدی، انتقال خون، هیدراتاسیون درمانی و انفوزیون ویتامین، از جمله، برای جلوگیری از هر گونه عارضه تجویز می‌شوند.

مدیریت دیابت

مدیریت دیابت توسط پرستار در منزل، شامل کنترل قند خون، ارائه مشاوره تغذیه و مراقبت از جراحی و زخم‌ها است. همچنین، پرستار مسئول آموزش مدیریت خودکار دستگاه‌های قندسنجی و ارائه پشتیبانی روانی به بیمار می‌باشد. توجه به همکاری با پزشک و ارتباط مداوم با تیم درمانی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

معرفی مرکز خدمات پزشکی و پرستاری مهر درمان توسط دکترکیانی را ببینید !

مزایای پرستار در منزل 

بهبودی سریع‌تر و راحتی دو مورد از مزایای اصلی خدمات پرستاری در منزل است. روند بهبودی زمانی که در خانه و در کنار عزیزانتان هستید بیش‌تر می‌شود. به‌‌طور کلی مزایای پرستار در منزل عبارتند از:

 1. راحتی در محیط آشنا: با استخدام پرستار در منزل، بیماران می‌توانند در محیط آشنا و مورد اعتماد خود روند درمان را طی کنند. این نوع مراقبت باعث کاهش استرس و اضطراب بیماران می‌شود و روند بهبودی آن ها را آسان تر می‌کند.

 2. مراقبت فردی و تخصصی: پرستار خصوصی در منزل توانایی ارائه مراقبت فردی و تخصصی به بیماران را دارد. آن‌ها می‌توانند به صورت اختصاصی به نیازهای خاص هر بیمار پاسخ دهند و مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی لازم را ارائه کنند.

 3. نظارت دقیق بر حال بیمار: پرستاران در منزل ، به صورت مستمر و دقیق بر روی وضعیت بیماران نظارت می کنند. همچنین  آن‌ها می‌توانند علائم و نشانه‌های بیماری را نظارت کنند، داده‌های پزشکی را ثبت کنند و در صورت لزوم به پزشک اطلاع دهند.

 4. آموزش و توانمندسازی بیماران: پرستاران در منزل می‌توانند به بیماران و خانواده آن‌ها آموزش‌های لازم درباره کنترل بیماری، تغذیه مناسب بیمار، استفاده از دستگاه‌های پزشکی و مراقبت در خانه را ارائه دهند. این آموزش‌ها باعث تقویت قدرت خودمراقبتی بیماران می‌شود.

 5. کاهش هزینه‌های نگهداری بیمار: استخدام پرستار در منزل می‌تواند هزینه‌های بهداشتی را کاهش دهد. این یعنی بیماران نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند و همچنین مقدار قابل توجهی در هزینه‌های مربوط به بستری و خدمات بیمارستانی صرفه‌جویی خواهد شد .

 6. خودکفایی: با استخدام پرستار، بیماران قادرند به خودکفایی بیشتری دست یابند. آن‌ها می‌توانند در محیط خود تصمیم‌های خود را اتخاذ کنند و نیازهای روزمره خود را برآورده کنند.

به طور کلی، استخدام پرستار برای بیماران مزایای بسیاری دارد که شامل راحتی، مراقبت حرفه‌ای، آموزش و توانمندسازی، نظارت دقیق و کاهش هزینه‌های بهداشتی می‌شود. این خدمت به بیماران کمک می‌کند تا بهبودی سریع‌تری را تجربه کنند و کیفیت زندگی بهتری را داشته باشند.

پرستاری در منزل

انتخاب بهترین مرکز خدمات پرستاری در منزل

قطعا استخدام متخصصان و پرستاران واجد شرایط به منزل می‌تواند سخت و دلهره آور باشد، به خصوص زمانی که ارتباط مستقیم با سلامتی شما یا عزیزانتان دارد. در این قسمت به نکاتی اشاره کرده‌ایم که به شما کمک می کند تا بهترین خدمات پرستاری را در منزل دریافت کنید. 

موارد قابل توجه در انتخاب مرکز پرستاری در منزل عبارتند از :

1-بهترین مراقبت‌های پزشکی

به دنبال خدمات مراقبت پرستاری باشید که بهترین خدمات درمانی و پزشکی را همراه با بهترین تجهیزات و متخصصان پرستاری واجد شرایط ارائه می‌دهد.

2-ایمنی

ایمنی بیمار در درجه اول اهمیت قرار دارد. بنابراین، خدمات پرستاری مناسب در خانه اقدامات پیشگیرانه را انجام می‌دهد و مطمئن می‌شوید که درمان بیمار در خانه گزینه مناسبی است.

3-مقرون به صرفه بودن

برای استخدام پرستار در منزل ، بهتر است به قیمت خدمات ارائه شده توسط مراکز توجه داشته باشید . برخی از مراکز نسبت به خدمات حرفه ای ، هزینه های کمتری دریافت می‌کنند .

4-پزشکان واجد شرایط و تایید شده

برای اطمینان از انتخاب این خدمات ، پزشکان مرتبط یا وابسته به این مرکز را بررسی کنید. اگر این پزشکان هم واجد شرایط و هم تأیید شده باشند، انتخاب بهترین خدمات مراقبت پرستاری در خانه آسان‌تر می‌شود. این مرحله حیاتی است زیرا هماهنگی مناسب بین پرستاران و پزشکان در روند بهبودی بیماران ضروری است.

هزینه استخدام پرستار در منزل 

هزینه پرستار در منزل متغیر است و بستگی به عوامل مختلفی دارد ، از جمله : محل زندگی بیمار، تخصص پرستار، مدت زمان مراقبت از بیمار و سطح نیازهای پزشکی وی. عوامل دیگری مانند ساعت‌های کاری، روزهای هفته، خدمات اضافی و نیاز به تجهیزات خاص نیز می‌توانند هزینه را تحت تأثیر قرار دهند.

به طور کلی، هزینه پرستار در منزل معمولاً براساس ساعت‌های کاری تعیین می‌شود و میزان هزینه متفاوتی برای هر ساعت کاری دارد. برای دستیابی به اطلاعات دقیقتر در مورد هزینه این خدمات در محل زندگی خود، می‌توانید با مرکز خدمات پزشکی و پرستاری مهردرمان تماس بگیرید. 

مقایسه پرستاری در منزل و بستری در بیمارستان

در کل ، انتخاب بین استخدام پرستار در منزل و بستری شدن در بیمارستان بستگی به شرایط و نیازهای خاص هر فرد و نوع بیماری دارد. در ادامه به بررسی و مقایسه مراقبت از بیمار در منزل و یا مراقبت در بیمارستان می پردازیم : 

 1. محیط و آرامش: در خدمات پرستاری در منزل، بیمار در محیط آشنا و مورد اطمینان که خانه اوست ، قرار دارد. این محیط مطمئن برای بیمار نیازهای روحی و روانی مهمی را برطرف می کند. در مقابل، بستری شدن وی در بیمارستان، با وجود محیط ناآشنا ، او را با سطوح بالایی از استرس و ناراحتی مواجه می‌کند.

 2. مراقبت و توجه فردی: پرستاری در منزل، این امکان را فراهم می آورد تا پرستار به‌طور مستقیم بر روی بیمار تمرکز کند و به نیازهای شخصی و خاص بیمار پاسخ دهد. این به معنای ارائه مراقبت فردی و توجه ویژه به بیمار است. بستری شدن در بیمارستان، نیازهای شخصی هر بیمار را تا حد مطلوبی برآورده نمی‌کنند.

 3. هزینه های نگهداری بیمار: پرستاری از بیمار در منزل بصرفه تر از بستری شدن وی در بیمارستان است، به خصوص در مواردی که نیاز به مراقبت طولانی مدت و مستمر است. بستری شدن در بیمارستان، هزینه‌های بیشتری مانند هزینه بستری، غذا و تجهیزات پزشکی را شامل خواهد شد .

 4. حضور خانواده: خدمات پرستاری در منزل به خانواده این فرصت می‌دهد تا مستقیما و حضوری از بیمار پشتیبانی کنند . این حضور و حمایت خانوادگی می‌تواند روند بهبودی بیمار را آسان تر کند .

 5. کاهش خطر عفونت و بیماری مجدد: در بیمارستان‌ها به دلیل حضور افراد با بیماری های مختلف ، خطر عفونت واحد بهداشتی بالا است. با پرستاری در منزل، بیمار از تماس با عوامل عفونتزا کاسته می‌شود و خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی کاهش می‌یابد.

 6. انعطاف‌پذیری زمانی: در مراقبت های خانگی ، زمان مراقبت می‌تواند مطابق با نیازهای بیمار و خانواده تنظیم شود. این انعطاف‌پذیری زمانی می‌تواند برنامه‌ریزی مراقبت و بهبودی را آسان‌تر کند.

درباره تجهیزات پزشکی بیمار در منزل نیز بیشتر بدانید !

خدمات پرستاری در منزل مهردرمان

هنگامی که به خدماتی نیاز دارید که نیازی به بستری شدن ندارند، استفاده از این خدمات بهترین گزینه است. در مجموعه مهر درمان می‌توانید با پرستاران واجد شرایط قرار ملاقات بگذارید و از خدماتی استفاده کنید که به شما در بهبودی و رسیدن به یک زندگی سالم کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید : بهترین مرکز پرستاری در منزل

مجموعه خدمات پزشکی و پرستاری مهر درمان مراقبت‌های پرستاری را در خانه با تیمی از پرستاران و پزشکان متخصص ارائه می‌دهد. می‌توانید با پر کردن فرم‌های مربوطه از این خدمات استفاده کنید. همچنین با شماره گیری تلفن‌هایی که در سایت قرار داده شده است می‌توانید درخواست پرستار در منزل خود را ثبت کنید.

معرفی خدمات پرستاری در منزل مهردرمان

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *